Učú kaizoku Captain Harlock (TV seriál)

宇宙海賊・キャプテンハーロック

Uchuu Kaizoku Captain Harlock

Uchū kaizoku Captain Harlock

Space Pirate Captain Harlock

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Japonsko, 1978, 42x25 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (1)

• yenn

Kapitán Harlock je pirátem vesmírného moře, které křižuje na lodi jménem Arcadia, bohatým bere, sobě dává a čas od času na zkorumpované Zemi navštíví sirotu Maju. Nyní před ním stojí obtížný úkol, neboť Zemi nenápadně infiltrovala mimozemská rasa Mazone a patrně chystá invazi. V existenci hrozby však téměř nikdo nevěří, a tak jí posádka Arcadie bude muset čelit sama. Naštěstí se není čeho bát, jelikož výzbroj pirátského korábu si poradí s jakoukoli přesilou bez ohledu na poškození a poranění, a pokud se scénárista rozhodne jinak, vždy je po ruce amicus in machina. Lepší jsou podstatně méně četné epizody, v nichž se seznámíme s minulostí některých členů posádky. Z významných osob na Zemi stojí za zmínku Micuru Kiruda, velitel pozemských vojenských sil, oddaný obránce Země a zavilý Harlockův nepřítel, který je nejzajímavější postavou, a předseda vlády, příšerná karikatura starající se jen o vlastní zábavu. V jednání kladných postav je seriál často na můj vkus až přespříliš romantický. Vrcholem je okamžik, kdy se jediný palubní lékař rozhodne, že nadešel čas na jeho hrdinskou smrt v boji s nepřítelem, a kapitán Harlock, jakožto správný romantický hrdina, to přijme s pochopením, nedbaje toho, že loď přijde o odbornou zdravotní péči. Nebo že by se kapitán nemohl dočkat, až mu doktor přestane upíjet zásoby vína? 4/10(9.6.2013)