Jak nad tím tak přemejšlím, pánové ze čtyrky jsou tady opět ve vedlejších rolích, protože Menšík a Abrhám, kór při vzájemné konfrontaci, mě trhaj na cucky. Bohužel zápletka s vrahem, který se ve filmu nevyskytuje, divadelní scény Zdychincových ženských i ještě mladá, ale věčně nesympatická Květa, toť slabé stránky tohoto špektáklu.(28.7.2015)

J. Marvan a spol jako by poněkud ustupovali do pozadí a to je na tom právě to půvabné. Kdyby nebylo V. Menšíka, rozhodně by to nebylo na 5hvězdiček, ale takhle ano. Nejen jeho fackovací scéna, ale i jeho omdlévání, opice na služebně, dialogy s B. Záhorským, stopování a především přesvědčení, že se bude muset zastřelit...skvělé!(30.9.2007)

Vcelku banální příběh by bez skvělých hereckých výkonů padal do podprůměru. Ostatně Sequens nepatří mezi naše nejlepší režiséry , za pozornost snad stojí jen Atentát z roku 1964. Několik momentů si lze vskutku vychutnat např. snahu zbavit Helgu Čočkovou svatebního šatu brutálním serváním či komediantský výstup rozkošně cáklé Květy Fialové. Na herce je radost se podívat, s příběhem už to tak slavné není. Určitý problém jsem měl i s naším nejgeniálnějším skladatelem Z.Liškou, kterého si velmi cením. Doprovodná dechovka mi příliš nesedla ( nic proti dechovce, na veselici či v hospůdce je vítaná). Na přelomu 60. a 70. let vznikaly onačejší komedie ( nejlepší pak rozhodně Pane, vy jste vdova!) než je Partie krásného dragouna.(8.11.2011)

Jeden z prvních pěti celovečerních filmů policejního rady Vacátka, tentokrát pátrá po vrahovi postarší dámy, přičemž dlouhou dobu jej stopa (i díky poněkud poblázněnému policejnímu komisaři Vládi Menšíka) vede úplně mimo. Navíc je zde významně podezřelý krásný dragoun se spoustou milenek. Film má slušnou úroveň, ale jde spíše o komedii, než krimi příběh. Na rozdíl od seriálu je tento film spíš takovou parodií, což je jistě dáno i přemrštěným přehráváním Menšíka, Květušky a hlavně Abrháma. I tak příjemný starší český filmeček.(28.6.2012)

Mordparta ze čtyřky hledá vraha Františky Zuzánkové. Výborná předloha. Ale nejlepší jsou herecké výkony. Opominu-li bechybné role Vacátka, Boušeho, Brůžka, pak určitě zaujme perfektní Vladimír Menšík a Josef Abrhám, zvlášť ve fackovací scéně a při Menšíkově kocovině. Prostě neokoukatelný herecký koncert a detektivka, která se dá vidět pořád znovu.(29.12.2008)

• - Josef Abrhám nebyl příliš nadšen, že musí v jedné ze scén vystupovat v dobovém spodním prádle a marně se snažil přesvědčit režiséra o jiném způsobu natočení této scény. (Witta)

• - Facky, které si ve filmu uštědřují Vladimír Menšík a Josef Abrhám jsou na vyžádání režiséra skutečné. (Witta)

• - Vladimír Menšík byl během natáčení na protialkoholickém léčení a tak museli vždy tvůrci přemlouvat doktora, aby ho aspoň na pár hodin vždy pustili. (cariada)