"Rudi, jenom mi řekněte jako muž muži, má to snad znamenat, že jste se včera dopustil něčeho, co bych neměl a ani bohdá nechtěl, jako Váš bývalý nastávající tchán a policista, slyšet?" Komisař Zdychynec byl dokonalý vyšetřovatel, Rudi zase skvělá motýlí povaha, výhodné partie byly báječně naivní a pánové ze Čtyřky ty zamotané rodinné vztahy svým vyšetřováním moc nerušili. A aby byl výčet kompletní, tak já jsem se u toho skvěle bavil.(5.2.2019)

"Pane Kostka, a už jste todleto někomu řekl ??" - "A komu ?? Dyť tady se mnou nikdo nemluví !! Mladý mi vezmou mou penzi a šlus !!" No, ona je to spíš zejména partie, byť se tím význam tohoto slova poněkud mění, krásného člověka, Ladi Menšíka - Protože Vacátkova mordparta tu hraje spíš druhé housle a objevuje se prakticky až v klimaxu.. - který si toho svého četnického cholerika Zdychynce nesmírně užívá a hraje jako o život.. Další Menšíkova velká role, velká a velmi nedoceněná role v Sequensově parádní retro detektivce, rozhodně povšechně famózně odehrané, která za tím jeho legendárním seriálem rozhodně nezaostává, zdejším výkřikům navzdory !! Jen ten Liškův zde takřka nikdy nekončící hudební motiv poněkud postrádá funkci a nakonec i smysl, když navíc ty záměrně přepjaté pasáže činí až (sebe)parodickými..(27.7.2015)

Můj nejoblíbenější díl z celé série o hříšných lidech města Pražského. Určitě ne kvůli Marvanovi, který mi tu připadá jako obyčejný statista. I jeho sekundanti jsou tu spíše do počtu. Toto je zkrátka hrecký koncert pánů Menšíka a Abrháma. Celý film je postaven na nich a to je to co ho dělá v mých očích jedinečným. Menšík tu jistě ztvárnil jednu ze svých méně tradičních rolí, s přihlédnutím k jeho repertoáru. Ovšem role opileckého policejního inspektora, mu sedla jako vyšitá, resp. zahrál ji jako obvykle s naprostou přesvědčivostí a samozřejmostí, jak u něj bývalo zvykem. Začínající Abrhám již tehdy potvrdil, že se jedná o nadějného herce. Zkrátka jak jsem psal na začátku, díky nim je pro mě tento díl o mnoho výš, než ty ostatní. Dávám lepší 4 hvězdy.(2.3.2009)

Zfilmovaný krimi příběh seriálového cyklu Hříšní lidé města pražského. Policejní rada Vacátko a jeho vyšetřovací tým tentokrát dostávají méně prostoru, než je obvyklé. Do popředí se dostává možná nepřekvapivě policejní komisař nezdolného Vladimíra Menšíka a také z vraždy podezřelý mladý poručík od dragounů Josefa Abrháma, v jehož neprospěch hovoří svědectví staříka. Poručík je snoubencem komisařovy dcery a ten nedopustí, aby měl ve své rodině vraha. Do vyšetřování se pouští na vlastní pěst a svoji verzi předloží vrchním vyšetřovatelům. A jak to všechno dopadne, se nesluší prozrazovat. Film je spíše hozený do komedie s krimi zápletkou ze staré Prahy, konkrétně z Proseka, která je tady přesvědčivě vyobrazena, a všichni herci odvádějí skvělé herecké výkony. Do toho hraje odpovídající hudební doprovod mistrovského Zdeňka Lišky. A vše to řídí s přehledem Jiří Sequens. Jenže když krimi, tak krimi, a když komedii, tak komedii. Asi tak. Tím chci naznačit, že sice obojí dokáže dobře koexistovat v jednom filmu, ale i když se fackující Menšík s Abrhámem těžko dají překonat, tak se snaha o vážné pojetí filmu vytrácí s každým komediálním výstupem zmíněných herců. 60%(16.6.2012)

" Jestli si myslíš, že spolu budete chlastat, tak to se teda mejlíš! Srovnala jsem tebe, srovnám vás oba!! " (Manželka komisaře Zdychynce v podání Stelly Zázvorkové). " Ty uvozřenej libeňskej policajte!! " "Jéééé, jééééé " Plesk! Plesk!! Plesk!! Plesk! (Konfrontace mezi komisařem Zdychyncem v roli Vladimíra Menšíka a dragounského poručíka Rudiho - Josefa Abrháma. A ten konec filmu a výraz Vacátkova (Jaroslav Marvan) obličeje, když spatří nevěstu Rudiho mě vždycky totálně odrovná!!! Mazec! Mistrná kriminální komedie ze série filmů Hříšní lidé města pražského.(13.1.2016)

• - Během natáčení bylo zjištěno zvláštní cvakání, později se ukázalo, že šlo o zvuky, které způsoboval mimo záběry kamery Jaroslav Marvan, jelikož měl právě nové zuby. (Witta)

• - Vladimír Menšík byl během natáčení na protialkoholickém léčení a tak museli vždy tvůrci přemlouvat doktora, aby ho aspoň na pár hodin vždy pustili. (cariada)

• - Josef Abrhám nebyl příliš nadšen, že musí v jedné ze scén vystupovat v dobovém spodním prádle a marně se snažil přesvědčit režiséra o jiném způsobu natočení této scény. (Witta)