Nejlepší ze čtyř celovečerních filmů o hříšných lidech. Myslím, že zejména díky výbornému obsazení a výborně zahraným rolím. Menšíkův Zdychinec, Zázvorková jako jeho žena, Abrhámův dragoun, k tomu typicky ulítlá Květa Fialová. To je radost se dívat. A je to i pěkně vypointované.(28.8.2006)

Jak je již pravidlem dle mého měřítka, rada Vacátko boduje a nic na tom nemění fakt, že se nejedná o seriálový díl, ale celovečerní film. Jak jinak, když herecké zastoupení je z nejvyšší příčky naší tehdejší herecké scény. Nezbývá, než dát pět a povzdechnout si, kde že jsou ty časy, kdy bylo opravdu dokonalých hereckých hvězd dostatek a k tomu navíc vynikající režisér (tedy ne těch dnešních hvězd, ale opravdových kumštýřů).(12.8.2008)

Jedna ze základních zásad detektivky je, že vrah se musí vyskytnout někde na začátku příběhu, pane Sequensi.(25.8.2009)

Ano ty filmy ze serie Hrisnych lidi mesta prazskeho, jsou skutecne neco jineho nez samotny serial. Ale musim rici, ze kvalitou u me nestradaji. Mozna jim chyby serialova vecnost a dejova (zanrova) semknutost. Nadruhou stranu nabizeji skutecnou filmovou atmosferu, ktera mozna neprinasi, hlavne pro dobu sveho vzniku, ten vzpominany efekt ktery s sebou nesou adaptace detektivnich povidek. Jenze je to prave ten prostor celovecerniho (a tentorat i barevneho) snimku ktery dava na druhou stranu vyniknout jednotlivym charakterum a tim jeste vice tem uzasnym hercum bez niz by cela (a i ta serialova cast) nedosahla takove - pro mne dodnes - tezko jen napodobitelne kvality. A to nemluvim o tom jak skvele je zde zachycena atmosfera stare Prahy, plna nezamenitelnych povah, natur, barev, tonu a odpuste i vuni. Nekdy si presne na tu atmosferu v tomto filmu vzpomenu, treba na svych toulkach v stranich pod Prosekem nebo u byvalich poli u Zabehlic.(23.6.2010)

Na starém Proseku :)(4.3.2009)

• - Během natáčení bylo zjištěno zvláštní cvakání, později se ukázalo, že šlo o zvuky, které způsoboval mimo záběry kamery Jaroslav Marvan, jelikož měl právě nové zuby. (Witta)

• - Natáčení probíhalo v místě dnešního nádraží Holešovice. (Witta)

• - Facky, které si ve filmu uštědřují Vladimír Menšík a Josef Abrhám jsou na vyžádání režiséra skutečné. (Witta)