Vyborny krimi film : ide o vysetrovanie vrazdy starej pani. Herecke osadenstvo je na urovni, zaujme najma Jaroslav Marvan, ale aj ostatni - Mensik /Happy End, Spalovac Mrtvol/, Zazvorkova, Fialova - v pohode stihaju. Kvalitny dialog sa strieda s dalsim kvalitnym dialogom, dejova linia je na urovni, a o herecke vykony taktiez nie je nudza. Kvalitna normalizacna jazda, a dokonca za rok 1970 mam tento film este radsej nez Obleceneho Kobaltovu ci Zinkovu vezu. 89 %(22.4.2014)

Podle mého názoru jedna z nejlepších detektivních komedií a zároveň i nejlepší zpracování ze všech Vacátkových případů. Film je jedním velkým hereckým koncertem, kde není třeba žádného z herců upřednostňovat nad ostatní. Prostě skvělá pohodovka, ke které se každý rád opakovaně vrátí. Jeden z nejlepších Sequensových filmů. Skvělá hláška: “pan poručík je rozpracován na více místech!“(17.4.2011)

nevím,proč jsem bodovala tak málo,když tam jsou tak nádherné dialogy.....a v nich slova,co by si člověk těžko vymyslel,třeba: "...jen to řekni,tyyy uvozhřenej, libeňskej policajte!"......"JÉÉÉ".....stejně jsou tyhlety detektivky s radou Vacátkem - byť plné mordů - takové laskavé nebo jak to říct,že jo?....:-)(2.1.2014)

Krásný úsměvný kriminální příběh, kde krom party ze Čtyřky exceluje výborný Vladimír Menšík v roli komisaře Zdychynce, a samozřejmě i Josef Abrhám. Hádka těchto dvou pak výbornou zábavu jen dovršuje. Navíc je tu dosti odkazů na Hříšné lidi - za všechny třeba paní Zdychyncová a její dcera, neviděli jsme tuhle dvojici už někde... [8/1O](1.4.2007)

"Pane Kostka, a už jste todleto někomu řekl ??" - "A komu ?? Dyť tady se mnou nikdo nemluví !! Mladý mi vezmou mou penzi a šlus !!" No, ona je to spíš zejména partie, byť se tím význam tohoto slova poněkud mění, krásného člověka, Ladi Menšíka - Protože Vacátkova mordparta tu hraje spíš druhé housle a objevuje se prakticky až v klimaxu.. - který si toho svého četnického cholerika Zdychynce nesmírně užívá a hraje jako o život.. Další Menšíkova velká role, velká a velmi nedoceněná role v Sequensově parádní retro detektivce, rozhodně povšechně famózně odehrané, která za tím jeho legendárním seriálem rozhodně nezaostává, zdejším výkřikům navzdory !! Jen ten Liškův zde takřka nikdy nekončící hudební motiv poněkud postrádá funkci a nakonec i smysl, když navíc ty záměrně přepjaté pasáže činí až (sebe)parodickými..(27.7.2015)

• - Ve filmu byly použity autentické a opravdu věrohodné stejnokroje vzor 24, jež byly propracovány až k detailu (např.barva výložek-žlutá pro jezdectvo). (HJ-FILIP)

• - Facky, které si ve filmu uštědřují Vladimír Menšík a Josef Abrhám jsou na vyžádání režiséra skutečné. (Witta)

• - Scéna kde jede Josef Abrhám v čele jezdeckého oddílu, byla natáčena na letišti Ruzyně. (Witta)