Je radost se koukat na výkvět české školy herectví. Pan Marvan, Vinklář, Bláha, Zázvorková, Abrhám či Fialová. Ti nejlepší herci na jednom místě. A všichni podávají skvělé výkony. Menšík se opět překonává. Stejně skvěle hraje i paní Fialová. Malou roli zde hraje Bohuš Záhorský, ale byla by škoda ho nevzpomenout. Jeho výkon je naprosto jasně zapamatovatelný, ač se ve filmu objevuje jen krátce. Detektivka je to napínavá, ovšem ne záhadná. Protože téměř každému musí být brzy jasné, že Abrhám není vrah. A celkem brzo je jasné, kdo vlastně vrahem je. Každopádně díky hereckým výkonům a protože miluju období první republiky, pro mě volba, kterou bych mohl volit pořád a stále dokola a neomrzela by se mě. A rozhodně musím přidat body za hudbu. Skvělá detektivka a výborný film.(13.1.2016)

Bezvadná věc. Tohle můžu vidět docela často protože se mi líbí jak je to natočeno, líbí se mi v tom hudba a je v tom plejáda známých herců včetně mého oblíbence Vladimíra Menšíka. Jeho postava je pro celé vyprávění stěžejní a role obsahuje pro něj klasické výbuchy vzteku. I když zde se naštvaně křičí poměrně často i v místech kde zrovna není. Potěšil i zpívající Bek. Příběh je navíc perfektně mystifikační a záměrně uvádí diváka v omyl a rozkrývá postupně jednotlivá tajemství pozadí zločinu. A Josef Abrahám jako playboy vypadal až neuvěřitelně. Taky to vystihuje danou dobu, stylem mluvy, tím co smí a co nesmí být vyřčeno nahlas i tím prostředím ve kterém se to odehrává. Lahoda pro oči, skvělý odpočinkový kriminální film. 10/10(16.12.2012)

Podle mého názoru se jedná asi o nejlepší snímek z tetralogie TV filmů. Zaujme nejen vždy výborný Jaroslav Marvan, ale samozřejmě i neméně kvalitní Vladimír Menšík v roli policejného komisaře Zdychynce a mladičký Josef Abrhám v úloze poručíka "dragouna" Rudyho Hlaváčka. Líbila se mi i role krásné Květy Fialové v roli pí. Dragičové, jejíž výstupy dokázaly vykouzlit úsměv na tváři, ostatně jako i další scény hlavních aktérů. Ocenit musím i výbornou hudbu z dílny Zdeňka Lišky, která každému filmu dokázala dát ten pravý náboj a nefalšovanou atmosféru.(15.8.2017)

Ako malý chlapec som mal pri titulkoch Hříšnych lidí vždy strach. Moc dobre sa na to pamätám. Ale neskonale mylujem tento seriál. Samozrejme, že som si nahral aj jeho filmové diely. Tento sa moc podaril. Menšík ako miestny komisár je úžastná postavička. Spolu s Abrhámom tvoria fantastickú dvojicu. Moc dobré.....85%.(26.9.2005)

J. Marvan a spol jako by poněkud ustupovali do pozadí a to je na tom právě to půvabné. Kdyby nebylo V. Menšíka, rozhodně by to nebylo na 5hvězdiček, ale takhle ano. Nejen jeho fackovací scéna, ale i jeho omdlévání, opice na služebně, dialogy s B. Záhorským, stopování a především přesvědčení, že se bude muset zastřelit...skvělé!(30.9.2007)

• - Josef Abrhám nebyl příliš nadšen, že musí v jedné ze scén vystupovat v dobovém spodním prádle a marně se snažil přesvědčit režiséra o jiném způsobu natočení této scény. (Witta)

• - Natáčení probíhalo v místě dnešního nádraží Holešovice. (Witta)

• - Vladimír Menšík byl během natáčení na protialkoholickém léčení a tak museli vždy tvůrci přemlouvat doktora, aby ho aspoň na pár hodin vždy pustili. (cariada)