Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Historik
  ****

  Nejlepší ze čtyř celovečerních filmů o hříšných lidech. Myslím, že zejména díky výbornému obsazení a výborně zahraným rolím. Menšíkův Zdychinec, Zázvorková jako jeho žena, Abrhámův dragoun, k tomu typicky ulítlá Květa Fialová. To je radost se dívat. A je to i pěkně vypointované.(28.8.2006)

 • Kimon
  *****

  Jak je již pravidlem dle mého měřítka, rada Vacátko boduje a nic na tom nemění fakt, že se nejedná o seriálový díl, ale celovečerní film. Jak jinak, když herecké zastoupení je z nejvyšší příčky naší tehdejší herecké scény. Nezbývá, než dát pět a povzdechnout si, kde že jsou ty časy, kdy bylo opravdu dokonalých hereckých hvězd dostatek a k tomu navíc vynikající režisér (tedy ne těch dnešních hvězd, ale opravdových kumštýřů).(12.8.2008)

 • gjjm
  ***

  Jedna ze základních zásad detektivky je, že vrah se musí vyskytnout někde na začátku příběhu, pane Sequensi.(25.8.2009)

 • Rudovous
  *****

  Ano ty filmy ze serie Hrisnych lidi mesta prazskeho, jsou skutecne neco jineho nez samotny serial. Ale musim rici, ze kvalitou u me nestradaji. Mozna jim chyby serialova vecnost a dejova (zanrova) semknutost. Nadruhou stranu nabizeji skutecnou filmovou atmosferu, ktera mozna neprinasi, hlavne pro dobu sveho vzniku, ten vzpominany efekt ktery s sebou nesou adaptace detektivnich povidek. Jenze je to prave ten prostor celovecerniho (a tentorat i barevneho) snimku ktery dava na druhou stranu vyniknout jednotlivym charakterum a tim jeste vice tem uzasnym hercum bez niz by cela (a i ta serialova cast) nedosahla takove - pro mne dodnes - tezko jen napodobitelne kvality. A to nemluvim o tom jak skvele je zde zachycena atmosfera stare Prahy, plna nezamenitelnych povah, natur, barev, tonu a odpuste i vuni. Nekdy si presne na tu atmosferu v tomto filmu vzpomenu, treba na svych toulkach v stranich pod Prosekem nebo u byvalich poli u Zabehlic.(23.6.2010)

 • NinadeL
  ****

  Na starém Proseku :)(4.3.2009)

 • - Během natáčení bylo zjištěno zvláštní cvakání, později se ukázalo, že šlo o zvuky, které způsoboval mimo záběry kamery Jaroslav Marvan, jelikož měl právě nové zuby. (Witta)

 • - Natáčení probíhalo v místě dnešního nádraží Holešovice. (Witta)

 • - Facky, které si ve filmu uštědřují Vladimír Menšík a Josef Abrhám jsou na vyžádání režiséra skutečné. (Witta)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace