Vcelku banální příběh by bez skvělých hereckých výkonů padal do podprůměru. Ostatně Sequens nepatří mezi naše nejlepší režiséry , za pozornost snad stojí jen Atentát z roku 1964. Několik momentů si lze vskutku vychutnat např. snahu zbavit Helgu Čočkovou svatebního šatu brutálním serváním či komediantský výstup rozkošně cáklé Květy Fialové. Na herce je radost se podívat, s příběhem už to tak slavné není. Určitý problém jsem měl i s naším nejgeniálnějším skladatelem Z.Liškou, kterého si velmi cením. Doprovodná dechovka mi příliš nesedla ( nic proti dechovce, na veselici či v hospůdce je vítaná). Na přelomu 60. a 70. let vznikaly onačejší komedie ( nejlepší pak rozhodně Pane, vy jste vdova!) než je Partie krásného dragouna.(8.11.2011)

Film mám v oblibě jak kvůli jednoduché zapletce tak kvůli hereckým projevům Abrháma a paní Fialové. Ta svou postavu dokázala ztvárnit velmi zvláštním způsobem. Hned na paty jim šlape vynikající Menšík. Příběh dobře šlape a až podruhém shlédnutí jsem si všiml, že je vrah vidět hned na začátku na pouti.(29.6.2009)

Podle mého názoru jedna z nejlepších detektivních komedií a zároveň i nejlepší zpracování ze všech Vacátkových případů. Film je jedním velkým hereckým koncertem, kde není třeba žádného z herců upřednostňovat nad ostatní. Prostě skvělá pohodovka, ke které se každý rád opakovaně vrátí. Jeden z nejlepších Sequensových filmů. Skvělá hláška: “pan poručík je rozpracován na více místech!“(17.4.2011)

Abrhámov Rudi je jedna z najmenej sympatických postáv v dejinách českej kriminálky. Abrhám proste "umí", niekedy je veľký sympaťák, ako v Marečkovi, inokedy je mi z jeho postavy na "blití". Dragoun je najzaujímavejší svojimi hereckými výkonmi, asi najlepšími v celovečerných hříšnicích, ale stále platí, že jeden diel seriálu by na tento príbeh stačil. Ešte že božie mlyny melú pomaly :)(13.8.2012)

Tento film miluju a nikdy si ho nenechám ujít. Pro mě naprosto výborný Abrhám jako "Rudyard" :-))) a celkově mě film přijde přímo geniálně "vypointovaný" včetně konce o "božích mlejnech" :-) Skvělá Fialová, co bude čekat v temnici:-))), Menšík, Zázvorková i kriminalisté z mordparty... Jasných pět hvězd!(2.1.2014)

• - Během natáčení bylo zjištěno zvláštní cvakání, později se ukázalo, že šlo o zvuky, které způsoboval mimo záběry kamery Jaroslav Marvan, jelikož měl právě nové zuby. (Witta)

• - Scéna kde jede Josef Abrhám v čele jezdeckého oddílu, byla natáčena na letišti Ruzyně. (Witta)

• - Vladimír Menšík byl během natáčení na protialkoholickém léčení a tak museli vždy tvůrci přemlouvat doktora, aby ho aspoň na pár hodin vždy pustili. (cariada)