Dům milosrdných sester

The House on Sorority Row

Dom milosrdných sestier

House of Evil

Horor / Thriller

USA, 1983, 91 min

• MM_Ramone

Dorothy Slaterová je správkyňa privátnej ubytovne pre vysokoškolské študentky. Je to stará, nepríjemná žena. Internátu vládne pevnou rukou. Sedem šibnutých študentiek, čo sú u nej ubytované, si chce z nej vystreliť. Ich hlúpy žart sa nečakane obráti na tragédiu. Nechtiac pani Slaterovú zabijú. Jej mŕtve telo ukryjú a akoby sa nič nestalo, usporiadajú rozlúčkový večierok. Počas neho ich však začne jednu po druhej likvidovať brutálny zabiják. Kto je tento tajomný vrah, ktorý chce pomstiť smrť Dorothy Slaterovej? **(25.7.2016)

Nadprůměrný 80's slasher ze studentského prostředí. Roztáčí se krvavý příběh pomstychtivého žertu, který ač neměl, skončí katastrofou. Měla to být satisfakce sedmy pohledných studentek za věčné buzerování paní domácí, která jim nedopřeje ani kousku studentských radovánek. V domě, kde vládne řád a disciplína tak přetéká napětí, které vyvrcholí nechtěnou vraždou, jejíž svědky nebyly pouze ony, jak předpokládaly, ale i někdo třetí. Již úvodní scéna naznačí, že toto krvavé divadlo bude pro studentky tvrdou zkouškou. A je to právě šponování divákovi trpělivosti, komplexnost a za nehty zalézající úzkost pumpující od prvních minut, která činí z The House on Sorority Row nezapomenutelný zážitek. Pakliže přejdu k samotnému aktu vražd, tak ani po této stránce není co vytknout, ale nějaké výrazné gore nečekejte. Vrah je zahalen temnotou a na jeho zviditelnění si počkáme do posledních minut, přičemž jako vražednou zbraň využívá poměrně kuriózní hůl s ostrým rohem. Vypíchl bych dvě scény. První ve sklepení a druhou se šášulou v krabičce, protože taková atmosféra se jen tak nevidí. Finálová scéna je už jen třešničkou na dortu.(8.11.2009)

• peter12

Poviem to hneď na rovinu ako som sa zoznámil z tými mladými pipkami,keby ich nezabil vrah asi by som to musel urobiť ja.Príbeh nie je výnimočný,takýchto podobne ladených filmov je veľa.Originalita vôbec žiadna.Vraždy asi dve boli slušné ale ostatné boli mimo záber a z gore efektami sa tiež šetrilo. Veľmi nezmyselné spracovanie.Jeden z veľmi slabých slasherov,lebo ani tá koncová pointa ma neuspokojila.(29.12.2014)

Nadpriemerny slasher som vcera zhliadol:) Ani neviem co by som mu mal vytknut..snad nie velka roznorodnost smrti.....taka sekerka by sa tam urcite hodila na par "zarezov" na porisko. konanie postav a ine casto kritizovane veci v hororoch bolo miestami take hororove..ale mne sa to paci...sak tak to ma byt:)(5.12.2009)

Slušný 80kový slasher s příjemným hereckým obsazením a několika khůl scénami. Co mě vadilo byla absence momentu překvapení, protože identita vraha je jasná velmi záhy. Nic co by na mě udělalo hlubší dojem, ale za jedno shlédnutí to stálo. 50%(11.9.2012)

Slasher se vším všudy, jak je u tohoto žánru zvykem. Škoda jen, že mordy byly slabé a gore nedotažené do patřičné úrovně, jak by se u takovéhoto druhu filmu patřilo. Vražedná zbraň byla nevšední - výletní hůlka - a to by se slušelo na pořádný masakr. Hudbu dělal klasik Re-animátorské trilogie - Richard Band.(3.12.2016)

Atmosférický slasher, ktorý z vtedajšej gigantickej masy podobne ladených snímkov vytŕča len minimálne. Vytvoriť okolo chabého príbehu obstojnú kulisu sa tvorcom darí, ale ´´ľahká neprístupnosť´´ scén, pre mňa osobne film zhadzujú.(17.2.2014)

Atmosféra celkem šla. Postupně do prdele. Ale děj byl fajn, poměrně snesitelná děvčata a opravdu protivná kráva správcová z toho dělají průměrný horor, nuda se tam ale vkrádá do všech míst.(22.2.2014)

Krásne zimomriavkový slasher z ranných 80s dobovou atmosférou. Aj keď nechýbajú ani nápadité vraždy, dôraz je kladený predovšetkým na napätie, ktoré sa perfektne vystupňuje v samotnom závere. Scény s prebúdzajúcim sa klaunom sú nezabudnuteľné, rovnako ako nádherná symfonická hudba.(17.2.2010)

Krásnej pohodovej osmdesátkovej slasher, který občas překvapí nějakou pěknou vizuální finesou. Spousta koček bez podprdy. Úžasnej power pop band 4 Out of 5 Doctors, jehož vály hrály na párty. Mořské prasátko! A hlavně hudba Richarda Banda, kterého mám hodně rád, ale tímhle filmem u mě stoupl do závratných výšin. Ta melodie pod závěrečnýma titulkama, to je soundtrackový nebe.(9.1.2017)

Kvalitní slasherová jízda s perfektně vystavěným příběhem ze zlatých let 80tých. Máme tu partičku absolventek blíže neurčené školy a jednu zapšklou správcovou, která něco tutlá s místím doktorem. Je konec školního roku a holky by rády mejdan a nějakého toho sympaťáka do postele. To ovšem pro paní správcovou nepřipadá v úvahu. Dívky jsou mstivé, takže si ze staré dámy doslova vystřelí. Jenže kam pak s tělem, když už k domu přijíždí úchvatná kapela na připravený mejdan. A co dělat, když s prvními tóny mejdanového bandu začínají studentky jedna po druhé mizet. Snímek po krátkém rozjezdu nabírá obrátky a díky perfektně vystavěnému ději drží diváka v napětí až do samotného finále. Kvalita dílka nespočívá pouze v příběhu, ale také v hereckém obsazení. Jednotlivé postavy působí naprosto přirozeně a jejich protagonisté předvádějí exceletní herecké výkony. Hudební stránka dílka je také velmi zdařilá, ať se jedná o produkci mejdanové kapely či libé tóny Londýnského filharmonického orchestru. Co se týče vražd, film malinko zaostává. Ne, že by byly odfláknuty, ale kamera zbytečně uhýbá a tvůrci mohli daleko více přitlačit na pilu, jak to předvedli ke konci stopáže parádní gore scénou. Trošku zamrzí také absence očekávané sprchové scény, ale i tak se některé dívky nebojí ukázat tělesné partie nezbytné pro pravou béčkovou hororovou zábavu. Výsledný dojem je kvalitní béčko, které se i přes několik kosmetických nedostatků může smělě řadit mezi perly žánru. U mě za poctivé čtyři hvězdy.(14.3.2011)

Studentky za každou cenu musí dělat mejden i když jim to majitelka domu zakáže neváhají se jí pomstít, jenže to dopadne jak jinak než poněkud blbě, naštěstí, párty musí ject at se děje co se děje. Co na tom, že je někdo viděl kdo, je jasné téměř hned..., tak že moc originální to není, ale vraždy jsou nápadité a pořád se něco děje. jo ta americká mládež nemá žádné zábrany.(30.8.2012)

• Koly

Hodně podprůměrná vyvražďovačka, kterou nezachrání ani ženská hlava nacpaná v hajzlu. Podobné záležitosti většinou zachraňují nahé slečny a kvalitní gore detaily, ale obojího je ve filmu poskrovnu. O nějaké atmosféře nemůže být ani řeč a konec se neuvěřitelně vleče. Kdyby to mělo o 20 minut míň, tak bych šel o jednu hvězdu s hodnocením nahoru.(13.2.2007)

Vyborny horor od rezisera Mark Rosmana, ktory vznikol roku 1983. Efektivna vyvrazdovacka pekne po starom, ziadne mobily, kompy a podobne moderne zhovadilosti tu nestrasia. 83 %(12.6.2013)

Takový...nevýrazný, mdlý? Jasně, má to ten typickej osmdesátkovej slasherovskej look, ale chybělo tady nějaký grády, protože celej film se docela vlek'. A vrah, na kterym tenhle žánr většinou stojí a padá, byl pro mě docela nezajímavej, protože většinu času je vidět jenom jeho ruka, která se zrovna rozmachuje, aby do někoho zahrotila berli (to jest další věc - vraždy po čase přestávají bejt zábavný, protože postrádají nápady a originalitu), ke konci je vrahova identita vidět na pár sekund, hned nato je příliš rychle (a samozřejmě zdánlivě) zprovozenej ze světa. Chybí tu troška lepšího finálního vysvětlení a herecký výkony bych tu jako ostatní taky zrovna nechválil - představitelka Katherine je např. ve scéně, kdy jede v autě s doktorem Beckem, po herecké stránce až nechutně trapná. Nojono, prostě 3* z lásky k vyvražďovačkám :)(14.9.2012)

• Fox85

Jedna z mnoha vyvražďovaček z 80.let, taková obyčejná, ničím nevybočující z dlouhé řady.(9.8.2017)

Klasika je klasika. Tyhle staré kousky neomrzý, zvlášť když je to tak dobře natočené.(21.10.2011)

Opet jeden z rady primocarych osmdesatkovych teenage-slasheru. Spoiler: Ubodani klauna klaunem jsem ale jinde nevidel. :)(12.5.2016)

Parádní slasher,pro fandy filmů z osmdesátých let nutnost vidět.(29.7.2012)

slušný slasher. atmosféru to mělo, barák měl docela slušnou lokaci, okolí v pohodě, konec moc nevydařený ale neusnul jsem u toho, pohodička(8.12.2012)

O něco lepší než remake. Holky tu nejsou takové pipiny a dá se jim i fandit. A ze začátku je to fajn, skupina holek je terorizovaných správcovou, rozhodnou se ji pomstít a pomsta končí její smrtí. Tělo ale zmizí a zatímco na párty hraje solidní kapela začnou mizet i holky. Bohužel jakmile začnou vraždy, začne to jít z kopce, protože vraždy nejsou vygradovaný, naopak kamera je neukazuje, jen decentně naznačí a na takový náznaky nejsem zvědavý. Závěr je trošku lepší, ale zas plný pitomých zvratů a halucinací. Celkově slušný průměr.(24.1.2015)