Dům milosrdných sester

The House on Sorority Row

Dom milosrdných sestier

House of Evil

Horor / Thriller

USA, 1983, 91 min

• MM_Ramone

Dorothy Slaterová je správkyňa privátnej ubytovne pre vysokoškolské študentky. Je to stará, nepríjemná žena. Internátu vládne pevnou rukou. Sedem šibnutých študentiek, čo sú u nej ubytované, si chce z nej vystreliť. Ich hlúpy žart sa nečakane obráti na tragédiu. Nechtiac pani Slaterovú zabijú. Jej mŕtve telo ukryjú a akoby sa nič nestalo, usporiadajú rozlúčkový večierok. Počas neho ich však začne jednu po druhej likvidovať brutálny zabiják. Kto je tento tajomný vrah, ktorý chce pomstiť smrť Dorothy Slaterovej? **(25.7.2016)

• aLPaC

Tak nevím, většina lidí to tady vychvaluje, ale mě to vůbec nebavilo. O nějaké atmosféře se skoro nedá mluvit, vraždy jsou velmi stereotypní a špatně natočené (celé mi to připadá takové amatérské) a slečny dost průměrné. Jedna hvězda za prvních a posledních 15 minut, které alespoň trochu ujdou. Remake z roku 2009 s mnohem lepšíma rybankama (což je i když si to někdo nechce přiznat pro slasher důležité) je rozhodně lepší.(2.9.2011)

Ve všech ohledech dobře zvládnutej slasher kde paradoxně nejlíp natočená je úvodní část kde ještě nikdo nikoho nevraždí neboť z ní čiší taková ta klasická osmdesátková atmosféra. Jakmile se začne umírat tak je ve filmu dusno až do konce a je možná škoda toho že závěrečný vypořádání se se zabijákem je až moc rychlý.(21.5.2017)

Slashery mám rád a i tento mě dobře pobavil. Sice tu je trochu nudnější začátek a relativně slabší vraždy, ale určitě se na to dá dívat. Atmosféra graduje a závěr mi přišel hodně dobrý, ne-li vynikající. Pro mě rozhodně nadprůměr...(13.12.2011)

Pro mě docela neznámý film. Nakonec se z něj vyklubal slušný slasher s dobře využitým potenciálem domu a několika pěknými nápady. Škoda technického provedení disku, který u nás vyšel jenom dabovaný s ořezem do 4:3.(9.9.2012)

• Hapretor

Na zabití času slušný "thriller" ... občas je spíš vtipný ... zabaví, ... neurazí ...(29.10.2018)

Zvláštny, rozporuplný, no povšimnutiahodný slasher. Po väčšinu stopáže divák sleduje síce solídne nakrútenú, no ničím výnimočnú vyvražďovačku, ktorej chýba ako výraznejšia atmosféra, tak aj zaujímavejšie vraždy. V záverečnej tretine však film získa veľmi pôsobivú, takmer až snovú atmosféru (ktorá mi pripomenula Argentovu Suspiriu) a záverečná konfrontácia hlavnej hrdinky s vrahom v klaunskom kostýme patrí v rámci tohto subžánru medzi absolútnu špičku. House on Sorority Row teda môžem odporučiť, ale diváci čo v slasheroch vyhľadajú hlavne gore, by si mali radšej nechať zájsť chuť.(2.2.2016)

Klasickej slasher ze začátku 80. let, který má vše co by správný slasher měl mít. Skvělá atmosféra prakticky provází celý film s výbornou hudbou, celkem podařené vraždy i když gore uvidíme jen minimum, ale to v tomto případě vůbec nevadí a skvěle vypadající vrah, který má opravdu koule- jeho odhalení úplně na konci filmu nemá chybu. Závěrečná desetiminutová naháněná je naprosto dokonalá a v ničem si nezadala s Friday the13. No prostě skvělá podívaná a zábava od začátku do konce. Ano u tohoto slasheru jsem se opravdu bavil, kde se na něj hrabou některá skvostná díla ze součastnosti. Jednoznačně palec nahoru. Povinost pro všechny fandy 80. let a slasheru vůbec.(1.7.2011)

• Pitryx

Hloupá vyvražďovačka, nudná a nezábavná. 201200008859/9136(30.7.2011)

Klasická vyvražďovačka, která se může pochlubit slušnou hororovou atmosférou. Bohužel je to docela natahované zbytečně dlouhými scénami a nemá to zajímavého zabijáka. Takže fajn filmeček, ale tak na jedno kouknutí.(14.4.2013)

• Alexandre

Tak tenhle kousek mě bohužel moc nenadchnul. Námět je celkem fajn, ale zpracování už o něco horší. Není to napínavé, je to předvídatelné, ale hlavně mi to nepřišlo žádným způsobem zábavné, jako většina slasherů z 80. let... Discotéka, klaun a pár zajímavých momentů by se sice našlo, ale těch hluchých míst je mnohem víc. Alespoň ty mordy by to mohly vyzdvihnout, ale ani ty tady moc nestojí za řeč... 5/10 PS: Jelikož si tady pár lidí více vychvaluje remake, tak mu zkusím dát taky šanci.(15.2.2016)

Začiatok 80. rokov a prvá vlna slasheru pomaly doznieva, režisér Mark Rosman sa rozhodol napodobiť úspech Prom Night (1980) a spichol príbeh o nešťastne zavinenej vražde a odplate za ňu. Film je o sedmičke čerstvých absolventiek školy a jednom nepodarenom žartíku, ktorý spravil z jednej protivnej a hnusnej baby spravujúcej ich internát, jednu bezduchú a ťažkú mŕtvolu, ktorej sa treba rýchlo zbaviť, pretože rozlúčkový večier práve začína a hostia už prichádzajú. Je tu však problém, telo sa mŕtve telo sa stratilo a čo je oveľa horšie, začínajú sa strácať aj aktérky osudovej nehody. Aj po 35 rokoch svieži film, kde sa divák spoločne so zúfalou Kathryn pokúša vypátrať identitu vraha skôr ako si po ň príde. Výber hereckého ansámblu poteší, stará pani Slaterová má pohľad, pri ktorom kysne mlieko, Vicky je dostatočne egoistická, Morgan naivne hlupučká až pribrzdená a Kathryn síce zlatá ale ľahko zmanipulovateľná. A samozrejme vrah, ten je takmer celý film takmer neviditeľný ukrýva sa v tieni a keď z neho na chvíľu vystúpi, všimne si ho len obeť, ktorá to má aj tak spočítané. Ako sa počet dievčin zmenšuje, pomaličky prichádzajú informácie, ktoré vysvetlia intro spred 25 rokoch a nielen to. Samozrejme, ďalšia vec, čo sa pri slasheri hodnotí sú vraždy a vraždiace pomôcky, v tomto smere môže byť divák viac ako spokojný, je tu poriadna dávka inovácie, aj keď je ako vražedný nástroj použitá nevinná vychádzková palička, po zhliadnutí filmu niet o jej mnohostrannom využití žiadnych pochýb. A nakoniec, práca so svetlom a tieňom je ukážková, záverečná scéna, pri ktorej útočí vrah vystupujúci z tieňa proti mierne dezorientovanej dievčine je skutočne bravúrnym zakončením tohto zabudnutého skvostu.(13.12.2017)

• moviefan4

Pre mňa až moc slabý slasher ktorý na mňa pôsobil ako nejaká zlátanina za pár šupiek. Film nemal skoro žiadnu atmosféru a vraždy ma štavli lebo boli na slasher málo nápadité. A jediné čo mi film pokazil bol koniec ktorý podla mňa pokazil celý film.(9.2.2016)

Film, ktorý som dostal pod Stromček a ktorý ma nesklamal ale práve naopak prekvapil. Moc som nečakal od tohto postaršieho slasheru, ale bol fakt dobrý, s dobrou hudbou a všetkým dookola. Napätie sa dalo v niektorých chvíľach (hlavne ku konci) krájať a taktiež atmosféra je dosť hustá, ako sa hovorí. Proste slasher ako má byť. Z 80-tich rokov sú fakt asi najlepšie horory a tento patrí rozhodne k jedným z najlepších. 85%(25.12.2010)

• Werdugo

Zklamání,zklamání,zklamání!Je spousta jinejch a lepších hororů z 80 let.(6.9.2011)

Průměrný horůrek,který postrádá to správné napětí,vraždy jsou nedotažené a místy nudný děj kompenzuje celkem dobrá muzika.(26.10.2015)

celkom dobry hororík. pekne baby, miestami aj dobré herecké výkony; veľmi podarená a originálna scéna so šašom ! a tiež oceňujem (aj keď trochu lacné prevedenie) strihovú scénu s paličkou a ex-dievčatami. Bavíme sa o filme, natočenom v r. 83, holky.(21.4.2012)

Pěkné. Slashers miluju, a tak jsem se rozhodla zkusit i tento starsi kousek. Mile mě prekvapil. Krvavost a verohodnost vrazd me uchvatila. Pribeh super, velka kalba, do toho sileny vrah, a parta upištenych holek. To muzu! Ale mozna, ze remake se mi libilo trošičku více, ale.....i tak je tento kousek pravá perlička. Bazenova scena byla super.(21.5.2015)

Nie je to zlý slasher, problém je že desať minút po zhliadnutí celý dojem vyšumel do stratena.(22.3.2017)

1 2 3 následující >>