poster

Dům milosrdných sester

 • USA

  The House on Sorority Row

 • Slovensko

  Dom milosrdných sestier

 • Velká Británie

  House of Evil

Horor / Thriller

USA, 1983, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Goldbeater
  ***

  Dům milosrdných sester je solidní vyvražďovačka, která v sobě nese pár hodně dobrých scén. Místy mi film trochu připomínala Black Christmas, ale opravdu jen místy. Ve svých nejlepších momentech si pro vás tenhle film přichystá pěkný vizuální zážitek ve stylu mrtvol v bazénu, halucinací vlivem sedativ a temných míst jako dělaných pro vraždu. Určitě jde o příjemné béčko, které má čím překvapit. Je to tak na lepší tři hvězdy kvůli několika nedokonalostem, určitě však neuděláte chybu, když si to pustíte. Slasher co neurazí.(11.7.2011)

 • Zayl
  ****

  Nadprůměrný 80's slasher ze studentského prostředí. Roztáčí se krvavý příběh pomstychtivého žertu, který ač neměl, skončí katastrofou. Měla to být satisfakce sedmy pohledných studentek za věčné buzerování paní domácí, která jim nedopřeje ani kousku studentských radovánek. V domě, kde vládne řád a disciplína tak přetéká napětí, které vyvrcholí nechtěnou vraždou, jejíž svědky nebyly pouze ony, jak předpokládaly, ale i někdo třetí. Již úvodní scéna naznačí, že toto krvavé divadlo bude pro studentky tvrdou zkouškou. A je to právě šponování divákovi trpělivosti, komplexnost a za nehty zalézající úzkost pumpující od prvních minut, která činí z The House on Sorority Row nezapomenutelný zážitek. Pakliže přejdu k samotnému aktu vražd, tak ani po této stránce není co vytknout, ale nějaké výrazné gore nečekejte. Vrah je zahalen temnotou a na jeho zviditelnění si počkáme do posledních minut, přičemž jako vražednou zbraň využívá poměrně kuriózní hůl s ostrým rohem. Vypíchl bych dvě scény. První ve sklepení a druhou se šášulou v krabičce, protože taková atmosféra se jen tak nevidí. Finálová scéna je už jen třešničkou na dortu.(8.11.2009)

 • PetrPan
  ***

  Rozhodně solidnější nářez než legrační remake z roku 2009. Střídmý, ale poctivý slasher nesází na rozmanitě a krvavě provedené mordy, i když několika hutnějších okamžiků se dočkáme i v tomhle ohledu, ale spíš na vzrůstající nejistotu ohledně zabijákovy identity, která se nejprve zdá naprosto jasná. Rosman překvapivě prakticky ani nesvléká své herečky, přitom materiálu k tomuhle koření by měl víc než dost. Na druhou stranu ony nány z amerického vysokoškolského spolku díky tomu působí přece jen trochu přirozeněji než pro žánr typické husičky s věčně obnaženými prsíčky. Vytvořit hutnější atmosféru zla, jako se to třeba povedlo v Black Christmas či přidat na krvavých orgiích jako v legendárním Pátku, zářily by tu čtyři hvězdy. Škoda, že z toho nikdy nevznikla série, mohly přijít lepší kusy.(21.10.2015)

 • Flipnic
  ****

  Naprosto excelentní slasher!! Jeden z nejlepších, jaké jsem kdy viděl ... Sice dodržuje "tradice" slasheru (parta holek, nějaká ta "kozička", špatný nepovedený vtip, tajemný vrah ...), ale také přináší značnou dávku syrovosti an uvěřitelnosti. Takže se jedná také napůl o thriller či drama... Holky, ač jsou to krávy, udělají fakt extrémně nepovedený žert. Pak je na ně vyvíjen takový tlak, nejen z pozice zabijáka, ale celé situace, která je skutečně horrorová. Napětí se drží od 15té minuty až do konce. Gore-efekty nejsou nic moc, film trochu vygraduje až nakonci, krev sice teče a stříká, ale není to prostě ono ... Tvůrci se evidentně báli cenzorů. I tak je to ale výborná záležitost, která staví zejména na husté a nepříjemné atmosféře. V tomto slasheru na srandičky místo rozhodně není ... Doporučuju!!(18.2.2010)

 • JohnnyD
  ****

  Miestami je film síce trochu nudný, hlavne kvôli neschopnosti režiséra nakopnúť príbeh dopredu, v konečnom dôsledku je to ale vynikajúci napínavý i strašidelný slasher. Môžu za to hlavne dve veci: lákavé školáčky v dome a najmä skvelý mysteriózny finiš. Pointa nie je nijako inovatívna ani prekvapivá, ale vyvrcholenie je veľmi schopne nakrútené, všetky fakty, ktoré sme tušili síce vyjdú na javo, ale v tom pravom slasherovom klišé nadávkovaní, že fanúšik musí slintať blahom.(2.5.2010)

 • - Na začiatku filmu vyzerá byť Dr. Beck (Christopher Lawrence) starší ako pani Slaterová (Lois Kelso Hunt). O viac ako 2 desaťročia neskôr síce pani Slaterová poriadne zostarla, Dr. Becka sa však vôbec nezmenil. (beso74)

 • - Dôležitosť filmu v rámci žánru dokazuje aj fakt, že bol vybraný na Prvú filmovú prehliadku Quentina Tarantina v Austine v roku 1996. (ash99)

 • - Rotpočet filmu byl 425 000 dolarů. (Chatterer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace