Báječní Stevensovi

• USA Even Stevens (více)
Rodinný / Komedie
USA, (2000–2003), 24 h 55 min (Minutáž: 23 min)

Tvůrci:

Matt Dearborn

Shia LaBeouf, Christy Carlson Romano, Nick Spano, Tom Virtue, Donna Pescow, A.J. Trauth, Margo Harshman, Eric Jungmann, Kelli McCarty, Jim Wise (více)

Série(3) / Epizody(65)

Veselé aj neveselé príhody rodiny Stevensovov, ktorej deti občas nevhodne rozčeria pokojný spoločenský život strednej vrstvy kalifornského mesta Sacramento.

Rodina Stevensovcov patrí k vyššej strednej spoločenskej vrstve kalifornského Sacramenta. Manžel a otec Steven Stevens (TOM VIRTUE) je úspešný advokát. Manželka a mama Eileen Stevensová (DONNA PESCOWOVÁ) je dokonca političkou a pracuje mestská poslankyňa senátorka Sacramenta. Ich najstaršie dieťa, syn Donnie (NICK SPANO) je stredoškolskou športovou hviezdou a dôsledne využíva všetky privilégiá tínedžerskej žijúcej legendy. Ôsmačka Ren (CHRISTY CARLSON ROMANOVÁ) je zase ukážkovo perfektná dcéra. Má najlepšie známky, je obľúbená, organizuje charitu a neprehľadné množstvo dobrovoľných mimoškolských aktivít. Jej brat Louis (SHIA LaBOEF), siedmak a najmladší z troch súrodencov, svojím osobným profilom akosi nezapadá do tejto úžasnej rodiny. Je pravým opakom Donnieho a Ren. Nešikovný a neobratný benjamín rodiny nerád skoro vstáva z postele, dlho spí, vôkol seba šíri neznesiteľný neporiadok, nosí zo školy zlé známky, drží sa stále v úzadí a zdá sa, že nič neberie vážne. Stále však hľadá niečo, čo by ho bavilo, v čom by bol úspešný, čím by sa vyznamenal, aby sa aspoň trocha vyrovnal ostatným členom svojej spoločensky mimoriadne úspešnej rodinky. Chce, aby ho už konečne začali brať vážne a on sa nemusel cítiť ako večný outsider.
Hoci súrodenci Louis a Ren musia často mierniť a krotiť svoje vzájomné vyhrotené postoje, ich vzťah pripomína permanentný súboj kobry a šelmy, loviacej hady. Jednoducho, medzi súrodencami to už tak chodí, že každý bojuje proti každému, aby si odhryzol čo najväčšie sústo a vyhrával nielen doma, ale aj v škole. To sa však nie vždy podarí, najmä, ak nosíte stevensovské gény...
Na základe úspechu televízneho sitcomu z produkcie spoločonosti Disney vznikol v roku 2003 aj rovnomenný celovečerný film s rovnakými hercami. (oficiální text distributora)

sonnak

Tak jsem na youtube shlídnul první sérii a zkrátka nemůžu jít na míň. Je to sice pitomý americký rodinný seriál, ale... ale Shia Labeouf!!! Shia hraje svůj charakter s takovým sebevědomím, grácií a elánem, že se člověku při jeho kreacích tají dech. Tohle že je nezkušený 14-letý filmový nováček? Louis je neskutečně parádní charakter a táhne celý seriál, což ale vůbec nevadí. Většina podobných totiž nemá ani jednu takovou postavu. Louis je něco jako Koudy v Krok za krokem, Joey v Přátelích, Barney v HIMYM nebo Murdoc v A-Teamu :) zkrátka zdaleka nejzábavnější z celého seriálu, a tady naštěstí i ten hlavní. Snad Shia ještě v budoucnu ukáže, že na to má. Louis Stevens je dostatečný důkaz. ()

Skleni

Vtipné a po celú dobu seriálu zábavné. Nikdy som nemal pocit, že by to už malo skončiť. Beriem to ako aj počiatok Shia-ovej kariéry. Proste tento seriál je u mňa jeden z naj v časoch mojej puberty. :-) 82% ()

RigorMortis

Vcelku milá a typicky uletená komédia, ktorá (údajne) odštartovala Shiovu kariéru. Ako oddychovka na nedeľné popoludnie poteší. ()

Bayovi roboti a nováček

Bayovi roboti a nováček

31.03.2006

Donedávna byl devatenáctiletý Shia LaBeouf znám především jako jeden z osazenstva seriálu Báječní Stevensovi, pak přišli větší role ve filmech Constantine či Já, robot a nyní se jeho talent stal… (více)