J*A*S*M

Divný nezávislý sci-fi film o pokládačích kabelů. Docela mě to zaujalo a těšil jsem se, k čemu to ve finále dospěje - leč bohužel k ničemu zásadnímu. ()

silentname

"Lapsis" pôsobí ako film bez konca. Možno to majú tvorcovia otvorené pre pokračovanie a osobne by som sa tomu nebránil, no je škoda, že to nepôsobí ako ucelený film. Pretože realita je, že tento svet kabelárov ma celkom zaujal. Je tu niekoľko zaujímavých postáv, plus sledovanie Raya ako sa snaží dostať na koniec cesty, aby dostal svoju odmenu za prácu ma nenudí. Naopak. Bol som zvedavý k čomu dospejeme, no akosi to pôsobí ako keby nám Noah Hutton ešte nechcel dať všetky odpovede a asi čaká, či film uspeje a bude môcť točiť pokračovanie. Možno. A možno sa tie odpovede nikdy nedozvieme a koniec proste príde len tak z ničoho nič. No problémom pre mňa je, že keď sa začne diať niečo zaujímavé, tak film proste skončí a necháva obrovské množstvo otázok visieť vo vzduchu. A to nie je podľa mňa správna stratégia. Najmä ak tu máme film. V prípade, že by sa robil seriál a toto by bol pilotný diel, tak by som s tým bol v pohode. Lenže to nie je situáciu, ktorú tu máme. Uvidíme. Sám o sebe je film podľa mňa celkom zaujímavý a kreatívyny a má niekoľko dobrých momentiek, no v jadre nedospejeme k ničomu. A to je jeho najväčší kameň úrazu. Bohužiaľ. Hodnotenie: B- ()