Lapsis

• Austrálie Lapsis

V paralelní přítomnosti se doručovatel Ray snaží uživit sebe a finančně podpořit svého nemocného bratra. Po sérii neúspěšných podvodů se Ray ujímá práce v nové podivné oblasti zakázkové ekonomiky: v odlehlých lesích a kopcích pokládá společně s dalšími kilometry kabelů. Mají propojit velké kovové kostky, které dohromady vytvářejí nový kvantový obchodní trh. Když se Ray dostává hlouběji do zóny, setkává se s rostoucí nevraživostí a hrozbou robotických kabelářů a musí se rozhodnout buď pomoci svým spolupracovníkům, nebo zbohatnout a dostat se ven. Lapsis je chytrý a vtipný příběh o vykořisťování, na které technologické společnosti často spoléhají při udržování svých lesklých fasád. (Future Gate)

Lukoboss

Půjdeme na to jednoduše. Předpokládám, že každej ví, co to v přeneseným významu znamená "položit kabel". Jo, tak přesně o tomhle je Lapsis - o hovně. Už dlouho jsem neviděl snímek, kterej by mě vyloženě nebavil, dokonce po chvilce přestal úplně zajímat a nenašel jsem snad žádnej moment, kterej by to nějak zlepšil. Hlavní postava mně vůbec nebyla sympatická a pobíhání s kabeláží po lese je fakt divný, i když se zatím má ukrývat nějaký tajemno. Bohužel za mě nepovedená věc, kterou znovu vidět fakt nepotřebuju. ()

SAINTS

Lapsis,je šikovná malá sci-fi satira koncertnej ekonomiky,ktorá je podporená skvelým výkonom Deana Imperiala.Film ponúka socialne komentáre k otázkam ako je automatizácia,koncertná ekonomika a sklady Amazonu,kde sa robotníci zdráhaju isť na toaletu.Možno neverite technologiam,ale budete vetiť Rayovi,skutočnemu človeku vo svete klamstiev.Ps na ROTEN TOMATOES má tento film aktualne 95%. ()

Aljak

Fíha, tak toto bola poriadna bizarnosť! Tie mám síce občas rád, ale toto mi nejako nesadlo. Celé to pôsobilo nehorázne absurdne a celý čas som v tejto "káblovej seanse" čakal, že aká bude pointa. Čas plynul, káble sa ťahali, roboti makali na plné obrátky,... a napokon som zostal len tak po konci filmu sedieť a v hlave mi vírili len tri slová : What the fuck? To nie kvôli tomu, že by bol ten koniec taký dobrý, ale preto, že bol taký o ničom, v podstate ako celý film! ()

Dr.Abe

Konečně pořádný film o pokládání kabelů. Zároveň jediný pořádný film za poslední dobou vyvařené okolní produkce a všech možných remaiků. Možná se jedná pro někoho nudnější nebo prázdnější film, mě to tak ovšem nepřišlo. Mělo to spád, realistickou vizi blízké budoucnosti, mystično a v neposlední řadě to bylo i řádně vtipné, bizarní a zároveň uvěřitelné. Scénář je geniální a podle vrchního popisku filmu autor je zároveň režisérem a tak by to i u filmu mělo být - režírovat si vlastní scénáře aby byl filmový výsledek jako tento počin.  /Ve filmu nebylo násilí, krev, přehnaná erotičnost ani alkohol či drogy/ Až se poškrábu na nose, budete to mít pocaď přečtené. ()

JohnCZ

Minimalistický film z jakéhosi paralelního světa, který není příliš odlišný od toho našeho, jen tam jsou jakési kvantové počítače, kvantový obchodní trh a výletníci, co natahují po lese kabely mezi velkými kostkami. Divák moc neví, která bije, ale má to přesně takovou tu divnou atmosféru, co já rád, a ta pohání prakticky celý film. Pointu jsem ale pochopil až poté, co jsem si přečetl vysvětlení režiséra, a ačkoli respektuju snahu o metaforu, kterou zcela jistě ocení každý hrdý zaměstnanec Amazonu, za sebe nebudu zapírat, že jsem čekal ve finále od tak nápaditého a mysteriózně působícího settingu víc než jen poměrně banální, ale zbytečně kostrbatě vyjádřený sociální komentář. ()