Šiva Baby

Trailer

Černohumorná komedie o mladé bisexuálce, která se potýká s tradicemi a hledáním vlastní nezávislosti. Příběh sleduje vysokoškolskou studentku Danielle, která se na celodenním židovském pohřebním obřadu pro rodinu a přátele dostává do stále trapnějších a nepříjemnějších situací. Pod bedlivým dohledem svých neurotických rodičů je zasypávána všetečnými otázkami panovačných příbuzných a následně ji velmi rozruší příchod bývalé přítelkyně, do které je stále zamilovaná. Ještě katastrofálnější shodou okolností se nečekaně objeví Daniellin tajný milenec s manželkou a vřeštícím dítětem, o jehož existenci neměla tušení, a míra napětí překročí únosnou mez... (Cinemax)

Trailer

pornogrind

Tak to byl řádnej výmrd. Chtěl jsem si pustit španělskej film Baby z roku 2020 a místo toho jsem si pustil americkej film Shiva Baby z téhož roku. Nu což. Když už jsem to viděl tak to ohodnotím. Jestli má být Shiva Baby komedií tak jsem asi nejspíš ztratil smysl pro humor. Nebo jde o židovskej humor, kterej asi nejspíš nechápu. Tak či tak jsem nepochopil co tím chtěl básník (režisér) říct a film ve mě vyvolává zásadní otázku proč někdo natočil něco tak zbytečnýho ??? Tenhle film nemá absolutně žádnou výpovědní hodnotu. A ačkoliv se snímek může chlubit celkem sympatickou stopáží, která činí pouhých 77minut tak věřte, že nic než hloupý a zbyteční tlachání na židovským karu v něm nenajdete. ()

leila22

Poriadne ukecaná čiernohumorná komédia zachytávajúca jeden katastrofálny deň mladej bisexuálky Danielle, ktorá sa ocitla na židovskom pohrebnom obrade. Shiva Baby je o mladom človeku, ktorý sa hľadá a razí si svoju životnú cestu po svojom, pričom sa neustále dostáva do konfrontácie s pokrytectvom, ľudskými predsudkami a obhajobami stereotypných ideálov. Nejaká zápletka tu prakticky absentuje, ale atmosféra gradácie úzkostných stavov a hory trápnych momentov na mňa jednoducho fungovala. ()

Enšpígl

Tak tohle je komediální dialogovej jackpot. Ty otázky a poznámky od příbuzných a známých, milenek a milenců to bylo horší než výslech kgb. Takovouhle pohřební hostinu bych nepřežil a nebo by se tam stala dost tragická událost. Oprávdu výsostná zábava, ale koukám z komentů, že jen pro mě, no to mě ale vůbec netíží, podstatný je abych se na světě cítil hezky. ()

Anderton

Príjemná nezávislá konverzačka, akých sme videli od amerických nezávislákov doslova tisícky. Ale vždy potešia a potešilo aj Shiva Baby. Príjemne ale nebolo po celý čas svojráznej hlavnej hrdinke. Tá je tak škaredá, až je pekná, alebo naopak, a tak nesympatická, až je sympatická, alebo naopak. Potešia aj ostatní herci, sem tam nejaký ten dialóg, stále však ide o malý film bez poriadnej zápletky. Režisérka to každopádne priznáva aj primeranou stopážou. ()

Matty

Jestli ale máte chuť na silnou dávku smíchu a mileniální úzkosti, tahle břitká židovská komedie omylů je ideální volba. Velké rodinné sešlosti jsou horory samy o sobě. Tím spíš, když se jich účastníte ve stavu, kdy si nejste jistí svou prací, partnerskými vztahy ani sexuální identitou (a rozhodně o ničem z toho nechcete mluvit s bratrancem z druhého kolena). Emma Seligman dokázala svíravou trapnost podobných setkání vystihnout dobře odpozorovanými situacemi, autentickými dialogy a výborným využitím klaustrofobního prostoru jednoho domu, kde se skoro celý příběh odehrává. Její vypravěčsky koncentrovaný a bravurně vygradovaný film se scenáristicky a herecky (skvělá Rachel Sennott v hlavní roli) vyrovná nejlepším epizodám Fleabag a zrežírovaný je s takovou jistotou, že pro mě šlo o jeden z nejslibnějších debutů od tematicky v lecčem podobné Lady Bird od Grety Gerwig. 80% ()

• Shiva (Šiva) znamená v židovských zvycích období smutku po smrti. (UhLee)
  • S výjimkou producentů jsou všechny důležité pozice štábu (režisér, skladatel, střihač) obsazeny ženami. Hlavní roli hraje také žena. (UhLee)
  • Mísa s vodou, kde si Danielle (Rachel Sennott) čistí blůzku od kávy, slouží k mytí rukou lidí, kteří vstoupí do domu zesnulého po pohřbu. (UhLee)