Reklama

Reklama

Šiva Baby

Trailer 1

Černohumorná komedie o mladé bisexuálce, která se potýká s tradicemi a hledáním vlastní nezávislosti. Příběh sleduje vysokoškolskou studentku Danielle, která se na celodenním židovském pohřebním obřadu pro rodinu a přátele dostává do stále trapnějších a nepříjemnějších situací. Pod bedlivým dohledem svých neurotických rodičů je zasypávána všetečnými otázkami panovačných příbuzných a následně ji velmi rozruší příchod bývalé přítelkyně, do které je stále zamilovaná. Ještě katastrofálnější shodou okolností se nečekaně objeví Daniellin tajný milenec s manželkou a vřeštícím dítětem, o jehož existenci neměla tušení, a míra napětí překročí únosnou mez... (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (30)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Tak tohle je komediální dialogovej jackpot. Ty otázky a poznámky od příbuzných a známých, milenek a milenců to bylo horší než výslech kgb. Takovouhle pohřební hostinu bych nepřežil a nebo by se tam stala dost tragická událost. Oprávdu výsostná zábava, ale koukám z komentů, že jen pro mě, no to mě ale vůbec netíží, podstatný je abych se na světě cítil hezky. ()

Philcze 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem kolekci Twitter-ready one-linerů z prořízlých úst newyorské „it girl" Rachel Sennott, které ale nevedou k ničemu relevantnímu kromě krátkodobé virální popularity. Dostal jsem velepřesný portrét postgraduálního zmatení a hororových rodinných oslav plné domýšlivých příbuzných s patentem na rozum. Nosný koncept s realizací ostrou jako břitva a plným vědomím o vlastních hranicích uvěřitelnosti a délky. A Sennott nečekaně lepší ve vážnějších polohách. 80 % ()

Reklama

nonick1 

všechny recenze uživatele

Kdo dosud neví, co znamená hebrejsky šiva, bar micva nebo šiksa, tak se to po zhlédnutí této černé komedie dozví. Film připomíná rané Formanovy konverzačky či  allenovské rodinné sešlosti, řešící výhradně židovské problémy v jeho pohříchu užvaněných filmech. Silnou stránkou Šiva Baby je ovšem autentičnost a bezprostřednost všech těch úsměvných či trapných situací a dialogů. No a pokud je to filmová prvotina režisérky, respekt! ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

No, musím přiznat, že jsem od tohoto snímku očekával větší zábavu. Jasně, můžete si říct, že židovská šiva a humor nejdou dohromady, ale já s takovým přístupem absolutně nesouhlasím. Z vlastní zkušenosti vím, že jsou pohřby až překvapivě kvalitním podhoubím humoru, židovská kultura navíc oplývá skvělým (mnohdy černým) humorem, který mi umí pěkně zahýbat bránicí. Tvůrci tohoto filmu tak podle mého názoru promarnili jedinečnou příležitost, a přestože šlo místy o vtipný zážitek, drama vítězilo a děj ztrácel tempo. Je to škoda, protože jsem byl připraven vysypat nějakou tu hvězdičku navíc, to by se ale tvůrci nesměli brát tak vážně a nesměli by se za každou cenu snažit o velké umění. / Poučení: Jste-li sexuálně nevyhranění, máte štěstí. Vaše šance jsou dvojnásobné. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Epická konverzačka na pohrebnej hostine, ktorá mala síce vcelku dobrý základ, ale napokon to bolo veľmi veľmi slabučké. Aj keď tu bola snaha o taký prirodzenejší humor, ktorý mi zvykne pasovať, v tomto prípade si ma však tento film ničím nezískal. Dialógy boli mdlé, nevýrazné a bez dôvtipu. Postavy boli síce zaujímavé a mali potenciál, avšak nie v tomto kompozičnom mechanizme. Nuž, ale aspoň na 1* to bolo - zopár dobrých scénok sa tu veru vyskytlo, ale na kvalitnú komédiu to bolo nedostatočné. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (3)

  • Mísa s vodou, kde si Danielle (Rachel Sennott) čistí blůzku od kávy, slouží k mytí rukou lidí, kteří vstoupí do domu zesnulého po pohřbu. (UhLee)
  • S výjimkou producentů jsou všechny důležité pozice štábu (režisér, skladatel, střihač) obsazeny ženami. Hlavní roli hraje také žena. (UhLee)
  • Shiva (Šiva) znamená v židovských zvycích období smutku po smrti. (UhLee)

Reklama

Reklama