silentname

Evan Ultra alias Kirk Stylo sa nám predstavuje so svojou kapelou "Stylo And The Murder Dogs" vo filme "Teenage Badass". A som rád, že film vo svojich dôležitých aspektoch nezlyhal. Napriek tomu je ale pravda, že nie všetko bolo úplne ideálne dotiahnuté. Ale čo sú plusy filmu? V prvom rade hudba. Tú som si užíval naplno. A nakoľko je to film hudobnej kapely, to je dosť podstatný fakt, ktorý je treba spracovať kvalitne. Takže toto filmu vytýkať nemôžem. Som spokojný. Aké sú postavy? Popravde som si všetkých celkom obľúbil. Hoci je Kirk celkom egocentrik, tak má to svoje dôvody. A hoci som nesúhlasil so všetkými jeho názormi, tak som nemal pocit, že by to ovplyvnilo film negatívne. Okrem toho v strede filmu vstupuje do hry nový klávesák. A myslel som si, že to bude moment, kde film ma začne strácať, no popravde som zhodnotil, že Horace bol rovnako skvelou postavou a netrvalo dlho, aby sa stal plnohodnotným členom. Plus záver filmu podľa mňa stojí za to. Je to skutočne správne odžité. Dramatické momentky fungujú a Bradova story je tu veľmi dobre zapracovaná. V tomto smere film musím veľmi pochváliť. Dobrý casting, dobrá hudba, dobré postavy a zaujímavé príbehové línie. Film ma však strácal vo svojich momentoch, kde sa snažili tvorcovia replikovať určité momenty. Ako keby sme mali opäť príbeh rovnakého "génia" ako to bolo napríklad v prípade filmu "The Doors". No ten film pôsobil viac, ako keby mal svoju identitu. A nie len, že sa snažili tvoriť niečo, čo sme už videli. V tomto smere to film úplne nezvládol. A keď má mať svoje humorné momentky, tak som sa moc nesmial. Preto neviem či je vhodné označiť film komédiou. Ale naopak svoje dramatické momentky zvládol veľmi dobre. Stojí za pozornosť? Myslím si, že áno. Nemal by som problém sa k týmto postavám ani kedykoľvek vrátiť. "Stylo And The Murder Dogs" si svoje miesto v mojom hudobnom svete určite zaslúžia. Hodnotenie: B ()