Kýčovitý barvotisk. 1) Plejádu z nejlepších českých herců angažoval budoucí národní umělec 49letý Jiří Sequenc starší do svého barvotiskového lehce kýčoidního obrázku staré Prahy. 2) Příběh rozsahem vhodný jako jedno z pokračování Hříšných lidí města pražského roztažený na dvojnásobek času je neobyčejně pomalý a proto i dost nudný. Slabé tři hvězdičky.(1.1.2017)

Ze čtyř celovečerních filmů pro mě možná i nejlepší díl, kde se projevuje i určitá sociální kritika systému, jinak snímek má všechny klady Sequensova cyklu Hříšní lidé města pražského, tzn. zajímavé charaktery, dobré vykreslení prostředí a výbornou hudební stránku. O skvělém hereckém obsazení v čele s Marvanem ani není třeba vykládat. Celkový dojem: 80 %.(5.6.2009)

Tak předně bych byl rád, kdyby se konečně v Česku naučili rozeznávat žánr detektivka a krimi. U kriminálních příběhů známe pachatele a sledujeme, jak ho kriminalista odhaluje. U detektivky pachatele neznáme a tak můžeme do poslední chvíle tipovat, kdo jím je. A u Hříšných lidí, ať už se jedná o seriál či filmy, jde jen a pouze o detektivky. A pokud mohu soudit, tak ze čtyř detektivních filmů z kolekce Hříšných lidí města pražského, je tento film vůbec nejlepší. Jednak se mi nejvíc líbila hudba. Ta nejlépe ze všech filmů navozuje atmosféru té doby. Pak tady máme opět skvělé herce a tím pádem herecké výkony, ale to se týče všech filmů. Tady vše ještě podtrhuje skvělý pan Kemr, Somr a Brodský. Mě se ale stejně nejvíc líbil pan Fišer, který už skvěle zahrál v jedné epizodě seriálu. No a pak je tady to úžasné rozuzlení. Vraždit mohli všichni, ale nakonec nevraždil nikdo. Což není do poslední chvíle jasné. Takže překvapivá pointa. A když si k tomu přičtu legendární mordpartu a ještě lepšího pana Marvana, pak mi z toho vychází jasné hodnocení. Zkrátka a dobře, když mi v hlavě proběhnou české detektivní, ale opravdu myslím detektivní filmy, ne kriminálky, tak se jedná o jeden z nejlepších. A ještě malá poznámka. V zajímavostech o filmu, konkrétně v odkazu Chyby ve filmu, je uvedeno, že ve 35. minutě filmu jde vidět panelák. Není tomu tak. Panelák vidět můžete, ale přesně v čase 14.27!(24.1.2016)

Poslední celovečerní film ze série Hříšní lidé města pražského je nejsmutnější. Když zazní ten kouzelný klarinet, jsem v pasti. Mistr Liška dokázal každému filmu vtisknout tu pravou atmosféru, ať už se jednalo o cokoliv. Obsazení opět bezkonkurenční a zahrané s naprostým lidským umem, prostředí první republiky dokonalé. Hříšní lidé města pražského - ať už seriál nebo celovečerní filmy jsou nejlépe natočeným odkazem doby třicátých let minulého století - jak kriminálními případy, tak onou dobou, jak se dříve žilo. Jiří Sequens byl režisérem, který ve vyprávění prvorepublikových případů neměl konkurenci a velice rád se k jednotlivým dílům i seriálu pražské Čtyřky moc rád vracím. Takže někdy zase nashledanou pane rado Vacátko, pane Bouše, pane Brůžku a pane Mrázek (pozdravujte Kokiho).(25.1.2016)

• donkocicak

Patrně nejslabší barevný film s radou Vacátkem. Nikdy nepochopím, jak mohli krátkou povídku "Otec Goriot ze Záběhlic" natáhnout téměř na dvě hodiny. No a ta písnička... "Jsem kočka zaběhlá, jsem kočka Záběhlic..." :D ta je sice k popukání, ale výsledku moc nepomohla. Pro mě je Smrt černého krále nuda.(8.9.2009)