Tento detektivní příběh se mě při první projekci tolik nezamlouval jako pak při dalších. Každým opakováním jsem našel další detaily a charaktery postav jsem více poznával. Děj není špatně vymyšlen a film má svou atmosféru. Herec Fischer ve své roli hraje velmi dobře. Samozřejmě o Brodském či Marvanovi je zbytečné se rozepisovat. Každopádně tento díl se dělí s Partií o druhé a třetí místo v oblíbenosti.(29.6.2009)

Poslední celovečerní film ze série Hříšní lidé města pražského je nejsmutnější. Když zazní ten kouzelný klarinet, jsem v pasti. Mistr Liška dokázal každému filmu vtisknout tu pravou atmosféru, ať už se jednalo o cokoliv. Obsazení opět bezkonkurenční a zahrané s naprostým lidským umem, prostředí první republiky dokonalé. Hříšní lidé města pražského - ať už seriál nebo celovečerní filmy jsou nejlépe natočeným odkazem doby třicátých let minulého století - jak kriminálními případy, tak onou dobou, jak se dříve žilo. Jiří Sequens byl režisérem, který ve vyprávění prvorepublikových případů neměl konkurenci a velice rád se k jednotlivým dílům i seriálu pražské Čtyřky moc rád vracím. Takže někdy zase nashledanou pane rado Vacátko, pane Bouše, pane Brůžku a pane Mrázek (pozdravujte Kokiho).(25.1.2016)

Povídka patří k těm povedenějším, akorát tedy když jste to četli a už znáte pointu, tak přijdete o to nejlepší. Každopádně určitě zamotaný případ se spoustou motivů a podezřelých s nečekaným rozuzlením. Škoda trochu přepálené stopáže. Zkrátit to o dvacet minut na délku zbývajících tří celovečerních filmů by nebylo na škodu, protože rozjezd je až zbytečně dlouhý a rozvleklý a asi i z toho důvodu zůstanu u 3* i když za ten povedený konec jsem měl chuť ještě jednu hvězdici přidat. Každopádně opět velmi zručná a profesionální záležitost.65%(14.6.2019)

Další ze série "Hříšní lidé města pražského" se skvělými Jaroslavem Marvanem v roli rady Vacátka a jeho dvěma inspektory - Brůžkem (Josef Bláha) a Boušem (Josef Vinklář). Díl se mi sice líbil, nicméně se pro mě nestal tak zdařilým a legendárním jako díly "Pěnička a Paraplíčko" a "Partie Krásného dragouna". Verdikt: 3* a 70 %.(8.7.2012)

Kýčovitý barvotisk. 1) Plejádu z nejlepších českých herců angažoval budoucí národní umělec 49letý Jiří Sequenc starší do svého barvotiskového lehce kýčoidního obrázku staré Prahy. 2) Příběh rozsahem vhodný jako jedno z pokračování Hříšných lidí města pražského roztažený na dvojnásobek času je neobyčejně pomalý a proto i dost nudný. Slabé tři hvězdičky.(1.1.2017)

• - Panelák je v pozadí vidět i při scéně, kdy se Král (Vlastimil Brodský) vrací s penězi a udělá se mu nevolno. V tu chvíli kamera zabere Standu Kopečného (Jaroslav Moučka) a domek. Za domkem vykukuje poměrně velký kus paneláku. (jis)

• - Približne v 35. minúte filmu, keď sa Král, študent, záhradkár a klarinetista vracajú v noci každý domov, je vidieť v diaľke za rodinným domom záhradkára vytŕčajúci veľký kus paneláka. (Gareth_Jones)

• - Točilo se v místech dnešní stanice metra Vltavská. Scény na vlakovém nádraží se pak filmovaly na dnes již neexistující stanici Praha - Těšnov. (M.B)