Chucky

(TV seriál)
Trailer 2
Horor / Mysteriózní / Thriller
USA, 2021, 5 h 47 min (Minutáž: 43–46 min)

Série(1) / Epizody(8)

Poté, co se na předměstském výprodeji objeví stará panenka Chucky, je idylické americké město uvrženo do chaosu, protože série děsivých vražd začíná odhalovat pokrytectví a tajemství města. (JasonCZ)

Trailer 2

Marceloo

Mestečko Hackensack sa ocitne v krízovej situácii, pretože sa tu v krátkom čase odohrá viacero záhadných vrážd. Každá z nich je nejakým spôsobom spojená s Jakeom (Zackary Arthur) a jeho bábikou. Nikto ale netuší, že sa na pozadí odohráva súboj medzi partiou tínedžerov a sériovým vrahom. - Na Syfy dosť slušné, aj keď sa tu nájde kopec nedostatkov. Tým najväčším je to, že deti hrajú lepšie ako dospelí herci, na ktorých výkony sa tu nedá pozerať. Taktiež mi vadilo to, že postavy z predchádzajúcich častí Child's Play série sú sem natlačené ako keby nasilu. Inak ale všetko v pohode. Dej ubieha rýchlo a tvorcovia sa neboja nechať zavraždiť aj postavy, u ktorých by som to vôbec nečakal. Chucky má namakané prevedenie a super old school hlášky, ktoré popri tom LGBTQ+ panderingu hlavných postáv aspoň trochu pripomínajú staré časti. Hudba je fajnová a jesenná atmosféra malého mestečka zasiahnutého vraždami vás vtiahne, takže je trochu škoda, že to bolo skrátené o dve epizódy. Nábeh na druhú sériu je dosť dobre rozohraný, takže som zvedavý, či sa podarí dať dokopy. ()

E´Tonno

Chucky ma celkom milo prekvapil a (až na jeden diel - piaty) ponúkol nadpriemernú zábavu, čim u mňa obstál lepšie ako jeho tohtoročný retro-konkurent. Samozrejme sa to však ani náhodou nedá nazvať priepastným rozdielom.. Totiž hoci mnoho vražedných scén tu pôsobí (zámerne) komicky a Chucky má aj dobré "hlášky", tak na druhej strane by viaceré z jeho útokov smrťou ani skončiť nemali/nemuseli, niektoré jeho útoky pôsobia až trápne -čo sa ešte dá veľkoryso prehliadnuť- a nakoniec aj (možno subjektívna vec) spomínaná konkurencia sa s LGBT vysporiadala zaujímavejšie... V každom prípade však SyFy má za tento počin plusový bodík. Odo mňa 4* a samotný záver potešil. ()

J*A*S*M

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

První půlka série příjemná a nadějně rozehraná, druhá půlka pak bohužel velmi rozpačitá, v nejslabších momentech až směšná a otravná. Mohl to být fajn reboot se sympatickými novými teenage postavami, místo toho ale tvůrci plně navázali na dosavadní filmovou sérii, přičemž přivádí zpět staré známé (kdykoli je na obrazovce Jennifer Tilly, tak to přísahám bůh fyzicky bolí, jak já ji nesnášim!) a bohužel to není ku prospěchu věci. Mytologie kolem Chuckyho a Tiffany mě nebaví, flashbacky do dávné minulosti mě nezajímají. Bohužel i uvěřitelnost a sympatičnost nových postav, představených v prvních dílech, jde v druhé půlce série úplně do kopru. Doufal jsem ve 4*, nakonec se ale i k těm 3* musím trochu nutit. ()

• Natáčelo se v Torontu (Ontario, Kanada). (JasonCZ)