Chucky

Horor / Mysteriózní / Thriller
USA, (2021–2024), 18 h 24 min (Minutáž: 41–54 min)

Tvůrci:

Don Mancini

Hudba:

Joseph LoDuca

Zackary Arthur, Brad Dourif, Jennifer Tilly, Devon Sawa, Alyvia Alyn Lind, Teo Briones, Lexa Doig, Fiona Dourif, Barbara Alyn Woods, Christine Elise (více)

Série(3) / Epizody(24)

Poté, co se na předměstském výprodeji objeví stará panenka Chucky, je idylické americké město uvrženo do chaosu, protože série děsivých vražd začíná odhalovat pokrytectví a tajemství města. (JasonCZ)

Marceloo

Mestečko Hackensack sa ocitne v krízovej situácii, pretože sa tu v krátkom čase odohrá viacero záhadných vrážd. Každá z nich je nejakým spôsobom spojená s Jakeom (Zackary Arthur) a jeho bábikou. Nikto ale netuší, že sa na pozadí odohráva súboj medzi partiou tínedžerov a sériovým vrahom. - Na Syfy dosť slušné, aj keď sa tu nájde kopec nedostatkov. Tým najväčším je to, že deti hrajú lepšie ako dospelí herci, na ktorých výkony sa tu nedá pozerať. Taktiež mi vadilo to, že postavy z predchádzajúcich častí Child's Play série sú sem natlačené ako keby nasilu. Inak ale všetko v pohode. Dej ubieha rýchlo a tvorcovia sa neboja nechať zavraždiť aj postavy, u ktorých by som to vôbec nečakal. Chucky má namakané prevedenie a super old school hlášky, ktoré popri tom LGBTQ+ panderingu hlavných postáv aspoň trochu pripomínajú staré časti. Hudba je fajnová a jesenná atmosféra malého mestečka zasiahnutého vraždami vás vtiahne, takže je trochu škoda, že to bolo skrátené o dve epizódy. Nábeh na druhú sériu je dosť dobre rozohraný, takže som zvedavý, či sa podarí dať dokopy. ()

J*A*S*M

První půlka série příjemná a nadějně rozehraná, druhá půlka pak bohužel velmi rozpačitá, v nejslabších momentech až směšná a otravná. Mohl to být fajn reboot se sympatickými novými teenage postavami, místo toho ale tvůrci plně navázali na dosavadní filmovou sérii, přičemž přivádí zpět staré známé (kdykoli je na obrazovce Jennifer Tilly, tak to přísahám bůh fyzicky bolí, jak já ji nesnášim!) a bohužel to není ku prospěchu věci. Mytologie kolem Chuckyho a Tiffany mě nebaví, flashbacky do dávné minulosti mě nezajímají. Bohužel i uvěřitelnost a sympatičnost nových postav, představených v prvních dílech, jde v druhé půlce série úplně do kopru. Doufal jsem ve 4*, nakonec se ale i k těm 3* musím trochu nutit. ()

hirnlego

Menšiny check, queer check, queer menšiny check. První 3 díly ok a flashbacky spíš otravný, od 4. dílu spíš naopak. Teen Charles ňuňu, adult Charles seksi skoro jako její taťka. Zbytek současného dění střídavě utrpení, v čele s umělohmotným šklebícím se nehercem v hlavní roli (ne Chucky). Závěrečné slovo hřejivé. ___ Zajímavosti: Blonďaté bréce je 13, je suis Opočenský. ()

veru_needy

Jak jsem se těšila, tak jsem se zklamala. Seriál by to nebyl úplně špatný, ale tím, že se jedná o teen verzi starého dobrého Chuckyho, tak se to zdá býti místama docela směšné. Začátek ještě vypadá docela slibně, ale hned jak jsem ucítila hollywood a protlačování lgbtq/rasismu/feminismu, nadšení začalo opadávat... nemohou si tohle odpouštět aspoň u těch hororů? Jako by nestačilo, že to je v každém druhém filmu. Nadruhou stranu, postupný nárůst vražd je osvěžující, návraty starých herců taktéž, jen kdyby dostali trošku lepší příběh a prostor se více projevit. Celkově se z toho postupně stala jen hollywoodská ždímačka peněz, která pro mě osobně asi úplně nezatracuje čest originálu, ale na plnohodnotné ocenění, to také nemá. Přesto musím pochválit všechny ty maličkosti okolo, jako easter eggy, starší postavy a různé kultovní narážky a informace ohledně originálu. Brad Dourif hláškoval jako dřív a předvedl opravdu skvělý výkon. Popravdě, asi uplně nejlepší výkon z celého obsazení. Hodnocení celku by bylo tak maximálně na tři hvězdy, nicméně dávám čtyři... a to jen kvůli Chuckymu samotnému. Ten jako takový své kouzlo neztratil (když opomineme to CGI, protože co si budeme... to starému Chuckymu z 80. let nesahá ani po kotníky). Starý Chucky býval v obličeji hrůzostrašný a ošklivý, kdežto dnes přes všechny ty efekty, kterými se snaží všechno jen 'vylepšovat', vypadá Chucky místama spíš směšně. Nebýt starého klasického dabingu od Brada Dourifa, který dává Chuckymu to pravé kouzlo, tak bych koukat asi ani nezačala. - "I'm one of the most notorious slashers in history and I'm not going to give that up." ()

ledzepfan

Kdykoliv je na scéně Chucky je to cynické, jízlivé, pologeniální.. Kdykoliv je na scéně Jake, Devon, nebo oba dohromady, je to jen nefunkční intro k amatérskému pedo-gay-pornu... ()

raimi odpad!

Současná Hollywoodská produkce je propagandistická mašinérie, která jede podle přesně stanovených pravidel. Stačí si přečíst nové povinné kvóty pro nominace a udílení Oscarů, a člověk hned vidí, že by se ceremoniál měl rovnou přejmenovat na Socialistický festival angažovaného filmu. Současní elitářští komunisti zkrátka vyměnili boj za práva dělníků (páč ti už prokoukli, že z toho jejich boje za sociální rovnost budou mít prospěch jen ti elitáři), za práva sexuálních a rasových menšin. A kdokoliv, kdo si dovolí to kritizovat, je rasista a fašista a je třeba ho zcancelovat samosebou. 99% současný produkce tenhle bullshit obsahuje. Takový jsou teď pravidla. Jo, jasný, Mancini je gay. Ale to, co teď natočil je prostě zrůdnost. Amorální, dekadentní zrůdnost. Takže... Hlavní hrdina seriálu je dospívající gay. Podivnej, podmračenej, úchylně působící gay, kterej se po škole producíruje s panenkou pro malé děti a doma vytváří obludná hororová sousoší. Na předměstském výprodeji natrefí na panenku Chuckyho, která hned rozrvibruje jeho úchylnej vkus a musí si ji okamžitě pořídit. A Chucky začne jet bomby. Rodiče jsou špatní, a tak je potřeba je pozabíjet. Z Chuckyho je rázem revolucionář. Hlavní "hrdina" pár dní po tom, co mu Chucky před očima odkrágloval otce (což Chuckymu odsouhlasil), říká kámošovi, že je to dobrý, že byl na něho otec stejně zlej a aspoň mu už nebude ubližovat. Další holce Chucky odkrágluje tatíka a ta to ani nekomentuje, je jí to jedno. Oplakávají se pouze matky. Patriarchát je prostě fujky, to ví každej, no ni? A absolutním vrcholem je chlapeček - mazánek - otcovrah - kterej si vraždu otce užívá, schovává jeho mrtvolu a ještě od krve žertuje s Chuckym, že mu vyhládlo. Tohohle zmrda pak ve finále zmínění "hrdinové" oplakávají, že za to nemohl, že Chucky. Samozřejmostí je sexualizace dětí, narcistní sebestřednost, souložení nad mrtvolama, a ztrápené dětičky, které se nikdy neradují, jen trpí ve svých pohodlných životech. Klasika - všichni bílí chlapi jsou šovinisti, slaboši, násilníci a přetékají toxickou maskulinitou. Všechny černošské postavy jsou kombinací Panenky Marie, Dalajlámy, Gándhího, Malcolma X a jsou na cestě k nanabevzetí. Jsou to doktoři, policisté, bodré sousedky a vždy tápajícím bělochům nezištně pomůžou a ukážou správnou cestu. Když mluví ŽENY, tak muži mlčky poslouchají a přikyvují, nebo mají blbý kecy. Ženy s černochama všemu šéfujou - jsou to starostky, detektivky, ředitelky. Muži chlastají, jsou násilní a hloupí. Jen ti bílí samozřejmě. Bílé rodiny jsou nefunkční, rozvrácené. Černošské jsou jak ze žurnálu. Což asi nějak souvisí s tím, že v reálu žije cca 57% černošských dětí bez otce, protože vzal kramle a např. v roce 2010 bylo 72% černošských dětí narozeno mimo manželství. To, že je černochů v populaci USA 13%, ale mají na triku 80% násilné kriminality, seriál taky nějak nereflektuje. Proto je to propaganda. Protože jsou to lži šampáňových socialistů, kteří nám kážou bludy. Je to rozklad morálky a vydávání lží za pravdu. Nějaký triky jsou mně volný, když je mně odporná premisa celý šou. Ušetřete si kecy o rasismu, já tyhle sračky nevymýšlím. () (méně) (více)

CageDepp

První 4 díly byly super proti tomu co přišlo. A ty buzny si mohly odpustit. Ve druhý řadě mě zaujala Carina Battrick jsem zvědav jestli z ní bude někdy hvězda. ()

majo0007 odpad!

"S kolomažu v prdeli, skončíš s Chuckym v posteli"! Len toľko na margo tohto bukvicoidného kvašáku. To je naozaj tak ťažké akceptovať, že drvivá väčšina fanúšikov sú heterosexuáli a nechcú tam vidieť buzíkov?! Najväčším hororom bolo, keď sa 14ročná! buzna prechádza po škole s polmetrovou bábikou v náručí... A preto to záverečné žobračenie o dotáciu ďalšej sezóny vyznieva ako bad joke - nech vám to zasponzorujú 4% qeer filcky! ()

E´Tonno

Chucky ma celkom milo prekvapil a (až na jeden diel - piaty) ponúkol nadpriemernú zábavu, čim u mňa obstál lepšie ako jeho tohtoročný retro-konkurent. Samozrejme sa to však ani náhodou nedá nazvať priepastným rozdielom.. Totiž hoci mnoho vražedných scén tu pôsobí (zámerne) komicky a Chucky má aj dobré "hlášky", tak na druhej strane by viaceré z jeho útokov smrťou ani skončiť nemali/nemuseli, niektoré jeho útoky pôsobia až trápne -čo sa ešte dá veľkoryso prehliadnuť- a nakoniec aj (možno subjektívna vec) spomínaná konkurencia sa s LGBT vysporiadala zaujímavejšie... V každom prípade však SyFy má za tento počin plusový bodík. Odo mňa 4* a samotný záver potešil. ()

Aurus

Báječnej seriál za mě. Příběh je sakra dobrej, postavy jsou sympatické, hudba he skvělá, atmosféra je hustá a výborná, napětí tu je už od prvního dílu a je sakra moc dobré a kamera je velmi dobrá. Za mě celej seriál 8/10. Už se nemohu dočkat na 2 sérii. ()

Darren98

Jako skálopevný fanoušek postavy Chuckyho napříč nanejvýš nadprůměrnými filmy o mém nejoblíbenějším záporném protagonistovi, kterému od malička fandím během děje, ale nikdy v cílové rovince jeho plánů, jsem na výsost spokojen, jak kvalitním a loajálním (sáze i fanouškům) seriálem pokračuje jeho zlodružství. Přes bohatou konkurenci populárnějších slasherů a 2019kový remake odolává Manciniho scénáristická i Dourifova dabovací chlouba zubu času, a nejen že nezastavuje vyprávění (jež oběhlo kolo žánrů přes akční horror po meta komedii) ve stylu původního poctivého thrilleru, ba dokonce zadostiučiněně doproplétává nejzásadnější charaktery napříč dekádami. Jakmile se na scéně objeví animatronicky výrazně pokročilější Charles Lee Ray, nostalgicky s sebou navrací jak své antihrdinské charisma tak i půvab ostatních rozřezávačů 80tých let. Přestože ústřední Jake doplňuje příběh bez problémů a překvapivě nenuceně funguje jako homosexuální puberťák, oblíbil jsem si víc zprvu nepříjemnou Lexy spolu s jejím plynulým charakterovým vývojem a s jejich ojedinělým vztahem, neméně také její pozoruhodnou mladší sestrou Caroline. Nicméně víc než Chuckyho neutuchající legrace mi pozornost kradly pouze vynikající Fiona Dourif a akta-xové duo přeživších z Chuckyho Kultu. Celkem tedy po více než bonusových flashbacích, kompaktnímu gradujícímu ději atmosférického městečka za poslechu hudby renomované z počátků i závěrů filmové linie a náramně zábavné fantastické osmé epizodě nemůžu prakticky jinak, než ohodnotit nad 90%. ()

Johny M.

Chucky začal hodně slibně (až na dost nesympatickýho fracka v hlavní roli), ale když se zhruba v půlce objevila opět extrémně přehrávající J.Tilly s jejím odpornym ječákem a rozjela se tam totálně trapná černo-bílá, pubertální homo-romance, už to ani Chucky a jeho libový mordy nedokázaly zachránit. 3,5* ()

kondor77

Hodně nekorektní seriál, kde hlavním hrdinou je gay, jehož hraje a teď zbystřete, heterosexuál(!). Cožpak je to dnes možné? To je stejné jakoby černocha hrál sazemi zasviněný běloch. Odporné, zvláště když si uvědomíte, že v dnešním Holémúdu je 96% všech herců homosexuály, lesbami a bisexuály. Dávat takový prostor bílému heterosexuálnímu herci, který je jistojistě budoucím voličem deriváta Trumpa je nejen nevhodné, ale možná i trestné. Jedna hvězdička zato, že seriál neopomněl pedofily (i pedofilové mají právo na život, prorok Mohamed je toho důkazem) a nabídl divákům třináctiletou talentovanou (a)sexuální blondýnku. ()

Psycho.R

Leč je Chucky ve formě, užijeme si ho o dost méně, než bychom chtěli. Když už ucedí hlášku, je to perfektní, bohužel to je nucen proložit i tím, že má dceru patřící sexuální menšině. A to je jen základ pro to, že hlavní postava je gay, který se zamiluje do jiného gaye (světe div se - tmavé pleti), takže kvóty jsou bezpečně splněny. A řekl bych, že to je největší narušení celé série, protože mj. jde o seriál, který má zřejmě nižší rating, takže i krev tu má naschvál světlejší barvu, tyto dva body zcela odbočují od série (což by mohlo být jedno, kdyby pevně nenavazovala na Chuckyho kult). Ve zkratce, není to tak strašné jako 4. a 5. díl, ale řadí se to lehce nad ně. ()

helraiser

Tak na rovinu musím říci, že jsem tedy čekal mnohem více, než jsem dostal a tak cítím docela zklamání. Jasně Chucky je borec, zákeřnej mrvňavej parchant, který se s tímoc nesere a vždy když se objeví na scéně tak to je super, ale problém je ten zbytek. Objevení se starých známých seriálu spíše uškodilo, flashbacky byly spíše otravný a hlavní postavy byly na zabití. A ještě do toho zamíchat gender sračky. Takže když to sečtu, tak průměr, ale buďme rádi alespoň za něj. ()

GameboyNES

Fakt je nutný do všeho cpát jako ústřední hrdiny buzeranty?!!!! Je to fakt už nechutný čumět na takový uchyláky v normálních pořadech. Ať si točej vlastní. Dokurvili mi tím zážitek s jinak docela slušnýho seriálu. Až si udělám chvilku tak tu linii buzerantů vystříhám a budu mět solidní 2. hodinový film. Anis e nedivím že nás pánbůh trestá těma kovydama za ty buzeranty. ()

adamix

Chuckyho mám rád, ale myslím, že jeho príbehu už by mal byť konečne koniec, pretože takýmto spôsobom to pôjde donekonečna a z jeho kultu osobnosti vyprchá to čaro, ktoré ho robí už desiatky rokov tak unikátnou postavičkou. Čo dodať, je to blbé. Ale nie nudné. Flashbacky vrcholne trápne a zbytočné, rovnako ako ,,herectvo" Jennifer Tilly a jej prítomnosť celkovo. Najhoršie sú na tom tie výkony, dospelí sú hlúpi a bez talentu (v Rodinných prípadoch nájdete lepšie výkony než tu a to už je čo povedať) a tí pubertiaci vrcholne otravní a nesympatickí a aby toho nebolo málo, tak tu máme aj horkosladký románik medzi dvoma rôznorodými kamarátmi. Nič proti týmto novodobým a nasilu pred nos strkaným manierom spoločnosti, ale ukazovať takto ešte relatívne decká je už cez čiaru a mnohí mi to dajú za pravdu. Problémom Chuckyho série neboli ani tak jeho neskoršie pokračovania, ako fakt, že nikdy sa nebral moc vážne. Keby sa seriál aspoň trochu dlhšie zaoberal nejakými udalosťami, v tomto prípade narastajúcim počtom vrážd a riadnemu hľadaniu páchateľa, alebo keby postavy po dvoch epizódach prestali zabúdať, že ešte nedávno im pred očami zomrel rodič, kamarát, hocikto, a nabral by vážnejšieho charakteru, iba by to prospelo. Takto je to dookola to isté, bez emócii ale s občasnou zábavou a za pár korún. Slabé 3* a prosím, už žiadna ďalšia séria. Radšej definitívny koniec a PORIADNY. ()