poster

Ta chvíle, ten okamžik

Drama / Válečný

Československo, 1981, 100 min

Komentáře uživatelů k filmu (46)

 • Autogram
  ****

  Kolaborant alebo hrdina, na to si v každom momente filmu môžeme odpovedať nejako inak, a v tom je čaro tohto filmu. Predstavuje depresívnu atmosféra konca vojny, keď je výsledok jasný, ale nie až natoľko, aby sa ľudia nebáli. Aj ja sa pripájam ku kritike oficiálneho obsahu, keďže jeho autor film nepozná a dokázal v jedinej vete vytvoriť obsah, ktorý je zároveň chybný, zavádzajúci a spoilerujúci.(13.5.2015)

 • Enšpígl
  *****

  Příběh postaven na primáři nemocnice se kterým si válečné časy začaly velmi tvrdě pohrávat mě totálně rozsekal. Nebetyčně kvalitní psychárna. Zůstat zásadový člověk v atmosféře plný strachu v době války a být přitom konfrontován s extremníma situacema, kterých válka měla plný regály muselo být pro každýho člověka nesmírně těžké rozhodnutí, jako moc těžký ukazuje tenhle film. Stačí se vžít do situace primáře Kodeta a ja ti garantuju, že po skončení filmu nebudeš mít chuť ani sex. Nervák při kterým jsem jako divák absolutně nedokázal odhadnout co se bude dít v dalších minutách je podpořen mistrovskejma hereckejma výkonama panů Němce s Munzarem a paní Kolářové. Své si řekne i skvělá hudba Karla Mareše a Jirka Sequens jen dokazuje, že když se dobře vyspal a dřepnul si na režisérskou stoličku, naládoval do diváků filmovou superkvalitu.(19.9.2014)

 • sud
  *****

  Tísnivá atmosféra protektorátu, příběh o obyčejném lidském hrdinství silný jak sám život, mrazivě dokonalá hudba Karla Mareše, herecký koncert Františka Němce, Daniely Kolářové a Luďka Munzara. Dosti slov, tohle se opravdu musí vidět (a nenechte se odradit ani zcestným oficiálním textem dostributora). 90%.(1.11.2011)

 • tahit
  ****

  Na filmu je nejcennější způsob jeho podání, i přesto, že komunistická agitace je zde znát, tak jde věru o slušné dílo. Za doby socialismu nebylo lehké ve filmu vyzdvihnout člověka nekomunistického smýšlení. Proto považuji film za jeden z těch lepších od Jiřího Sequense. A připočtu-li k tomu skvělé herecké výkony, v nichž nejvíce exceluje Luděk Munzar a František Němec, ale jednu malou výtku bych přeci jenom měl. Transport zraněného komunistického odbojáře ve sněhu v dějství působí hodně nevěrohodně.(7.4.2012)

 • D.Moore
  ****

  FIlmy Jiřího Sequense mají společné především to, že dokáží diváka během pár minut bez obtíží přenést do doby, ve které se odehrávají. Nevím, jak to dělal, ale na atmosféru byl tento režisér skutečný machr. A když navíc dostal do rukou sice jednoduchý, ale dobře napsaných postav plný scénář, a když měl štěstí na herce, vznikalo leccos dobrého. Stejně tak tomu bylo i v případě pohříchu málo známého snímku Ta chvíle, ten okamžik. František Němec v titulní roli nemá chybu, Daniela Kolářová rovněž (navíc mám pocit, že jí to nikdy neslušelo víc než tady), Rudolf Jelínek hraje opět sympatického zemanovského Jirku Hradce, jen se jinak jmenuje... A pak je tam pochopitelně Luděk Munzar coby uhrančivý esesák, který dokazuje, že pro záporné postavy se snad narodil. To, že velkou roli v příběhu sehráli hrdinní komunističtí odbojáři, jsem překousl. Jediné, co mi ve filmu chybělo, byla hudba od Sequensova dvorního skladatele Zdeňka Lišky, který už byl ovšem v době jeho vzniku těžce nemocný.(1.10.2011)

 • LiVentura
  ****

  Velmi dobré... Moc silný příběh, takových v současnosti u filmu a v umění velmi chybí!!!(29.7.2013)

 • Snorlax
  *****

  Dobře zahrané a zrežírované drama o malé české povaze.(12.7.2013)

 • Sifaka
  ****

  Výborný válečný psychologický film. Viděl jsem ho ještě jako dítě, ale na některé okamžiky z filmu se nedá zapomenout, rád se podívám na opakování.(13.8.2009)

 • Marthos
  *****

  Erbarmungslos. Nemilosrdně. Vynikající film o svědomí a morálních principech. Promyšlený výběr exteriérů i hereckých představitelů, z nichž nelze nejmenovat Františka Němce, Danielu Kolářovou, Luďka Munzara, Rudolfa Jelínka a Viléma Bessera v roli "typického" Čecha. Jeden z mnoha filmů, které jsou dnes z nepochopitelných důvodů opomíjené. A je to škoda, protože Jiří Sequens uměl, když chtěl.(19.2.2017)

 • Gary
  *****

  Silné drama "nastavuje zrcadlo" povahám lidí a lidskému jednání v období věčného strachu. František Němec táhne věrohodným výkonem film o primáři, který stojí před několika závažnými rozhodnutími, jež zásadním způsobem mohou ovlivnit jeho život. Jiří Sequens se do látky opřel bravurně, má napětí i realistickou akci. Vše doplňuje výborné obsazení vedlejších postav (Munzar, Kolářová, Jelínek...), padnoucí hudba a hlavně scénář, který nám nabídne několik skutečně tísnivých okamžiků. Jeden z nejlepších (a bohužel nejzapomenutějších) filmů 80.let.(8.1.2012)

 • argenson
  ****

  František Němec neměl moc velkých rolí a po dvou taškařicích s Tomášem Holým dostal počátkem 80. let dvě výborné lékařské postavy z války. Ta chvíle, ten okamžik až na závěr neoplývá akcí ani napětím, i dialogy trochu kulhají. Ale spousta výborných herců tady exceluje v různorodých miniportrétech různých typů lidí, co spolu za války museli koexistovat. Výborná atmosféra, ale protože jsem starej šťoura, tak jsem si aspoň vyguglil, že v prosinci 1944 nebyl sníh.(8.4.2015)

 • Karlas
  *****

  Jeden ze vzácných filmů zamýšlející se nad skutečným hrdinstvím typu statečných obětí Heydrichiád, kontrastující s pseudovlastenectvím lynče chtivých individuí hospodských povalečů, kteří rostli koncem války jako prašivky v lese. František Němec, asi ve své vůbec nejskvělejší roli, vytváří spolu s perfektním Luďkem Munzarem dokonalou dvojici soupeřů, v tomto nerovném boji.(2.1.2014)

 • Anglie
  *****

  Neskutečný emocionální nářez a společně s Atentátem asi nejlepší Sequensovo dílo. Velmi dobří František Němc a Luděk Munzar v hlavních rolích. Nebudu ale prozrazovat více, pač tenhle film patří k těm, které si nejvíc užijete, když o nich nic nevíte.(22.1.2008)

 • d-fens

  ocenenia : MFF Moskva 1981 - Špeciálna cena poroty(13.1.2012)

 • zette
  ****

  Atmosferou vyborne pojaty snimek. Skvely Munzar a Jelinek. Mozna bych si misto Frantiska Nemce dokazal predstavit jineho herce. Jeden z tech lepsich filmu Jiriho Sequense...(1.10.2016)

 • Elden75
  ****

  Moc pěkný film. Režisér opět vsadil na své "koně" z majora Zemana. Rudolf Jelínek hrál opět řidiče sanitky. Pěknou malou roli měl Vinklář. A skvělé herecké výkony v čele s Němcem a Munzarem.(24.9.2008)

 • Martin741
  *****

  Vyborny normalizacny film, kde doktor pomaha partizanom, a za to dostave nepriaznivu odozvu od okolia. Normalizacna kvalita v plnej nadhere, a ano, stale sa zastavam takychto kvalitnych normalizacnych filmeckov. Filmecek ma bavi doteraz, a to tak, ze velmi! 92 %(17.9.2014)

 • cariada
  *****

  Jeden z těch drsných snímků o krutosti války. Lékař co je pro veřejnost kolaborant, ale ve skutečnosti pomáhá odboji. Vše nabere až moc rychlý a krutý obrat, když jsou partyzáni napadení a on je nucen jít pomoci jednomu postřelenému, ale aby ho zachránil musí ho ve sněhu vláčet daleko pryč. Doma ho pak operuje, jenže jak už je zvykem lidi jsou svině a tak ho někdo udá. A gestapo je nelítostné, jako gestapák se tu skvěle předvedl L.Munzar stejně tak jako v roli nebojácného doktora F.Němec. Film je opravdu velice působivý a je vidět, že ta doba byla krutá. Velice přesvědčivý snímek z velmi smutným koncem. ps-nedejte na text distributora.(24.1.2010)

 • dr.fish
  *****

  Tohle je ten film, kdy se mi sevře žaludek hned na začátku a už to nepřestane. Syrové, nekompromisní drama. A divák si to prostě musí vyžrat až do dna. Skvěle napsané, natočené a dotažené do detailu. Protektorátní psycho...100%(29.5.2016)

 • Rodriguez
  ****

  V protektorátním Československu operuje nejenom náš výtečný doktor (František Němec), ale i odbojová skupina (Rudolf Jelínek), která nutně potřebuje lékařskou pomoc. Ale lidé (Josef Vinklář) vidí jenom to, co nacistický režim (Luděk Munzar) chce a doktorovu skutečnou podstatu a povahu zakryjí temné stíny minulosti. 80%(6.10.2016)

 • PatoP
  *****

  Opäť jeden skvelý film PÁNA REŽISÉRA Jiřího Sequensa. František Němec vo svojej životnej roli, ale aj ostatné herecké výkony sú tu skvelé. Podľa distribútora povrchný a nepresvedčivý snímok. Buď to nikdy nevidel alebo je totálne vymletý.(21.12.2008)

<< předchozí 1 2 3
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace