poster

Death House

 • USA

  Zombie Death House

Horor

USA, 1988, 97 min

 • Tsunami_X
  **

  Neurážející televizní akce, která se svým podtitulem (zombie) dosti mazaně žánrově maskuje a pokud divák očekává to, co mu distribuční název slibuje, dosahuje jeho zklamání v závěru netušených rozměrů. Snímek trpí prakticky všemi neduhy osmdesátých let a to jak v zobrazování hlavního hrdiny s jeho trpkým syndromem z vietnamské války, tak rádoby silnou ženskou sexy postavou (nutná nahota je zde tentokrát podána opravdu komicky) a militaristickým podtónem, plným paranoii a totalitního smýšlení odpadlíka. Laciná výprava nemůže nabídnout nic, kromě laciných interiéru, jedné laciné pouště a stejně laciného komparsu z mafiánských filmů, který zde dostává mnohem větší prostor, než by bylo zdrávo. Obdobně je na tom i karikování homosexuálů či příliš natahovaný úvod, protože jsou tyto pasáže postradatelné a člověk by je rád oželel vzhledem k proměnlivému tempu. Samotní nemrtví postrádají jakoukoliv tvůrčí a režijní invenci a v celkovém zúčtování filmu spíše paradoxně vadí a rozbourávají akční linii, než aby jej přenášeli do druhé žánrové roviny. Násilí v tomto díle rovněž moc nenajdeme a tak je tupá akce, která při nejlepší vůli zabaví a dá zavzpomínat na období, které mnozí považují za je nejsterilnější v historii, tím jediným co můžeme shledat pozitivním...(22.5.2005)

 • midget
  **

  Bohužel tuctová a nenápaditá záležitost. Občasné náběhy na zajímavě vychýlené postavy vězňů se utopí ve zmaeném pobíhání po prostoru věznice.(31.7.2015)

 • hladass
  **

  Vždycky si říkám, název filmu nic neznamená, ale pak spatřím něco jako Zombie Death House a začnu se bezdůvodně na daný kus těšit... A jako obvykle se rychle dostaví zklamání... Nejde ani o to, že se jedná o poměrně nízkorozpočtový kus, ty mám naopak rád, John Saxon v jedné z hlavních rolí taky dokáže potěšit, ale začínám mít v hororech plné zuby veteránů se syndromem z vietnamské války, extrémně natahovaných začátků a krotkých, ničím nezajímavých zombies... V osmdesátkách to mohl být klidně průměrný kus, ale dnes zůstala už jen nuda... Budu ale milosrdný a dvě dám...(6.11.2016)

 • - Natočené za 23 dní. (beso74)