Mladík se nepohodne s otcem. Místo toho, aby se věnoval grilování v rodinném podniku, se totiž chce stát someliérem. (Netflix)

KraLuban

Nebylo to špatné a mělo to opravdu skvělé okamžiky, ale na stopáž ten příběh prostě nestačil. Příběh o vzdáleném snu. Plus první půlka byla fakt jen "černá", nemělo to švih. ()

Malarkey

Netflix a jeho další film ze série černošských dramat, kde pro změnu z hlavního herce udělali potenciálního someliéra a přiblížili ho běžnému bílému divákovi, popřípadě běžnému Evropanovi. Kupodivu docela fajn, jednoznačně to neurazilo a konečně to vypadalo jako běžné americké pohodové drama, než běžné americké černošské drama. ()

sochoking

Uncorked ovplýva výborným sarkastickým humorom, aký ja milujem. Tak isto som ocenil samotný príbeh a herecké výkony. Totálna paráda! Dokonca mi v ňom sedel i ten hip hop ! Vlastne si ho nedokážem bez neho ani predstaviť, aby som pravdu povedal. Trochu mi vadila občasná náladovosť hlavného hrdinu, ale to je len detail. Tomuto filmovému (pre mňa) skvostu absolútne nič nechýbalo dnes! Váborná pohodovka, kvalitný odstresovávač a balzám na dušu! ()

Marze

Je to jednoduchá lehká komedie, ale sladká. Je to uspokojivé stolní víno než vzácná oceněná láhev vína.Viděl jsem v příjemné polštině, kterou ovládám. Jen tu hip hop hudbu si mohli tvůrci odpustit. ()

Paty.Capone

Zkráceně, začátek dobrý, průběh dobrý ale očividně je tlačil čas tak to prostě skončili. Fakt škoda že to nerežíroval někdo jinej. Herci hráli fakt suprově. ()

VsetkoVsade

Hoci spojenie príslušníkov afrických národov s profesionálnym zberom bavlny živí dlhoročná tradícia podávaná z otca na syna, v poslednej dobe začínam nadobúdať čoraz pevnejšie presvedčenie, že ich prirodzený talent sa pri správnom usmernení dokáže naplno rozvíjať aj v ďalších užitočných činnostiach. Tí moji napríklad dokážu rovnako dobre zberať aj mrkvu, petržlen či zemiaky a nepochybujem o tom, že keby im to dĺžka reťaze dovolila, s bobuľovým ovocím na druhom konci záhrady by takisto nemali problém. Utvrdil ma v tom aj najnovší snímok Prentice Pennyho , kde hlavný hrdina urobí na pohľad nepochopiteľné rozhodnutie začať sa miesto atlantických plantáží angažovať radšej v priestoroch parížskych viníc, a ako sa časom ukáže, v jeho prípade určite nešlo o krok vedľa, nakoľko talent na umenie, ktorým somelierstvo je, mu rozhodne nechýba, napríklad mne osobne stačí, že v našom bare hosťom dokážem spamäti odrecitovať ponuku vín pozostávajúcu z červeného a bieleho rizlingu a keď si ich objednávku navyše dokážem poznačiť správne, zoznam pracovných úspechov na daný deň si môžem spokojne odfajknúť ako splnený. Čím ma však vo filme hlavný aktér zaujal ďaleko viac, bol predovšetkým jeho herecký prínos, čo navyše platilo aj pre väčšinu ostatných postáv, ktoré nesileným a prirodzeným vystupovaním dokazujú, že aj priemerný a do konca dostatočne nedotiahnutý scenár ako bol tento, možno zmeniť na vcelku znesiteľný zážitok, nie je to však nič, čo by som chcel v triezvom stave dobrovoľne vidieť aj druhýkrát. ()