Tehdy ještě víceméně úsměvný pokus o dobrodružný kriminální film, neříkám že ale ten nejhorší. Za zhlédnutí, i třeba díky širokému spektru tehdy velmi populárních herců to určitě stojí, a také díky připomenutí jednoho z hlavních herců, mladého havíře Tondy, v podání nedáno zesnulého Josefa Vinkláře. Film který vás do svého děje, i přes drobné výtky určitě vtáhne..Napínavé dobrodružství, nečekané až vyhrocené situace, akce, hezká příroda, to všechno vám tento snímek může nabídnout..Takže teď už jen záleží na vás jak se k tomu postavíte(30.9.2007)

• ripo

Film „Větrná hora" je dalším z dobrodružných příběhů, které v poslední době zpestřují programovou náplň našich kin. Ústředním konfliktem filmu je boj inženýra Sobka, závodního Rudného průmyslu a jeho spolupracovníků — havířů a brigádníků s lidmi, kteří se marně snažili zahladit tajemství zasypané šachty u Jestřábího hnízda na Větrné hoře. Tento převážně exteriérový film byl natáčen na širokém skalnatém masivu Děčínského Sněžníku v Krušných horách. Autorem původního námětu je Miloš Velínský, předseda MNV ve Sněžníku, který začal svou spolupráci se Studiem uměleckých filmů námětem k dobrodružnému filmu „Severní přistav". Režisér filmu Jiří Sequens natočil v roce 1951 film se zemědělskou thematikou „Cesta ke štěstí" a v r. 1954 dokončil film podle předlohy laureátky státní ceny Aleny Bernáškové „Olověný chléb". Filmový přehled 2/1956(10.12.2009)

• NinadeL

Panoptikum šílenosti. Copak je to vlastně za film? Dobrodužný rodokaps? Výchovná selanka? Návod na život? Studie lidských osudů? Vše a nic. Je to marné, je to marné, je to marné. A samozřejmě je v tom i láska. Zralá, i ta mladistvá. Ostatně, Marie Kyselková byla opravdu spíše manekýnka, nežli herečka.(28.7.2017)

I když od začátku je vše jasné, vcelku mohu říct, že dobrodružný děj s řadou vynikajících herců u mě zabodoval vrchovatě. Především vylíčením věrohodné atmosféry tehdejší doby, realistickým prostředím, dobře využitým námětem a slušným pistolnickým závěrem. To jsou jistě klady, které za zhlédnutí stojí.(25.2.2016)

Jako holka jsem u tohoto filmu učůrávala strachy. Bála jsem se o všechny ty starečné muže v unformách, co na koních statečně honí lumpa uhánějícího v Pragovce. Já se bála a tatínek v křesle se uchechtávál. Jo to byly časy! A dnes? Atmosféra je vychytaná, hudba dramatická, příroda malebná a příběh přitažený za vlasy. Z mého pohledu je snímek cenný hlavně pro ilustraci, jaké filmy se točily v 50. letech.(3.2.2016)

Kriminální zápletka, střílení, konfidenti nacistů a utajený nacista....(28.7.2008)

Vzorově a jistě pod dohledem předepsané charaktery všech postav tu sehrávají docela slušnou kriminální zápletku i něžnou romanci. Jednoduchý scénář a osudy brigádníků ze všech vrstev obyvatelstva, v sobě skrývají docela pestré herecké obsazení. Nejvíce mne pobavil Robert Vrchota, který se zde nepochybně nevědomky připravoval na roli holiče v povídce majora Zemana - Studna. Jen ty kila mu chyběly. Napoprvé určitě dobrá kriminálka s rychlým dějem.(3.2.2016)

• Snorlax

Celou dobu jsem si říkala, jestli by ten film mohl být ještě naivnější. Závěrečná přestřelka mě přesvědčila o tom, že nemohl. Smutné je, že ani Miličova kamera nebyla nijak mimořádná.(11.6.2016)

Vcelku pohodový dobrodružno - detektívny film ( čo je trošku podivná kombinácia ). Množstvo skvelých hercov a dobrá Sequensova réžia dokážu prilákať i dnešného diváka ... čo pamätá minulý režim...(1.10.2007)

Vcelku koukatelné, byť opět budovatelské a s temnými živly. Tento film bych řekl, že je mnohem lépe obsazený než ostatní dobové budovatelské sníky, kde hrají stále ti samí herci. Možná to byl důvod, že se na něj koukalo lépe než na ostatní rozjásané agitky. Navíc tady na diváka alespoň toho mladšího musel dýchnou tak trochu divoký západ. Desperáti, pohraničníci na koních, stará štola se svým tajemstvím... Tohle je asi jediný film z padesátek, který ode mne dostal za 3 hvězdy. * * *(6.2.2016)

• Orlau32

Taková byla doba. Bylo po válce, mnoho věcí i politicky bylo nedořešeno, diváci volali po dobrodružném filmu, tak se toho režisér SEQUENS st. ujal. Myslím si, že to zvládl docela dobře, jenom některé scény měly být lépe dotaženy do konce. Josef CHVALINA, který většinou hraje záporné nebo role zakomplexovaných gaunerů, tam vystupuje sice důležitě, ale mě nepřesvědčil, že by zrovna jeho posadili na tak důležitý úřad po válce, kde se více jak kádrovalo a taková místa byla obsazována prověřenými lidmi (většinou bývalými partyzány).(2.10.2007)

Tento veľmi pekný film je zasadený do pohraničia so západným Nemeckom tesne po skončení 2. svetovej vojny. Tu prichádzajú brigádnici vykonávať geologický prieskum. Na scéne sa objavuje utajený nacista so svojimi pomocníkmi kolaborantmi, ktorí však nemajú čisté úmysly a chcú sa dostať k významným dokumentom. Po ich získaní chcú vyhodiť celú štólu do vzduchu a s dokumentami utiecť cez hranicu. A keďže ide o film z päťdesiatych rokov tak mu nechýba ani patričná agitka, ale pozrieť sa to dá.(10.2.2016)

Na Větrnou horu jsem se koukal jen díky tomu, že to bylo točeno nedaleko od nás - pod rozhlednou na Děčínském sněžníku. A docela mě to bavilo, film je sice jak jinak silně zasažen padesátými léty, ale jde to zkousnout. Navíc to černobílé provedení má tady speciální kouzlo.(31.3.2008)

Hodne povedeny film z naseho pohranici kratce po konci druhe svetove valky. Dej filmu skutecne umi divaka vtahnout do deje, ma to napeti, tempo a dobrou hudbu Milose Vacka. Detektivni zapletka taky neni spatna a nijak zvlast neagituje, vzhledem k roku nataceni. Herecke obsazeni je vyborne. Podle me, urcite jeden z nejlepsich Sequensovych filmu.(21.8.2012)

Film poplatný době. Dobová představa o dobrodružné příběhu ze současnosti. Tento snímek patří však k dílům zdařilým, který je obsazen velkými hereckými osobnostmi. Staršími i tehdy začínajícími.(14.8.2005)

Velmi chatrný scénář mocně zideologizovaný. Pokud se pokusíme to vnímat opravdu jen jako komiks, dojdeme k vcelku slušné televizní zábavě na tehdejší i dnešní dobu určitě v pohodě sledovatelnou. "Pomoc soudruzi!" 70%(19.12.2013)

Agitační kravina s vkusnou režií Sequense. Hrdinové jsou především pohraničníci na koních. Bohuš Záhorský je skvělý zloduch a fašista. Je hezké vidět Pepu Vinkláře a Standu Fišera, když byli mladí a nemrtví jako dnes. Film, který má spád. Jeho umělecká hodnota je ale spíše záporná než kladná.(2.9.2011)

Málo vídaná sešlost hereckých es (kromě výše uvedených také O.Lackovič, R.Vrchota, J.Kemr, S.Zázvorková, B.Záhorský, V.Voska, atd.) v této napínavé detektivce o jedné diverzní skupině. Povinný závěr odpovídá době svého vzniku, ale přátelé, ta atmosféra, ta atmosféra 50.let...:) UPDATE 24.8.2013: Musim ubrat dve hvezdicky pod druhem shlednuti. Zacatek velmi dobry, zpracovani konce bylo hodne predvidatelne az s neuveritelnym happyendem. A to jsem velky fanda ceskych filmu 50.let. Pan Lukavsky v podobne roli jako v Krali Sumavy...(16.12.2004)

• ghatos

Dobová dramatická šablona a pěkně blbá. My víme, kde je třídní nepřítel! Tehdejší populární strašení minulostí obohacené o akční frašku...30%.(3.2.2016)

Film má napětí i dramatičnost a na začátku 12 podezřelých.Zpolitizován je minimálně."Soudruzi" jsem tam zaslechl jen jednou :).lokace Děčínský Sněžník.(27.1.2010)

<< předchozí 1 2 3