Ambush at Tomahawk Gap

Akční / Romantický / Western

USA, 1953, 73 min

Poctivý tvrdý western s přívětivou stopáží. Má všechno důležité - lásku, zradu, přátelství, odvahu, zbabělost, kojoty a indiány, balík prachů a úžasné (jen občas dokreslované) scenérie. A bohužel taky nešvah mnoha westernů, to zbabělé filmařské a hlavně scenáristické klišé, které nutí indiány, aby útočili opakovaným objížděním místa, na které se obráncům nejlíp střílí. Jinak snímek na výbornou a zcela neprávem zapomenutá storka z Wild Westu.(7.2.2011)

• Mol

IT'S TEN MINUTES TO NINE. YES, SIR, RIGHT ON THE DOT. YOU KNOW I'VE BENN WAITING FOR.. SHUT UP! TEN MINUTES TO BEN YOU'LL ALL BE OUT OF TWIN FORKS, DRUNK OR SOBER! Mno já nevím. Je to sice klasický western z 50s jaký mám rád, ale tenhle nemá hrdinu a to mi asi strašně vadilo. Nebylo komu fandit, tahle sebranka bastardů, kteří nebyli dost drsný na to aby se pozabíjeli nebo aspoň někoho pověsili mi nesedla. Sice chválím konec, kdy se vrátí do města, ale emoce ze mě nevymáčkli. Jediná fajn byla Navajo girl.(7.10.2016)

• Svadbos

V štandartnom westerne sú štyria bývalí trestanci zajatí po indiánskom útoku. Jeden zostal nažive a utečie so svojou novou squaw.(31.10.2011)