Pravěká Země

(TV film)
  • Francie Nos mondes disparus (více)
Dokumentární
Francie, 2019, 90 min (Alternativní 52 min)

Během své existence prošla Země pěti obdobími hromadného vymírání druhů, vždy se ale dokázala vzchopit a strom života se pomalu, ale jistě znovu rozkošatil. Dokáže to i tentokrát, kdy k vymírání druhů a ničení prostředí probíhá v měřítku pouhého jednoho lidského života...? Vypravte se do pravěku v celovečerním snímku s Prima ZOOM. Svět paleontologie v současné době prochází zlatým věkem: v posledním desetiletí bylo objeveno více fosilních druhů než za dvě stě let od doby, kdy se tato věda poprvé objevila. Nyní mohou paleontologové konečně odpovědět na otázku: odkud pocházejí různá zvířata? S fotorealistickými počítačovými grafickými obrázky a rozhovory s některými předními světovými paleontology představuje tento dokument nejnovější vědecké teorie o tom, jak a proč se dinosauři proměňovali a jak se nakonec vyvinuli v ptáky, které dnes známe. (TV Prima)

Agatha

Velmi dobře zpracovaný dokument o vývoji života a hromadném vymírání druhů na naší planetě od počátků až po současnost. Nepamatuji se že bych kdy viděl toto téma tak dobře, zajímavě a přehledně zpracované. ()

Arsenal83

Pekné, niekedy animované, pútavé, ale stále je to len tipovanie o tom, ako to bolo. Ako sa vraj vyvíjala naša Zem, ako sa vraj vyvíjal život. Ako vraj lotéria rozhodla o evolúcii... Ale kým sa to učí v školách, nech si to mládež pozrie, aby prešla cez testy. Zaujímavý teistický pohľad na vec na pdf zdarma: http://www.evolutionrevolution.eu/sk/ ()