V rámci trikov a tých makiet to je dosť pozoruhodné spracovanie, Ray Harryhausena je tam fakt cítiť, škoda že spočiatku slušne načrtnutý dej so zaujímavými rozmluvami sa v konečnom výsledku dosť uskromnil a zameral len na likvidačné akčné pasáže, škoda, malo to na viac. Schématicky dosť podobné s ID4(Deň nezávislosti/ od Rolanda Emmericha), pravdepodobne tento film UFO útočí! mohol byť pre tvorcov inšpiráciou. /60%/(8.1.2012)

Triky jsou v UFO Útočí na svou dobu opravdu neuvěřitelné, ale příběh divákům předkládá jen poněkud zmatečný příběh o vzniku a průběhu sporu mezi lidmi a mimozemšťany. Zlí mimozemšťané sice měli v padesátých letech za studené války symbolizovat sovětské agresory, ale to je asi tak jediné Searsovo hlubší poselství divákovi (pro Sci-Fi z 50. let typické), které film obsahuje. Na druhou stranu je ale UFO Útočí dobře natočený napínavý a hlavně zábavný snímek, na kterém se tvůrci opravdu vyřádili. Zničených budov a památek je v tomhle snímku opravdu enormní množství :-) Zaujalo mě vysvětlení pohonu létajících talířů a pojetí mimozemšťanů jako mysli ve schránce. Spousta věcí technického rázu nevypadá na první pohled naprosto nesmyslně jako ve spoustě podobných béčkových scifáren té doby.(8.2.2009)

O nestárnoucí klasice s neodolatelným dobovým kouzlem, jakou je dnes například King Kong, tady kvůli opravdu naivnímu a lety vyčpělému scénáři nemůže být řeč, a tak z Earth vs. the Flying Saucers zbývá k obdivování především množství špičkových triků Raye Harryhausena a zručná režie scén, v nichž jsou použity. Doopravdy skvělé záležitosti, které si zaslouží tři hvězdy. Při destrukci monolitu jsem se sice málem utloukl smíchy (jak jsem si vzpomněl na Burtonův Mars útočí, který právě tomuto filmu složil ohromný hold), ale za to ta příjemně béčková podívaná nemohla.(24.5.2011)

Táto možno najočividnejšia antikomunistická alegória z 50. rokov pôsobila na mňa štylisticky ucelenejšie, ako slávnejšia Vojna svetov a menej nechcene vtipne, ako Útočníci z Marsu. Pomer kecov a akcie je vyvážený, film slušne graduje, len škoda absencie tej najelementárnejšej logiky. Na moment vidíme v ohrození aj Rusov, tak možno by sa amíci v boji proti emzákom počas studenej vojny spojili aj s nimi. Dnes už asi nie :).(25.1.2016)

Skutocne nadherne sci-fi ktore som si vychutnal uplne po vsetkych strankach. Trochu najivny avsak kvalitny a velmi dobre gradovany pribeh a predovsetkym fantasticke triky Raya Harryhausena. Zasnem co ten chlapik vo svojej dobe dokazal. Doslova som ziral ako realisticky sa mu podarilo spracovat lietajuce taniere a podobne aj ich smrtiaci paprsok. Vzdusne suboje tanierov so stihackami, s protileteckou artileriou, rakety zem-vzduch a zaverecna destrukcia mesta - to vsetko vyzera skutocne paradne. To co pre mna znamena Godzilla medzi monster filmami, to iste pre mna znamena tento kusok medzi sci-fi. Samozrejme by bola hlupost ho zrovnavat napr. so Spielbergovou Vojnou svetov. Toto je dobovy snimok. Ma vsak naozaj neopakovatelnu atmosferu, priam by som povedal, ze vyzrel ako vino. Proste som sa fantasticky bavil - a neberte to s nadsadzkou. Je to skutocny klenot. Preto udelujem plnohodnotne, najvyssie hodnotenie. (10/10)(14.10.2007)