Gigantický sup z vnějšího vesmíru ohrožuje zeměkouli! Na počátku jeden pilot spatří cosi jako UFO, ale poté se ukáže, že to byl obrovský ošklivý pták. Tak se tým vědců spolu s armádou pokusí vyvinout zbraň, která by narušila příšerákův štít, který ho činí neviditelným vůči všem radarům - a zbavila nás ho jednou provždy. (ČSFD.cz)

Trailer

T2

Dosť nevydarený vtip, béčko ako hrom, ktoré sa ani neviem o čo snaží, ten monster vták v tom maximálne odbytom prevedení ma dostal do kolien, som ostal normálne v šoku či to tvorcovia myslia vážne, pri správnom odľahčení to mohlo byť aspoň zábavné béčko, takto len nevydarený nezmar. /20%/ ()

Lima

Plakátové.info: LÉTAJÍCÍ MONSTRUM Z PREHISTORICKÝCH NEBES!!! VELKÉ JAKO BITEVNÍ LOĎ!!! LÉTÁ ČTYŘIKRÁT RYCHLEJI NEŽ ZVUK!!! ATOMOVÉ ZBRANĚ MU NEUBLÍŽÍ!!!____Kouzlo a zábavnost 50´s béček spočívá v tom, že jsou nesmírně hloupé a naivní a přitom se berou smrtelně vážně. A v případě tohoto kousku to je dvakrát tak zřetelné. Už úvodní patetický mužský voiceover při představování hlavních postav navodí „dramatickou“ atmosféru: „Blíží se významný moment v dějinách lidstva. Moment, kdy strojní inženýr Mitch MacAfee při svém pravidelném letu zahlédl na nebi cosi, co téměř znamenalo POČÁTEK KONCE ŽIVOTA NA ZEMI!!!“….Někdy člověka při prvním spatření monster v podobných filmech napadají podivné asociace, ale zde jsme se s kamarádem Cooperem vzácně shodli – JŮ, HELE a MUF. Ne, že by si byli se zdejším monstrem až tak podobní, ale budí přibližně stejnou hrůzu a působí obdobně dětinským dojmem. Tedy monstrum - velký – ehm - snad pták (??) s vypoulenýma očima, ozubeným zobákem, dlouhým pštrosím krkem a prďáckým pankáčským (téměř) čírem na hlavě, s trhanými pohyby, kde se ani nesnažili filmaři zakrýt, že jde o loutku na provázcích. Tady opravdu nejde o děj, tady se modlíte každou sekundu, ať už Mitch se Sally přestanou žvanit a znova přijde na scénu jedno z nejsměšnějších monster v historii kinematografie a jeho – slovy jedné z postav – „fantastické orgie zkázy“ (útoky na auto s rozjařenými teenagery, únos nákladního vlaku někam do stratosféry a ve finále bourání Empire State Building). A komu by to bylo málo, je tu i bonbónek v podobě scény, kdy jaderný fyzik vysvětluje, proč na „ptáka“ (říkejme mu třeba familiérně „Dodo“), tedy proč na Doda nepůsobí ani rakety, ani střelba z kulometů. Nuže – dle slov pana fyzika – atomy naší pozemské hmoty se skládají z „pozitivních jader“ a „negativních elektronů“. Jenže ve vzdálených vesmírných galaxiích, odkud smrtonosný Dodo pochází, je to prý přesně naopak – atomy Dodova těla jsou proto složeny z „negativních jader“ a „pozitivních elektronů“, díky této mimozemské anomálii vyzařuje ochranný energetický štít, A PROTO mu nemohou způsobit zranění žádné pozemské zbraně :o) Slyšel jsem za svůj život spoustu sraček (občas usínám u nočních Záznamů z Poslanecké sněmovny na ´dvojce´), ale tohle překonalo všechna očekávání :o)____NEJLEPŠÍ SCÉNA: V podstatě každá, kde se objevuje smrtonosný Dodo, ale přeci jenom, ta první, kdy se náhle zjeví , ten prvotní šok, kdy se smějete a nemůžete přestat, na to se nezapomíná. Obzvlášť, když je to vážně „hustej“ útok na vojenské letadlo, ze kterého vyskakují parašutisté a Dodo na ně postupně nalítává a jednoho po druhém polyká (za použití stále stejné zpětné projekce) :o) ()

Slasher

Tohle je první starý film, který jsem po shlédnutí traileru (který celkem s přehledem mluví za vše) prostě za každou cenu musel mít. A podařilo se. FANTASTIC flying monster! 17 000 000 years old! Při nějakém zkušebním letu se náš hrdina Mitch objeví tváří v tvář hrůzostrašné šmouze vysoko v oblacích. Klasifikuje ji jako UFO a samozřejmě mu nikdo neuvěří. Jenže pak se začnou ztrácet letadla. ...BIGGER than a battleship... Vzhledem k tomu, že naše šmouha je radarem nezachytitelná, nikdo v tom stále nevidí víc než náhodu, tak si Mitch vydefinuje létající bitevní loď (což taky nikoho nepřesvědčí). ...FASTER than a jet plane... Poté co Mitch s kolegyní následkem útoku hádejte koho žuchne i s letadlem na zem a ztratí se další letadla, rozhodne se letectvo USA přece jen jednat - a stane čelem..... gigantickému pařátovi!!! ...making war on all mankind! Když se navíc jedná o ptáka z vnějšího vesmíru, kde je jak se dozvíme místo hmoty antihmota (zjištění postavené na teorii o negativních nukleonech a pozitivních elektronech a faktu, že jakékoli zbrani proti němu nic nezmůžou), jsme teda asi pěkně namydlený. Generálové se nezmůžou na víc, než že několikrát po sobě zopakují it's just a bird a pak už jen nasadí vyděšený výraz. No, možná že něco vymyslí Mitch... Tolik k ději. Atom-age science helpless... Tohle je ideální prototyp takového toho starého sci-fi béčka, co je úplně totálně blbý a bere se úplně smrtelně vážně. Takže vás to nemůže zklamat. A úplně nejlepší ze všeho je ten megapták (ať už je to sup, krkavec, nebo třeba krůta) a jeho chocholka a la Alf. Nejdřív jen šmouhuje, pak už si to rozdává se stíhačkama, no a když už nemá coby, sletí trochu blíž k zemi a s děsivým krákotem a zlým výrazem děsí lidi po celém světě (panic from Broadway to Bombay). A navíc ten šmejd klade vejce. Jo a taky absorbuje energii všeho co zničí. Kromě toho vypadá tak stylově a nechtěně srandovně, že ho to u mě pasovalo na vůbec nejsympatičtější filmové monstrum. ...against ice-age killer! Hm... Myslím, že tohle už vás muselo dostatečně navnadit. ()

D.Moore

Tyhle vážně míněné, ale skrznaskrz pitomé filmy člověka pobaví víc než leckterá úmyslná komedie. Obrovský pták, který vypadá jako noční můra tvůrců Sezamové ulice, lapá stíhačky i bombardéry, labužnicky je rozkusuje a následně si pochutnává na nebohých pilotech, kteří se snášejí na padácích... To je ale ptákovina. Doslova. Na takový počin ani není třeba točit parodii - určitě by nebyla zábavnější. ()

zelvopyr

Sympatičtí herci, kteří bez uzardění hrají s vážnou tváří v neskutečné pitomince. Vědecká mlha musí být krajně nevěrohodná i pro laiky (a je to jediná část, kdy hercům dialogy neplynou z úst moc lehce, protože cítí, že to jsou nehoráznosti). Velmi svižná konverzačka, milá a celkem věrohodná ústřední dvojice, dobří přihrávači, rozsáhlá práce s modýlky a dobrá kamera. Samotná kapitola je ptáčátko, strká do kapsy velkou část monster, co znám (samozřejmě až na Mothru, Gameru, Godzillu a tak). ()

• Jeff Morrow priznal, že nikto z hercov až do premiéry filmu nevedel, ako bude monštrum vyzerať. (Jello Biafra)
  • Film bol určený na vydanie iba na VHS, ale v októbri 2007 sa objavil na DVD ako súčasť dvojdiskovej kolekcie "Icons of Horror Collection - Sam Katzman". (Mihail123)