Reklama

Reklama

Gekidžóban Made in Abyss: Fukaki tamašii no reimei

  • Japonsko 劇場版メイドインアビス 深き魂の黎明 (více)
Animovaný / Dobrodružný / Fantasy
Japonsko, 2020, 113 min

Obsahy(1)

Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul přináší pokračování příběhu mladičké Riko a jejího ochránce Rega, ke kterým se nyní přidala i jejich nová kamarádka Nanachi. Spolu se vydávají do pátého patra tajemné propasti, nazvané „Sea of Corpses“, kde se potkávají se záhadným Bonedrewdem, legendárním dobrodruhem a jedním z majitelů bíle píšťaly, jehož stín visí nad Nanachinou tragickou minulostí. Ten je ke skupince až nečekaně pohostinný, ovšem stateční hrdinové již moc dobře vědí, že v této nevyzpytatelné propasti není nic tak, jak se na první pohled zdá... (Jeoffrey)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (9)

SonGokussj 

všechny recenze uživatele

80% souhlas s komentářem od Jeoffreyho. Pěkně se mi tam líbilo to bolestivých okamžiků. Protože o tom tento film je. Je tam až moc okatě ukázáno, jak naši hlavní/vedlejší protagonisti trpí. Všichni tam trpí. Trpení super. Trpět!!! Ne fakt.... Film naprosto úžasný, animace úžasná, nemám co vytknout. Ale z hlediska příběhu je tam prostě až moc okatě to, jak "dívejte, DÍVEJTE jak TRPÍÍÍÍÍ"... A to jediné mě štvalo. Snaží se až moc šokovat. Není to přirozené. I tak ale Světelných 75 % ()

Scalpelexis 

všechny recenze uživatele

Čtenáři mangy se jistojistě nemohli dočkat uzavření první části cesty Riko a Rega Propastí, která byla už nastiněná na konci první sezóny. Už po vyprávění tajemné Ozen bylo zřejmé, že "Bílé píšťalky" jsou spíš takoví místní Sedm z "The Boys" než klaďasové z řad superhrdinů a na zlovolného Bondrewda se nešlo netěšit. Ona celá ta metafora a parelela Propasti, kam se vydávají nájezdníci naplňovat svou touho po bohatství, moci, dobrodružství či lásce, aby nakonec stáli před otázkou, kolik toho obětují, je protkána celou délkou snímkou v hodně bolestné rovině. Jediné světýlko štěstí byla postava kouzelné Prushky. Oproti seriálu mi hodně chybělo ono cestování dalšími a dalšími úrovněmi Propasti, a i když je Kevin Penkin skladatelské eso, které jsem si chtěl pořádně užít, jeho hudba se vyjímala právě víc během otevřenějších a melancholičtějších scenériích živého okolního světa než mezi zdmi pevnosti. Ale v tomhle ohledu nic nehaním: Audiovizuál od Kinemy Citrus je opět na snovém levelu (úvodní květnaté pole, souboje) a scénář s režií jsou precizní, jen mám rád o něco šťastnější scény a těch tu moc nenajdete :-) O to víc mě potěšily poslední minuty šibalky Ozen. Hodně jsem se rozhodoval mezi 4* a 5* - je to přesně mezi nima, ale svět a příběh Made in Abyss mám subjektivně hodně v lásce. Subarashi! ()

Reklama

Elerrina 

všechny recenze uživatele

Bohužel se naplno potvrzuje podezření, které se u mě dostavilo už při sledování posledních epizod seriálu, že sestup do propasti Abyssu není ani tak objevováním fantastického světa, ale spíš nořením se do hlubin choré a úchylné mysli sadisty zafixovaného na děti. Podivuhodný fantasy svět se někam ztratil, tohle dobrodružství je jen hrůzná návštěva v pokusné laboratoři doktora Mengeleho. ()

Israha 

všechny recenze uživatele

Made In Abyss v anime podobě má tři složky - dobrodužně objevitelskou (tu reprezentuje Riko), mysteriózní (zastupovanou Regem) a dramaticky-horrorovou (reprezentovanou Nanachi). Riko na konci první série víceméně našla sama sebe a v tomto navazujícím filmu je přesunuta do vedlejší role, a v souladu s tím se poněkud vytrácí dobrodružný aspekt příběhu. Procházení po fantaskních lokacích a konfrotací s nepředstavitelnými životními formami je tu méně, o to víc se příběh věnuje záhadám samotné Propasti a těch, co z ní vzešli, a také ukazuje, jak děsivé věci Propast udělá s těmi, co v jejím chřtánu stráví příliš dlouhý čas (a že fyzické i psychické změny, které to místo provedlo se záporákem tohoto příběhu, Bondrewdem, jsou tedy pořádně hrůzyplné). Je to parádně nakreslená a naanimovaná podívaná, ale pro silné žaludky, opět zde dochází na brutální utrpení dětských postav, a dojde i na bodyhorrorové výjevy z těch nejhorších nočních můr, zároveň je to však tou oslavou přátelství a touhy po poznání sebe samého i světa okolo krásné. Jen jsem měl díky přeflashbackovanému scénáři chvílemi problém se zorientovat, co a kdy se právě děje, a vůbec mi v tom nepomohly některé nevysvětlené události, které se prostě staly, nebyly objasněny, ale místo zvídavého přemýšlení, co za nimi vlastně stojí, jsem spíš zůstal čumět na absenci logiky v nich. V tomhle ohledu neplatí "čím větší maglajz, tím lepší anime", přesně dávkovaný poměr tajemna a jeho odkrývání z původní třináctidílné série fungoval lépe. ()

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

To byla jízda! Neskutečně plná kontrastu, krásných, ale i naprosto zvrácených, děsivých, bolestivých, kouzelných, intenzivních okamžiků... Opravdu skvěle předvedené, plné emocí a i velmi slušné akce. V jednom filmu jsem viděl opravdu hodně, bude to ve mě určitě nějakou chvíli rezonovat a také mi bude dlouho trvat, než si budu chtít tuhle jízdu zopakovat. A Bondrewd byl taky hodně zajímavý, povedený, ale totálně zvrácený parchant. Pro fanoušky seriálu lačné po pokračování povinnost! No a za mě prostě síla a dejte mi víc! 10/10 P.S. Pokud máte DVD verzi, pak nevypínejte - po titulcích, přijdou ještě 2 krátké filmečky s Marulk. ()

Galerie (281)

Zajímavosti (1)

  • Jedná se již o třetí film ze světa Made in Abyss. Předchozí dva byly však jen rekapitulací událostí ze seriálu a až v tomto třetím filmu vidíme přímé pokračování. (biasim1)

Reklama

Reklama