Spencer (Max Topplin) si privyrába ako taxikár a nie je tomu ináč ani dnes v noci. Dnes mu do auta sadla Cami (Jordan Hayes), ktorá práve priletela, aby navštívila svojho otca, žijúceho kdesi za mestom. Cami je od prírody nedôverčivá a Spencer sa jej so svojimi blbými rečami zdá nanajvýš podozrivý. Najradšej by už bola, keby boli na mieste. Lenže osud rozhodol ináč. Na tmavej lesnej ceste vrazia do akejsi postavy, keď však zastavia, zistia, že po obeti nehody niet ani stopy a navyše, že ich auto vypovedalo poslušnosť. Kolotoč podivných udalostí sa však ešte len rozbieha... (beso74)

tron

The Toll nezačal vôbec zle, ale ako veľakrát predtým (a veľakrát potom) platí, že záhadná prvá polovica s otázkami je predsa len o dosť lepšia, než druhá polovica s odpoveďami. Vývoj deja ma zaujímal, ale napokon nenaplnil moje očakávania. Poteší ústredná, dobre fungujúca a zohratá dvojica. ()

darkrobyk

Cami přiletěla za otcem, který bydlí na samotě, jelikož lidi nemusí. Letadlo mělo kvůli bouřce zpoždění, a tak Cami není dvakrát dobře naladěná, když místo s otcem musí jet taxíkem. Taxikář vypadá neškodně, ale když uhne z cesty, Cami prudce zareaguje. Příliš ji ani neuklidní vysvětlení, že jedou podle navigace, ani to, když se na ni sama podívá. Stín pochybností narůstá v momentě, kdy taxikář prudce zastaví, aby nepřejel postavu před nimi. A pak už auto vypoví službu, telefony jsou vybité a Cami zjistí, že řidič má v kufru nejen luk a šípy, ale v přihrádce mezi sedadly také fotky, na nichž je s otcem. Ok, rozjezd dobrý, i když jsem nerozuměl konstatování, že autobaterie je úplně mrtvá. To by asi světla auta nesvítila, ne? A pak už začne noční můra, kdy jde oběma o život, zjevují se jim jejich vzpomínky a postava, která je má v moci. Popravdě, taxikář byl nakonec výborný, jelikož jsem si ho neuměl až do konce zařadit. Plusem jsou labyrint cest, černý les a temná zjevení. Zkrátka takový malý sympatický horor, na kterém mi asi nejvíce vadilo třískání do činelů v momentech, kdy se mám bát. Záměna strachu za leknutí je bohužel nešvarem posledních let. Přitom atmosféra by nebyla špatná a ticho by mnohdy děsilo více, než padající hrnce. 3,5* ()

J*A*S*M

Víc než na průměr to bohužel nevytáhnu. Prostředí zapadlé silničky uprostřed lesa ve tři hodiny ráno je fajn, podezřívavost mezi dvěma hlavními postavami vytáří potřebné napětí a postava tajuplné nadpřirozené figury, která chce krev, má taky něco do sebe. S postupem stopáže to ale zevšední a scénář si najednou neví rady, co s těmi postavami dělat, aby jejich chování a interakce působily přesvědčivě / přirozeně. Finální zvrat je tam pak asi hlavně proto, aby tam byl, ale co se holt dá dneska dělat ... Navíc tomu chybí řemeslná preciznost, natočené je to spíš jak levné video béčko než film, který by si skutečně zasloužil pozornost. Žánroví fanoušci chybu neudělají, když tomu těch střídmých 80 minut věnují, ostatní by spíš měli šáhnout po starším a tematicky podobném Dead Endu. ()

*CARNIFEX*

Zápletka vyústi až takmer v záverečnej tretine, no je úplne odseknutá. Celkový priebeh deja sa snaží byť atmosférickým, no na druhú stranu vzhľadom na zápletku ponúka minimum z duchárskeho umenia. Škoda, toto mohlo a malo dopadnút ďaleko lepšie, ale tu tretiu nakoniec dám, lebo je doma Covidová, pričom človek musí čumieť aj na takéto zúfalé pokusy .. ()

EvilPhoEniX

Na Toll jsem se těšil celkem dost a ve výsledku je to relativně OK, byť těch hororových prvků je zde daleko méně než bych před zhlédnutím očekával. Film je podán komorním stylem víceméně o 2 postavách, kde podivný řidič uberu nabere mladou dívku, která mi přišla místy až neskutečně paranoidní ( chlap ji pochváli fotku a ona už vytahuje pepřák), každopádně cestou hlubokým lesem se jim porouchá auto, ztratí signál a ocitnou se v tzv začarovaném kruhu, kterému vládne nadpřirozená entita Toll Man, který chce zaplatit své mýtné a jediným možným platidlem je krev. Nenudil jsem se, je to místy hezky napínavé ( finální 15 minutovka kouzlí i slušnou atmosféru) a došlo i na pár lekaček, kde alespoň jedna funguje. Co však zamrzí, že samotný Toll man na scéně moc není a když jo tak na pár sekund, dále bych určitě uvítal více postav, kdyby v autě bylo 5 lidí a postupně by tam zajímavým způsobem umírali, tak by i ten závěrečný zvrat měl větší dopad a taky fakt, že je film víc Thriller než Horor. Rozhodně je to však koukatelné a ztracený čas to vyloženě není, ale na 4 hvězdičky by se tvůrci museli snažit ještě víc. 6/10. ()