Rychlopalba

Cadence

Rýchlopaľba

Nečakaný obrat

USA, 1990, 97 min

Dost idiotskej název to je, pro tenhle film. Ale jinak je to taková odpočívárna. Když pomineme to, že je to z americké armády, která je oddaná nějakému mýtickému tvoru, kterému říkají bůh, tak je to poměrně sledovatelné. Taky musíte překousnout ty černošské manýry, jako je ten otravnej styl pochodování, kterej tam je asi tak 8x...(20.3.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $2,070,871Tržby Celosvetovo $-║ Malá komorná dráma so zaujímavým ale nevyužitým obsadeným, veľmi slabo rozvinuté charaktery postáv a až prílišne okatá snaha o nabudenie emócií. /40%/(24.12.2008)

Martin Sheen si vedl velmi dobře, jen škoda, že herecké obsazení je spíš mdlé než herecké.(6.4.2013)

Solidní tři hvězdičky. Mně se tedy líbilo jak hráli všichni. Jen mne trochu překvapil režim v jednotce vězňů, čekal bych to drsnější. Vyjížďky z ubikace trochu připomínali skautský tábor. Stejně tak mi uniklo co bylo těmi tresty, které vedoucí seržant tak rád rozdával za jakoukoliv blbost. Charlie jich za film nasbírá asi deset, ale člověk se nedozví o čem trest je... Popis filmu lehce klame. Charli slouží v US. jednotce v Zápaním Německu. Jelikož mu zemře táta jede domů na krátkou dovolenou. Stres po pohřbu nezvládne, opije se a v hospodě se porve s přiběhnoucími členy MP.... Za to na dohodu vyfasuje 90 dní ve vojenském vězení. To ale netuší, že si jej odpyká na ubikaci kde jsou jen černí. Ačkoliv jsem čekal problémy bělocha na ubikaci černých bratrů - záhy se ukáže, že v tom problém nebude a hlavní postava do party ,,černých" rychle zapadne. Hlavní příčinou všeho napětí je odpor Charlieho vůči vedoucímu seržantovi, který by jej tak rád po dobu co odpykává trest zkrotil, zlomil a přivedl armádě zase jako poslušného vojína. Připomnělo mi to snímek Biloxi Blues, kde se také vedoucí seržant upne na nejméně tvárného člena nováčků (zde šlo však o výcvikový tábor branců před nasazením na fronty 2 sv. války) a zahrne ho veškerou něhou a péčí jak to jen armádní výcvikoví seržanti dovedou. Ve vyvrcholí psychologickou válkou mezi vedoucím seržou a Chyrlym, kterou jeden z nich nezvládne... Víc nebudu prozrazovat. Jedná se solidní komorní drama.(21.5.2011)

rozpočet : ? tržby americke : $2,070,871(15.12.2006)