poster

Napoleon (TV seriál)

 • Francie

  Napoléon

 • Německo

  Napoleon

 • Slovensko

  Napoleon

Životopisný / Drama / Dobrodružný / Válečný

Francie / Německo / Itálie / Kanada, 2002, 6 h (Minutáž: 90 min)

Režie:

Yves Simoneau

Předloha:

Max Gallo (kniha)

Scénář:

Max Gallo, Didier Decoin

Kamera:

Guy Dufaux

Hrají:

Christian Clavier, Isabella Rossellini, Gérard Depardieu, John Malkovich, Anouk Aimée, Heino Ferch, Sebastian Koch, Ennio Fantastichini, Guillaume Depardieu, Alexandra Maria Lara, Toby Stephens, Marie Bäumer, Claudio Amendola, André Oumansky, Julian Sands, Ludivine Sagnier, Jessica Paré, Colm Feore, John Wood, James Babson, Florence Pernel, András Stohl, Jacky Nercessian, Tamsin Egerton, Natacha Amal, Marie Tifo, Ivo Novák, Florence Darel, David La Haye, Charlotte Valandrey, Alain Doutey, Mavie Hörbiger, Fabienne Babe, Patrick Albenque, Yves Jacques, Pierre Aussedat, Patrick Bordier, Roc LaFortune, Grégoire Bonnet, Vincent Grass, Jacques Brunet, Julie du Page, André Chaumeau, Alain Flick, Jean Dell, Jean-Gabriel Nordmann, Philippe Volter, Franck Neckebrock, Claude Aufaure, Claude Préfontaine, Tom Rack, Serge Dupire, Tibor Szervét, Christian Abomnes, Julian Rachlin, Philip Lenkowsky, Renaud Marx, Léopoldine Serre, Christopher Heyerdahl, Constance Dollé, László Bor, Václav Chalupa, László Görög, Andrew Hefler, Tibor Pintér, Doug Rand, Saša Rašilov nejml., Grégoire Vigneron, Zsolt Zágoni, Attila Király, Harald Winter, Tomáš Krejčíř, John Comer, Jiří Wohanka, Martin Veliký, Sándor Téri, Tomáš Fabera, Béla Jáki, Albert Millaire
(další profese)
 • Wolodja
  ****

  Dalsi z miniserii tvurcu, kteri na televizni obrazovky privedli osudy Edmonda Dantese (Hrabe Monte Cristo) a Jeana Valjeana (Bidnici), obou to postav z klasickych romanu francouzske literatury. Tentokrat se vydali prozkoumat zivot Napoleona Bonaparta, IMHO nejzajimavejsi postavy francouzskych historie. Napoleon neni (nastesti) nijak glorifikovan ani demonizovan, je vylicen jako silna osobnost, ktera, jako kazdy jiny clovek, i chybuje. Mezi nejvetsi pozitiva bych zaradil vyborne herecke obsazeni a az netelevizne velkolepe pojatou vypravu.(27.10.2004)

 • misterz
  *****

  Bezkonkurenčná televízna adaptácia Napoleonovho života. Ťažko hľadať iného herca ako je Christian Clavier, ktorý by sa na postavu Napoleona hodil viac. Síce výborný komik, ale vidno, že mu ani dramatická rola nie je cudzia. Navyše sa sem hodil aj po fyzickej stránke. Ale ani Depardieu s Malkovichom nezaostali. Jednoducho skvelá napoleonská miniséria, výborne spracovaná, s vhodne vybranými hercami, vynikajúcou výpravou, dobovou atmosférou a pútavým príbehom. Veľká spokojnosť.(1.10.2014)

 • Paity
  ****

  Beru to jako něco, co nevzniklo pro kina, takže i mé hodnocení tomu musí odpovídat. Nemělo to šanci něco vydělat na plátnech před diváky. Proto dávám čtyři hvězdy a téměř přemýšlím o páté. Je fakt, že postava Napoleone patří v historii mezi tři nejčastěji zfilmované. O to více překvapí, že tenhle snímek může nabídnout kvalitu a to jak příběhovou, tak i hereckou. Christian Clavier v téměř životní roli, a není to proto, že hraje Napoleona. Tohle se tvůrcům opravdu povedlo.(21.10.2013)

 • TwoFace
  *****

  Skvěle natočené filmy se skvělou výpravou. Velice působivé a zajímavé. Sice se najdou historické nepřesnosti, a film přeskakuje roky jako kdyby to byly dny, ale i přesto můžu Napoleona označit za nejlepší historickou adaptaci, co jsem kdy viděl. Christian Clavier se do charakteru Napoleona naprosto ponořil a je to znát na jeho skvělém výkonu jeho životní role. Sám jsem Napoleonovým obdivovatelem. Člověka, který se z vojáka vlastním úsilím, cílevědomostí a neústupným duchem dostal až na císařský trůn a stal se de facto vládcem celé Evropy.(28.6.2015)

 • derryl
  ****

  Velice zdařilý televizní film, který je dobře koukatelný, ale hlavně se víceméně, což je důležitější, drží historických faktů a dobře vykresluje rozporuplnou postavu Napoleona, jež nechtěl vstupovat do vysoké politiky Francie, chtěl být jen generálem své armády, ale nějak se to zvrtlo... Vše korunuje vynikající výkon Christiana Claviera a výborná režie.(9.10.2004)

 • - Ve filmu se objeví moment, během kterého Napoloen (Christian Clavier) korunuje svoji ženu Josefinu (Isabella Rossellini), jenž byl zachycen na známém obrazu Korunovace Napoleona Bonaparta, francouzského klasicistního malíře Jacquese -Louis Davida v roce 1806. (sury)

 • - Natáčení probíhalo také ve Slavkově v místní zámecké zahradě. Scéna ze Senátu pak byla nafilmována ve Valticích v konírně. Napoleonův (Christian Clavier) nucený exil na ostrově Elba je ve skutečnosti natočen na zámku v Kroměříži a v kroměřížské Podzámecké zahradě. (DecentFellow)

 • - V původní francouzské verzi filmu je bitva u Waterloo chybně zasazena do dubna. V anglické verzi je pak datace správně opravena na červen. (TwoFace)