Reklama

Reklama

Nová baseballová sezóna začne v Durhamu poněkud nejistě. Nově najatý zadák Durhamských býků „Crash“ Davis (Kevin Costner) zbije mladého namyšleného nadhazovače „Nuka“ LaLooshe (Tim Robbins). V té chvíli přichází na scénu krásná a svůdná Annie Savoy (Susan Sarandon), která si každoročně vybírá jednoho hráče svého oblíbeného týmu a věnuje mu svou pozornost, přízeň i zkušenosti. Oba temperamentní spoluhráči na hřišti a rivalové mimo něj by tak měli v sezóně předvést nejvíce ze svých umů, aby odměně v tak smyslném podání učarovali. Ovšem Nuke nemá smysl fair play, což zkušeného a paličatého Crashe přivádí k šílenství. Nechte se pozvat do úžasné herecké společnosti, podávat se bude nenapodobitelný koktejl vášní, sportu a lásky! (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (74)

petaspur 

všechny recenze uživatele

Durhamští Býci mají do nové sezóny dvě zajímavé posily. To je velký problém pro atraktivní baseballovou expertku Annie, která ze zásady během sezóny souloží vždy jen s jedním hráčem mužstva. Proto si musí vybrat mezi budoucí nadhazovačskou hvězdou MLB Ebbym a zkušenostmi ošlehaným catcherem Crashem. Crashovým jediným úkolem v týmu je přinutit Ebbyho (hráče s milionovou rukou a hlavou za pět centů), aby přestal při hře myslet. Jenže Ebby je jako každý správný polomozek přesvědčen o své genialitě, nic nechápe a proto je nutné, aby si vyzkoušel jaké to je, když na něj vlastní catcher bonzuje odpalovači soupeře. Taková je cena za to, když opičáka s podvazkovým pásem pod dresem napadne luxusní myšĺenka, že rytmus hry určuje hráč s nejlepším kontraktem. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Toto by mal byť ten správny kľúčtuzemských divákov k pochopeniu typických amerických športov. Nenásilný a dobre podaný príbeh 'dvornej dámy' jedného z nižších tímov americkej ligy. Viac originality, troška klišé, občas zdramatizované. Hlavné však je, že sa nehrá o nejakú vysnívanú trofej, či majstra sveta, čo športové filmy často krát zhadzuje z dobre navodeného dojmu. Našťastie filmu takmer vôbec neublížilo zromantizovanie, pretože to sa koná len poslednú polhodinku. 75%. ()

Reklama

Kaka 

všechny recenze uživatele

Trochu prkenná baseballová osmdesátka, která občas díky plytkým postavám a velmi uvolněné atmosféře evokuje spíše konec experimentálních sedmdesátek. Samozřejmě hlavní eso je herecký trojlístek, který spíše než z hlediska nějakého hereckého talentu budete obdivovat proto, že když se na zmiňované herce podíváte dnes, s odstupem několka dekád, bude to prostě velká zábava vidět ve filmu trsajícího Robbinse, soustavně "get laid" Susan a málomluvného správňáka Costnera. Mimochodem tady si svojí mimiku velmi dobře natrénoval na Bodyguarda, kde měl ale výrazně lépe napsanou postavu. O nějakém hodnotném shrnutí baseballu je tady toho pramálo, ale má to drajv a jako sportovní komedie OK. ()

Falko 

všechny recenze uživatele

Na filme ma viac ako baseball zaujal predovsetkym herecky koncert super trojky Costner, Sarandon a Robbins, pricom bol film casto i humorny, ale chvilkami aj dramaticky. Costnerovi sa vzdy hodili hrat ulohy drsnych chlapikov, ako v tomto filme, napriklad prve stretnutie s blbym Ebbym v podani Tima Robbinsa. Preco s blbym, to uvidite, ked si pozriete film :-) V podstate ma tu baseball ani tak nezaujal, ako skor vztah Annie, ktora bola priserne zalubena do Crasha, ale spavala proti svojej voli s Ebbym. Je to prijemny filmik, ale u mna tak na jedno pozretie :-) Reziser Ron Shelton rad nataca sportove filmy, napr. BILI MUZI NEUMEJI SKAKAT (1992), COBB (1994), ZELENY SVET (1996) opät s Costnerom alebo BOXERI (1999) ale prekvapivo napisal aj scenar k filmu MIZEROVE 2 (2003)...12.09.2008 ______ Kevin Costner - (Crash Davis) +++ Susan Sarandon - (Annie Savoy) +++ Tim Robbins - (Ebby Calvin) +++ Trey Wilson - (Joe Riggins) +++ Robert Wuhl - (Larry Hockett) +++ Hudba: Michael Convertino +++ ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Kevin Costner v jednom ze svých dalších baseballových filmů hraje končícího veterána, který má za úkol zaučit budoucí hvězdičku. Do toho se mu připlete do cesty osudová láska. Jestli myslíte že vás něčím tento film překvapí, tak se pletete. Děj je přesně nalajnovaný, ale v tomto typu filmů to tak často bývá a mě to vůbec nevadí. 65% ()

Galerie (21)

Zajímavosti (9)

  • Snímek byl v roce 2008 zařazen Americkým filmovým institutem v kategorii nejlepší sportovní film na 5. příčku. (TheDude)
  • Crash Davis (Kevin Costner) ve filmu odpaluje na obě strany (drží pálku jak napravo tak nalevo). (moznazitra)
  • Tim Robbins (Nuke) se v témže roce, kdy byly Durhamští Býci natočeni, stal reálným partnerem Susan Sarandon (Annie Savoy). Rok poté se jim narodil syn Jack. Pár spolu žil 23 let a až do rozchodu v roce 2009 byl považován za jeden z nejpevnějších vztahů v Hollywoodu. (Dizzy_eM)

Reklama

Reklama