Reklama

Reklama

Durhamští Býci

  • Česko Bull Durham (více)

Nová baseballová sezóna začne v Durhamu poněkud nejistě. Nově najatý zadák Durhamských býků „Crash“ Davis (Kevin Costner) zbije mladého namyšleného nadhazovače „Nuka“ LaLooshe (Tim Robbins). V té chvíli přichází na scénu krásná a svůdná Annie Savoy (Susan Sarandon), která si každoročně vybírá jednoho hráče svého oblíbeného týmu a věnuje mu svou pozornost, přízeň i zkušenosti. Oba temperamentní spoluhráči na hřišti a rivalové mimo něj by tak měli v sezóně předvést nejvíce ze svých umů, aby odměně v tak smyslném podání učarovali. Ovšem Nuke nemá smysl fair play, což zkušeného a paličatého Crashe přivádí k šílenství. Nechte se pozvat do úžasné herecké společnosti, podávat se bude nenapodobitelný koktejl vášní, sportu a lásky! (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (73)

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Vynikající film z prostředí baseballu, kde Susan Sarandon není jen fanynkou vymetající každý zápas, ale též sportovní psycholožkou amatérkou, která radí svým dvěma "svěřencům" jak přehazovat výhybku mezi pravou a levou hemisférou pomocí krajkových podvazků i jiné fígle, a přesto, že spí tu s jedním, tu s druhým, je vlastně dávno rozhodnutá, kterého z nich chce. Jedním z nich ( životem a sportem omláceným ) byl Kevin Costner a druhým ( nadrženou začínající hvězdou) Tim Robbins - v reálu její manžel. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Přednosti hráčů baseballu nemusí spočívat jenom v pevnosti zápěstí a síle odpalu, Annie Savoyová by o tom mohla napsat pěkný, byť mládeži nepřístupný román. Takový Ebby „Nuke“ Laloosh mnoho rozumu nepobral, nicméně disponuje přednostmi, které potěší jak náročného trenéra, tak ještě náročnější fanynky. Právě postava Tima Robbinse, dvoumetrového řízka, v jehož úsměvu se nenuceně mísí idiocie s roztomilostí, mne ze všech přísad tohoto objemového komediálního krmiva potěšila nejvíce. Zbývající ingredience přesně odpovídají dobovým požadavkům na trochu pikantnější komedii, takže nechybí sex (nějak se nemohu zbavit dojmu, že Susan Sarandon tady hraje obyčejnou prostitutku), jednoduchý humor a akce, zastoupena napínavými nadhozy a odpaly (vážně!). Bílí muži jako Ron Shelton možná neumějí skákat, natáčet průměrné sportovní komedie však ano. 65% ()

Reklama

golfista 

všechny recenze uživatele

Suzan Sarandon rozhodující se mezi starým mazákem Kevinem Costnerem a mladým hřebcem Timem Robbinsem v prostředí profesionálního basketbalu .... On mezi Kevinem a Timem zas až tak velký věkový rozdíl není, přesto všichni víme, jak se Susan nakonec rozhodla :) ... Moc hezký film z prostředí baseballu. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Záludně nasazovat mezi první a druhou metou předčítání Walta Whitmana? To jsou metody postaršího baseballového trenažéru, který se snaží pozvednout výkonnost durhamských bejků z pivní ligy a už od první směny je celkem jasné, kdo nakonec s Joe Cockerem odpálí homerun.. Shelton přetavil své sportovní zkušenosti do několika humorných situací a i s romantickou linkou se na jasně dané hrací ploše zvládl vypořádat se ctí. Robbinsův nadhazovač Nuke trochu připomíná Laviho. Pokud použijeme eufemismus, i tady můžeme říct, že intelekt padl na oltář talentu.. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Proč mi pořád říká: ptáku? Nejsem blbec. Mám Porsche." Tak to já asi blbec budu. Porsche totiž nemám a přestože mě baseball nudí, tak jsem s Durhamskými býky strávil na hřišti, v šatně, v hospodě i v posteli spoustu času. Mě totiž baví expertka Annie, bonzující mazák Crash a samozřejmě budoucí hvězda LaLoosh s milionovou rukou a mozkem za pěticentík. Ten byl prostě boží, když nadhazoval špatnou půlkou mozku, dýchal jako lávová ještěrka a pokoušel se pochopit Whitmana, podvazkovej pás, kvantovou fyziku nebo propojení varlat s chodidly v jedný čakře. Fakt nemám baseball rád, ale kdyby zavolali z Durhamu, že potřebujou novýho maskota, tak nafukuju člun a pádluju přes Atlantik. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (9)

  • Tim Robbins (Nuke) se v témže roce, kdy byly Durhamští Býci natočeni, stal reálným partnerem Susan Sarandon (Annie Savoy). Rok poté se jim narodil syn Jack. Pár spolu žil 23 let a až do rozchodu v roce 2009 byl považován za jeden z nejpevnějších vztahů v Hollywoodu. (Dizzy_eM)
  • Crash Davis (Kevin Costner) ve filmu odpaluje na obě strany (drží pálku jak napravo tak nalevo). (moznazitra)

Reklama

Reklama