poster

Durhamští Býci

 • Česko

  Bull Durham

 • USA

  Bull Durham

 • Slovensko

  Durhamskí býci

Komedie / Drama / Romantický / Sportovní

USA, 1988, 108 min

 • Anderton
  ****

  Športový film so všetkými svojimi typickými znakmi. Až na patetizmus, v tomto smere sú Býci príjemne civilní. Nezaoberajú sa mechanizmom fungovania nejakého mega klubu, ale.....mechanizmom fungovania malého. Milostný trojuholník a citové problémy hlavných predstaviteľov sú dobre vyvážené s klubovými záležitosťami. Príjemný filmík na víkendové popoludnie.(1.6.2012)

 • kaylin
  ****

  Zajímavá komedie, která vám dovede ukázat, proč je baseball zábavný, ale také to, že i herci, které máte za elitu, se dovedli příjemně odvázat a bavit. Susan Sarandon je zde neskutečně kouzelná, ale hlavně to nakonec táhnou Robbins s Costnerem, protože je na ně přece jen zaměřeno trochu víc. Vůbec to nevadí, protože nenudí.(30.1.2016)

 • petaspur
  ****

  Durhamští Býci mají do nové sezóny dvě zajímavé posily. To je velký problém pro atraktivní baseballovou expertku Annie, která ze zásady během sezóny souloží vždy jen s jedním hráčem mužstva. Proto si musí vybrat mezi budoucí nadhazovačskou hvězdou MLB Ebbym a zkušenostmi ošlehaným catcherem Crashem. Crashovým jediným úkolem v týmu je přinutit Ebbyho (hráče s milionovou rukou a hlavou za pět centů), aby přestal při hře myslet. Jenže Ebby je jako každý správný polomozek přesvědčen o své genialitě, nic nechápe a proto je nutné, aby si vyzkoušel jaké to je, když na něj vlastní catcher bonzuje odpalovači soupeře. Taková je cena za to, když opičáka s podvazkovým pásem pod dresem napadne luxusní myšĺenka, že rytmus hry určuje hráč s nejlepším kontraktem.(28.8.2009)

 • gegina31
  ***

  Prní půlka celkem dost slabá, pak se to malinko rozjelo. Co ale v tomhle filmu nedokážu překousnout je Susan Sarandon v roli místní svůdkyně, za kterou se otáčí každej mužskej. Nejspíš je to jen můj pocit, ale myslím si, že s takovým ksichtem si může dovolit hrát tak maximálně maminu od dětí. Taková Sigourney Weaver, která mi ji typově připomíná, by mi do téhe role pasovala víc.(5.4.2017)

 • Han22
  ***

  Takový hezký film z prostředí baseballu, který se úspěšně vyhýbá všem klišé. Místo baseballu sleduje trochu netradiční vztah mezi mazákem Costnerem, mladíkem Robbinsem a Sarandovou, která si vybírá jen ty nejlepší. Všichni tři hrají skvěle, k tomu hraje hezká hudba, chvílemi je to vtipný, jenže mě to prostě absolutně ani jednou ničím nestrhlo, nenadchlo, nezaujalo. Prostě fajn film, který jen tak plyne a pár minut po skončení nevíte, o čem vlastně byl.(3.8.2009)

 • - Snímek byl v roce 2008 zařazen Americkým filmovým institutem v kategorii nejlepší sportovní film na 5. příčku. (TheDude)

 • - Tim Robbins (Nuke) se v témže roce, kdy byly Durhamští Býci natočeni, stal reálným partnerem Susan Sarandon (Annie Savoy). Rok poté se jim narodil syn Jack. Pár spolu žil 23 let a až do rozchodu v roce 2009 byl považován za jeden z nejpevnějších vztahů v Hollywoodu. (Dizzy_eM)

 • - Crash Davis (Kevin Costner) ve filmu odpaluje na obě strany (drží pálku jak napravo tak nalevo). (moznazitra)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace