Cobb

Cobb

Drama / Sportovní / Životopisný

USA, 1994, 128 min

Tomnmy Lee Jones hral v tomto zivotopisnem sportovnim drama opravdu vemi dobre a cele je to postaveno predevsim na nem. To same nemohu rici o T.Wuhlovi v roli novinare, jez vylozene prehraval a nedivim se, ze jsem o nem nikdy neslysel. Scenar nebyl spatny, ale nevytezil z filmu to co mohl - Cobbovu sebereflexi, vyrovnavani se s minulosti kratce pred smrti ...Kratsi stopaz by filmu rozhodne neuskodila. Mirne nadprumerny sportovni film.(10.5.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,007,583Tržby Celosvetovo $-(17.1.2009)

Trochu netradičně pojatý životopisný film, který se zabývá mnohem více osobnosti Ty Cobba než jeho sportovní kariérou a úspěchy. Tommy Lee Jones v něm dokazuje, že je opravdu kvalitní herec a Wuhl mu slušně sekunduje. Je taky třeba ocenit, že se Shelton nebál vykreslit Cobba, jakožto amerického hrdinu, bez jakýchkoliv příkras. Na druhou stranu ale vychází z knihy Ala Stumpa, jejíž věrohodnost je, pokud vím, přinejmenším dost spekulativní, což mi nepřijde zrovna košér, jako předloha životopisného filmu. Buď jak buď, film je to celkem kvalitní i zábavný a fanoušek baseballu by ho měl určitě vidět.(10.9.2014)

No tak to sem zíral, silné dílo s grandiózními herci, kteří padnou přesně do rolí svých charakterů. Mrazivá atmosféra pomalu stoupá na mozek a je dobré někdy u obrazovky vybouchnout. Soucit s hlavní postavou hledat netřeba o tom to není, právě na opak nejdřív si jí musíme nenávidět a až potom jí pochopit a odpustit, ale s tím odpuštěním je to krapánek kontroverzní . To je smysl filmu a ten kdo ho nepochopí, tak tomu nic neřekne. - 7/10 -(1.9.2014)

Životopisné snímky mám vcelku rád, avšak o baseballe ako športe by sa dalo povedať, že sa u mňa stretáva s obrovskou vlnou nepochopenia. Po pravde ani nerozumiem pravidlám, nepoznám legendy tohto športu ani nič s tým spojené... Čo je však jednoznačne pozitívom, pri Cobbovi to absolútne neprekážalo, keďže tá športová stránka je tu maximálne v úzadí, iba ako spestrenie. V prvom rade je to film o zložitej (a zároveň aj priamočiarej) Cobbovej osobnosti - prvotriedne stvárnenej Tommym Lee Jonesom - jeho vnútorných démonoch (okej, to znie dosť lacne), životných omyloch či spomienkach z detstva a tak podobne. No proste dvojhodinový obraz zlomeného mrzutého starca so zaujímavými nekorektnými postojmi. To mi spočiatku vyhovovalo, film sa mi páčil (špeciálne cesta do Rena počas snehovej búrky bola podľa mňa skvelo zvládnutá), lenže ku koncu ma to už postupne začínalo aj nudiť, takže najmä preto dávam takéto, pomerne nízke, hodnotenie. Každopádne v rámci životopisných snímkov sa stále jedná o dosť zaujímavý počin, ktorý rozhodne má niečo do seba, hoci v našich končinách ide o veľmi málo známu záležitosť. 3/5(1.9.2014)