"Když ti někdo vrazí něco do zadku, nepotřebuješ celej rok na to, abys zjistil, že ti to nesedí." Slovní přestřelky mezi bývalými boxerskými skoromistry světa, bývalými partnery bad girl Grace, podepisovači nevýhodných smluv a ruletovými "mágy", mne bavily. To však bylo v podstatě všechno, protože cesta zvrásněnou krajinou trvala na můj vkus moc dlouho, sex s nadrženou Liou příliš krátce a těch přibližně deset počítání při jednom zápase na mě bylo trošku moc.(20.4.2016)

Obě, první komediální road movie část i druhá sportovní část, mě nadchly. Nevím, proč je zdejší hodnocení tak špatné. První část nám vykreslí charaktery hlavních hrdinů a jejich bývalé přítelkyně. Woody i Antonio jsou sympatičtí, Woody hláškuje jako vždycky a s vyholenou hlavnou a namakaným břichem mu to sedí. Mám toho týpka zkrátka rád, ať už pro jeho životní postoje, tak pro jeho chování, které je mi dost blízké. Boxerská část je natočená taktéž dobře (Rocky by mohl závidět). Více se mi zde líbí Woody, který vypadá, jako by se boxem živil celý život. Opravdu, ty pohyby jsou na jedničku. Také zde zaujme cameo řady hollywoodských a boxerských celebrit (včetně Tysona). Celý mač sice vyvrcholí tak, jak jsem čekal, nicméně na výsledném dojmu nic neměním.(7.2.2012)

Snímek především poukazuje na fakt, že i dlouholetí přátelé se vlastně vůbec neznají. A kdy jindy může veškerá tajemství a zášť jednoho k druhému vyplavat na povrch, než během dlouhé cesty v osobním autě. Dosud nejlepší přátelé Cesar a Vince jedou na vzájemný zápas v boxu si slušně vydělat, ale vše se poněkud zvrhne. V ringu se už nejedná o přátelský souboj, ale o skutečný tvrdý boj. A za vším stojí žena. Snímek je živý a vtipný, což je hlavní devízou. Jedná se tak trochu o netradiční sportovní film, kde se Antonio Banderas a Woody Harrelson dokonale vyřádili. První polovina příběhu sleduje jejich cestu, kde rekapitulují svůj život a vyjasňují si určité věci. Druhá už přípravy a zápas, který není zase až tak špatný. Ani Mike Tyson se nestačí divit. Snímek stojí svojí kvalitou za uvážení. Nic podobného tu dosud nebylo.(30.7.2014)

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 4/10/// +Lucy Liu, Antonio Banderas a Woody Harrelson, závěrečný box a hudba u tohoto souboje -část ve které jedou na zápas (asi 3/4 filmu) je veskrze podprůměrná a hodně utahaná/// Čekal bych víc sportovní drama než komedii. Ve finále je to mezi těmito žánry někde uprostřed, možná je to pořád ještě víc komedie. Ovšem tato část mě moc nebavila a zachránili ji jen herci a několikaminutový vstup Luci Liu. Přesto cca 80 minut utečně jako voda a vy se dostanete na zápas. (možný spoiler-> Na finále, které opravdu stojí za to: před velkým zápasem nastoupí dva téměř zapomenutí boxeři na předzápas. Téměř nikdo jim při vstupu nefandí, netleská, nikoho moc nezajímají. Přitom předvedou takový výkon, který je nejen pozoruhodný pro díváky v sále, ale i pro diváky u obrazovek, odehrají všech 10 kol a přitom následující velký zápas bude trvat jen 52 vteřin. Prostě tleskám. Nebýt však tohoto finále, film by přepadl přes pásku do vod podprůměru./// Celkem 51%///(22.3.2009)

Je to docela zajímavý film, samozdřejmě to má fůru chyb a nepřesností a taky třeba jízda autem je docela nudná, až na určité části (Lucy Liu). Taky souboj byl zmatený a trošku ujetý. Ale uznávám, že jsem se bavil celou dobu, někdy sice více, někdy zase méně, ale všechno to dorovnává ten překrásný mustang. Určitě nelituju, že jsem se na tento film podíval, ale na druhou stranu neplánuju, že bych se na to v nejbližší době díval znovu.(9.3.2012)

• - Pro svoji postavu Vince Boudreaua čerpal Woody Harrelson inspiraci od skutečné postavy světa profesionálního boxu portorikánsko-americké národnosti Angela Manfredyho. (Conspi)

• - Vinc (Woody Harrelson) dostává v zápase několik ostrých ran, což mu způsobí typický boxerský otok oka, kvůli kterému jej nemůže otevřít. V dalších záběrech má však oko opět v pořádku. (KucC)

• - Ve filmu se měl objevit i William Ross, jeho scény však zůstaly ve střižně. (Terva)