Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bývalý golfový profesionál, dnes outsider, Roy "Cink" McAvoy (KEVIN COSTNER), je majitelem zanedbaného golfového hriště i městečka Salem v Texasu. Tam se přistěhuje psychoterapeutka Molly Griswoldová (RENE RUSSO), která si tu zařídí praxi. Roye požádá o hodiny golfu, a ten ji ukáže nejen základy hry, ale i svou životní filozofii. Roy se před lety vzdal profesionální kariéry a žije na hranici nouze v obytném přívěsu se svým kamarádem a zaměstnancem Romeem (CHEECH MARIN). S podporou sympatické a půvabné ženy i svých svérázných kamarádů se Cink rozhodne vrátit se do světa špičkového golfu a dokázat, že už není odepsaná nula. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (191)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Teď spolu spíme, takže ho nemohu léčit, protože by to byl střet zájmů." Golf mám rád a na počítači ho válím tak, že by se tomu i David Sims podivil. Kdyby se však našlo cosi podobnýho Molly, tak bych si určitě zkazil švih, aby mě mohla léčit. Ono tady totiž vůbec nejde o golf, ale o to, koho nechá Molly skórovat do své jamky. Já však mám romantický komedie ze sportovního prostředí celkem rád, takže mi to nevadí a oba kohouti hláškují, odpalují, čipují i patují podle mejch představ. A tu Cinkovu ránu z baru si nacvičuju už několik let, z čehož plyne, že k uhrazení způsobenejch škod mi pomůže snad jen výhra na US Open. Těšte se na mě Woodsi, Garcio, McIlroyi, Johnsone, Casey, Fowlere či Mickelsone, protože já už jsem při golfu dal víc gólů než vy všichni dohromady. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

"Nejde jen o to vrazit nějakej míček do nějaký díry, jde o vnitřní běsy, o pochyby o sobě, lidskou křehkost a o to, tyhle kraviny překonat".... Věta řečená v úvodu by dost dobře mohla být mottem filmu o golfu, ale nejen o něm. Říkám si, že kdyby se Kevin Costner neangažoval ve vysokorozpočtových fiascích, ale "jen" ve filmech jako je například tenhle, kde je vtip, ironie i životní filosofie a kde jsem i já (jen tak se nedojmu a s golfem nemám dočinění) při finálových "Royových dvanácti" naměkko, stačilo by to. ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Je to prosté. Když se vám měkká trojka dřevo změní na železo sedmičku a zahrajete s ní hole in one do jamky Rene Russo, roztrháte druhý den letité rekordy golfového US Open na hadry.. Sportovní specialista Shelton natočil zvláštní film. Romance z prostředí sportu, kde oba hlavní mužští protagonisté usilují o jednu ženu i výhru za pomoci stejných(!) prostředků. To znamená samolibost, arogance a chvástání aneb já jsem primadona, co umí daleko odpálit ten malý bílý nesmysl pokrytý důlky. Kdo je víc? Bacha na mě, pelikáne! Pokud nenosí v peněžence fotku Costnera, může tady divák vůbec někomu fandit..? Jestli však plavete v golfové terminologii, možná se naučíte pár nových temp a co snímku rozhodně nelze upřít, je několik opravdu vtipných momentů a poslední "soutěžní" půlhodina bez zbytečných limonádových příchutí. Trošku to podle Kevinových odpalů na 18.jamce vypadalo, že pořád točí Vodní svět.. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Lehce (pod)průměrná lovestory, odehrávající se ve světě vrcholového golfu. Počátek postupného Kevinova úpadku. Občas se v záplavě golfových termínů divák neorintuje, ale věřím, že golfoví nadšenci budou v sedmým nebi. Kdyby tak někdo chtěl natočit něco podobnýho ze světa vrcholového tenisu, to by bylo něco pro mně. ()

golfista 

všechny recenze uživatele

Film, který úplně ocení pouze golfista (teď nemyslím zdejší "golfista" :). Pro toho je tento film dokonalý po všech stránkách. Krásná muzika, pásovci, pohoda, přesný casting, uvolněné herecké výkony (taky je to jeden z těch, které znám opravdu nazpaměť) ...... a jak říká hlavní hrdina (a je to fakt pravda :) - golf a sex jsou jediné dvě věci, které si užiješ i když je neovládáš.... ()

Galerie (16)

Zajímavosti (7)

  • Starí rodičia s vnukom v scéne, kde David Simms (Don Johnson) na nich kričí po tom, ako ho požiadali o autogram, sú rodičia Kevina Costnera - Sharon Costner a Bill Costner. Vnuka hrá jeho syn Joe Costner. (misterz)

Reklama

Reklama