poster

Zelený svět

 • USA

  Tin Cup

 • Slovensko

  Zelený svet

Komedie / Drama / Romantický / Sportovní

USA, 1996, 129 min

 • Xmilden
  ***

  Kariéra Kevina Costnera mě nikdy nepřestane fascinovat. Herec, který se dlouho protloukal a nemohl se uchytit, byl jeden čas možná nejzářivější hvězdou Hollywoodu. Ovšem jeho sláva netrvala nikterak dlouho, filmy na nichž se podílel přestali diváci navštěvovat a tak časem přišel pozvolný úpadek. Zelený svět je jedním z takových filmů, které zažily menší ohlas než by v té době Kevin uvítal. S odstupem let, jako divák musím konstatovat že se jedná o poměrně zdařilou romantickou komedii z prostředí golfu, které vládne sympatické ústřední duo Costner/Russo a hispánský caddie Cheech Marin. PS: Jsem rád že se ve filmu nedočkáme klasicky očekávaného konce.(20.7.2012)

 • Tessy98
  ****

  Film sem si oblíbila ještě předtím než sem začala s golfem! To už je samo o sobě dost co říct, protože mi ''laik'' asi rozdíl mezi dřevem a železem neřekne. Jako podstaný to ve filmu není, ale to, že něčemu nerozumím mě například zase odrazuje od filmů o baseballu. Každopádně mám ráda Kevina Costnera a tady se mi vždycky líbí.(7.10.2013)

 • allegria
  *****

  Jeden z mých nejmilejších filmů, ke kterým se ráda vracím. Přestože moc nemusím filmy o sportu, tohle mě strhává a pokaždé i dojímá. Kevin Costner je v této roli dokonalý! Zážitek mi umocňuje vědomí, že i ve skutečnosti golf hraje a umí to. Snad i proto tu působí tak přesvědčivě. U tohoto filmu mě napadla věta: Bůj miluje ty, co si věří :-)(11.8.2017)

 • Mik_e
  ***

  Když jeden nepočítá šachy, je golf patrně nejnudnější sport pod sluncem. (Gari Kasparov či Arnold Palmer by nejspíš nesouhlasili, ale to je mi jedno - koukat se na to fakt nedá :)) Nejspíš, jakej jinej může být sport milionářů. No tak každopádně, film je naštěstí zábavnější než golf. Hlavní dvojice je sympatická a dialogy docela vtipně a svižně napsané, takže děj zábavně plyne. Bohužel je to taky jeden z filmů, kde se vše děje opravdu tak jak čekáte, a nepřekvapí asi ničím. Možná fakt jenom tím, že je zábavnější než ten golf.(11.5.2015)

 • Ondis
  *****

  Sportovní a romantické filmy mám rád. Tenhle film byl skvělým mixem obou žánrů. Ležérní povaleč Kevin mě fakt sedl a Rene taky stála za to:) Závěrečný U.S. Open je už lehce klišé, ale hlavní je, že to zase všechno dobře dopadne....Silně na přelomu 4 a 5*, ale kvůli slabému hodnocení, které nechápu, je to za 5.(2.3.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace