Bývalý golfový profesionál, dnes outsider, Roy "Cink" McAvoy (Kevin Costner), je majitelem zanedbaného golfového hřiště u městečka Salem v Texasu. Tam se přistěhuje psychoterapeutka Molly Griswoldová (Rene Russo), která si tu zařídí praxi. Roye požádá o hodiny golfu, a ten ji ukáže nejen základy hry, ale i svou životní filozofii. Roy se před lety vzdal profesionální kariéry a žije na hranici nouze v obytném přívěsu se svým kamarádem a zaměstnancem Romeem (Cheech Marin). S podporou sympatické a půvabné ženy i svých svérázných kamarádů se Cink rozhodne vrátit se do světa špičkového golfu a dokázat, že už není odepsaná nula. (oficiální text distributora)

Xmilden

Kariéra Kevina Costnera mě nikdy nepřestane fascinovat. Herec, který se dlouho protloukal a nemohl se uchytit, byl jeden čas možná nejzářivější hvězdou Hollywoodu. Ovšem jeho sláva netrvala nikterak dlouho, filmy na nichž se podílel přestali diváci navštěvovat a tak časem přišel pozvolný úpadek. Zelený svět je jedním z takových filmů, které zažily menší ohlas než by v té době Kevin uvítal. S odstupem let, jako divák musím konstatovat že se jedná o poměrně zdařilou romantickou komedii z prostředí golfu, které vládne sympatické ústřední duo Costner/Russo a hispánský caddie Cheech Marin. PS: Jsem rád že se ve filmu nedočkáme klasicky očekávaného konce. ()

generalmagor

Jako... po dlouhé době jsem se přinutil se na tohle mrknout, jelikož nějak moc poslední dobou nemusím romantiku a celkově LOVE a až tedˇ jsem se přinutil. Tato tématika ještě ke všemu z prostředí sportu, které miluji a pro mne sport má být prostě emocionálně někde jinde a né, že v tom má ZASE prsty nějaká samice, co je nadržená. Nevim, pár pivek jsem vypil, jako .. šlo to, místy vtipné a rozhodně kdo hledá romantiku spojenou se sportem, tak rozhodně na to mrkni. Kevin hraje úžasně a né jenom on, prostě herecké výkony jsou fantastický a to je prostě radost pohledět. Proto tomu dávám 80%, ale jinak jak říkám, prostě je to film, co je jenom o golfu, šukání a BIG LOVE, která je trošičku přitáhlá za uši. Normální chlap, by se na takovou zamindrákovanou ženskou, co sama neví co chce - co mindráky.. to se dá vyléčit láskou, ale že neví co chce? WTF? Tohle mě neba a ani v realným životě. hehe ()

Derek

nech rozmýšľam ako rozmýšľam tak ma nenapadá jediný film od rona sheltona, ktorý by bol aspoň trochu zaujímavý. zelený svet je toho ďalším dôkazom. nudná romanca (alebo to je športový film o golfe?) s otrasnou russovou a nevýrazným costnerom, ale ak máte radi golf tak sa vám to možno (ale iba možno!) bude páčiť. ()

vetsinezobri

Sedí Costnerovi role arogantního povaleče? Ano! Je Russo ta pravá hezká a nervozní psycholožka? Jistě!! Zelený svět je film, na který mám náladu kdykoliv. Pokaždé mě naštve, když Costnerovi "fouknou bozi proti" a pokaždé dojme, když vytahuje míček z jamky a hází ho k ostatním do vody. Korunu všemu dává skvělý Cheech Marin. "Jsem jedinečnej? Dodej golfovej a potom jsem já, Romeo, tvá Julie... :) " ()

Klajnik

Žádnej zázrak, páč se jedná o příjemný uvolněný romanticko-sportovní drama s prvky komedie, jemuž k dobru nutno připsat, že nepůsobilo nikterak trapně, jak je u mnohých romcomů zvykem. Ty totiž hodně tlačí do popředí humor, kterýžto mého vkusu skřípe. Zde je však komediální rozměr subtilnější a sportovní linie má víc prostoru než ta romantická, s níž však jde ruku v ruce. Costnerův protagonista funguje: Je to vnitřně rozporný člověk. Na jednu stranu je to líný vagabund, ale na tu druhou je svéhlavý machýrek rebelské nátury, který často činí taková rozhodnutí, jež mu více pohodlí nepřinesou. Během filmu si pro sebe snaží urvat něco lepšího (obdiv, peníze a holku) skrze šampionát v golfu, což je to jediné, v čem je opravdu dobrý. Divák mu to nejspíš přeje hlavně proto, že je to sympaťák. Na jednu stranu víme, že to pro něj vše dopadne dobře, protože tomu tak v podobných typech filmu bývá, ale na druhou stranu je postava pojata jako někdo, kdo by měl vzbuzovat nízká očekávání, ale navzdory tomu (ve skutečnosti však právě kvůli tomu, protože tak je scénář zkonstruován) dovede mile překvapit, což má v divácích vzbuzovat pocity údivu a nadšení. Záleží však na tom, jestlipak je divák ochoten naskočit na tu vlnu, kterou mu tvůrci vysílají... Na mě je to příliš jednoduché a průhledné, takže své nitro zatvrzuji a hledím na to trochu odměřeněji. ______Diváci zaujatí tímto sportem můžou zkusit i Legendu o slavném návratu. ()

• Starí rodičia s vnukom v scéne, kde David Simms (Don Johnson) na nich kričí po tom, ako ho požiadali o autogram, sú rodičia Kevina Costnera - Sharon Costner a Bill Costner. Vnuka hrá jeho syn Joe Costner. (misterz)
  • Mnoho golfových rán Roya McAvoya (Kevin Costner) bolo skutočne odpálených hercom osobne. (misterz)