Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bývalý golfový profesionál, dnes outsider, Roy "Cink" McAvoy (Kevin Costner), je majitelem zanedbaného golfového hřiště u městečka Salem v Texasu. Tam se přistěhuje psychoterapeutka Molly Griswoldová (Rene Russo), která si tu zařídí praxi. Roye požádá o hodiny golfu, a ten ji ukáže nejen základy hry, ale i svou životní filozofii. Roy se před lety vzdal profesionální kariéry a žije na hranici nouze v obytném přívěsu se svým kamarádem a zaměstnancem Romeem (Cheech Marin). S podporou sympatické a půvabné ženy i svých svérázných kamarádů se Cink rozhodne vrátit se do světa špičkového golfu a dokázat, že už není odepsaná nula. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (192)

golfista 

všechny recenze uživatele

Film, který úplně ocení pouze golfista (teď nemyslím zdejší "golfista" :). Pro toho je tento film dokonalý po všech stránkách. Krásná muzika, pásovci, pohoda, přesný casting, uvolněné herecké výkony (taky je to jeden z těch, které znám opravdu nazpaměť) ...... a jak říká hlavní hrdina (a je to fakt pravda :) - golf a sex jsou jediné dvě věci, které si užiješ i když je neovládáš.... ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Zapatovat míček do jamky Rene Russo a dokončit tak hru s minimálně pěti čísly za noc pod její pás je snem nejednoho Kevina. Film to není ani moc komediální, ani moc dramatický, ani moc romantický, ba ani moc sportovní, zato však rozhodně výborně průměrný. Co nádherně ukazuje je, že pokud si holka vybírá mezi blbem a blbem, vybere si vždycky blba. To je skvělá zpráva, protože kolikrát se vám stane, že máte za konkurenta dokonalého Úžasňáka? Na to je nás chlapů po světě pořád moc málo... ()

Reklama

GOREGASM 

všechny recenze uživatele

Tiše a bezbolestně opomíjím fakt, že golf za sport nepovažuji. Přesto si nemůžu vůči filmu, kromě jeho stokrát viděné sportovní šablony, odpustit zásadní poznámku, a to že se scénárista opět nevyvaruje naprosto mimoidních komentářů z úst především komentátorů, které nejen že působí vrcholně amatérsky, ale především rušivě. Všechno ostatní přitom funguje mimořádně dobře a dvojka Costner/Marin si zaslouží divákovy sympatie, první půlka snímku umí několikrát zdravě pobavit a i v závěru vysoce nastavenou laťku udrží. 70% ()

castor 

všechny recenze uživatele

Dnes už je samozřejmě povědomí o golfu někde jinde, nicméně léta páně 1996 to bylo jiné kafe. Letící míčky a napulírované hole pro tuzemského diváka nebyly zrovna dvakrát atraktivní, takže se museli kromě proměnlivých sportovních výkonů hlavního hrdiny spolehnout spíš na samotný příběh. A ten tak trochu drhne. Na tomhle golfovém hřišti chcípl pes. Kevin Costner žije v karavanu, je paličatý a moc věcí do zdárného konce nedotáhne. Kdysi mu golf šel přitom náramně. S disciplínou a nakopnutím mu možná pomůže nová žačka s tváří (místy potrhlé psycholožky) Rene Russo a nabídka, že by se mohl účastnit profesionálního turnaje. Ovšem pouze coby caddy. Pochopitelně ale víme, jak to asi celé dopadne. Režisér Ron Shelton sportovní témata může, snad nikdo jiný nepřinesl tolik napnutých fanoušků, tolik košů v poslední vteřině, tolik odpálených míčků (basebalových nebo právě golfových). Rutinně nalajnovaný příběh s uvolněným Costnerem nepřináší nic nového, žádnou přidanou hodnotu, žádné hluboké myšlenky nebo lidské konflikty. Prostě šarmantní Kevin, pár golfových úderů a poměrně mdlá romantika. ()

Ainy 

všechny recenze uživatele

Sice jsem nerozuměla ani slovu a veškeré golfové termity šly totálně mimo mě, ale pokud jsem dobře pochopila, musel dostat míček přes ten rybník. Jo a musel být pod parou. A vzít si Birdie. Kdo je vlastně Birdie? No drama jak víno, přátelé. Naprostá spokojenost s vývojem děje, jelikož mé skálopevné přesvědčení jasně předvídatelného konce bylo zcela přečůráno. Tato milá komedie do detailu splnila svůj účel. Nemám nic pro ti ničemu. Kevin takový, jak ho známe, Cheech jako kedy fakt miloušký, dohromady s partou přátel odněkud z nikud tvořili sympatický celek. Kdybych teď nemířila do postele, tak bych se usmívala ještě půl dne. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (7)

  • Mnoho golfových rán Roya McAvoya (Kevin Costner) bolo skutočne odpálených hercom osobne. (misterz)

Reklama

Reklama