Zelený svět

Tin Cup

Zelený svet

Komedie / Drama / Romantický / Sportovní

USA, 1996, 129 min

Kariéra Kevina Costnera mě nikdy nepřestane fascinovat. Herec, který se dlouho protloukal a nemohl se uchytit, byl jeden čas možná nejzářivější hvězdou Hollywoodu. Ovšem jeho sláva netrvala nikterak dlouho, filmy na nichž se podílel přestali diváci navštěvovat a tak časem přišel pozvolný úpadek. Zelený svět je jedním z takových filmů, které zažily menší ohlas než by v té době Kevin uvítal. S odstupem let, jako divák musím konstatovat že se jedná o poměrně zdařilou romantickou komedii z prostředí golfu, které vládne sympatické ústřední duo Costner/Russo a hispánský caddie Cheech Marin. PS: Jsem rád že se ve filmu nedočkáme klasicky očekávaného konce.(20.7.2012)

• terunka003

Sladké, laciné, nudné, trapně dlouhé. . Nic moc, budu upřímná. Děj tuctový, přišla jsem asi o 15 minut filmu a nijak mě nepřekvapila změna v ději. Takové laciné to bylo. Romanticky přeslazené, až se mi chtělo zvracet (a že jsem zrovna v milostném rozpuku), Costner co by lamač srdcí mě nikdy neuchvátil, vtípky byly nudné, triky a soustředěné pohledy taky takové zřetelně nahrané. Já vám nevím, fakt nic moc, na sobotní večer, bych si asi vybrala lepší film. ..přebrali si ženský a pořád jsou přátelé.. (27.6.2011)

• Trixi

Průměr. Ani dobrý, ani zlý. Abych řekla pravdu, tak na mně tenhle film vlastně neudělal žádný dojem. To, jak si jdou dva golfový frajírci po krku kvůli ženský, to je prostě slabej námět na dobrej film, ale kvalitní obsazení a sem tam nějakej ten vtip z toho zase dělá kasovní trhák. Tak já nevím ....... u mně ale jen **.(20.1.2007)

Pro mne velice příjemný film, ať už atmosférou, herci, tak i sportovním prostředím. Přestože se mi moc líbí komentář zdejšího "golfisty", tak s jednou věcí asi nemohu souhlasit - a to, že film úplně ocení pouze golfista. Úplně ho oceňuji a golfista rozhodně...... sakra moment.....že bych....ne to není možné....a přece...do prkna dubového...JÁ JSEM GOLFISTA :-O. Uff a je to venku. Klid, vždyť jsem to věděl už dávno ;-) Tak a teď abych se na to podíval znova. A vy běžte taky.(13.6.2012)

Zelený svět považuju za absolutní špičku nejen mezi golfovými filmy, ale i v žánru romantické komedie se sportovní tématikou vůbec. Skvěle napsané dialogy neztrácejí vtip po celé dvě hodiny, každá scéna má pointu. Kevin je okouzlující, a jako bonbónek - postava caddyho, kouče a kamaráda Romea, neodolatelně ztvárněná Cheechem Marinem. 100%(16.8.2009)