Zelený svět

Tin Cup

Zelený svet

Komedie / Drama / Romantický / Sportovní

USA, 1996, 129 min

Bezvadná "sportovní" romance ze světa golfu s nadčasovým mottem, že golf a sex jsou jediné dvě věci, které si užiješ i když je neovládáš... Upadající hvězda Kevina Costnera zde naplno zazáří i za pomoci psycholožky Rene Russo,které to mimochodem opravdu sekne, na turnaji US Open. Film má spád a snad ani na vteřinu jsem se u něj nenudil. Poctivé řemeslo a zřejmě poslední výborný film herce v hlavní roli, přesto to u mně na úplný top není, ale i tak 80 %.(26.6.2011)

Jako... po dlouhé době jsem se přinutil se na tohle mrknout, jelikož nějak moc poslední dobou nemusím romantiku a celkově LOVE a až tedˇ jsem se přinutil. Tato tématika ještě ke všemu z prostředí sportu, které miluji a pro mne sport má být prostě emocionálně někde jinde a né, že v tom má ZASE prsty nějaká samice, co je nadržená. Nevim, pár pivek jsem vypil, jako .. šlo to, místy vtipné a rozhodně kdo hledá romantiku spojenou se sportem, tak rozhodně na to mrkni. Kevin hraje úžasně a né jenom on, prostě herecké výkony jsou fantastický a to je prostě radost pohledět. Proto tomu dávám 80%, ale jinak jak říkám, prostě je to film, co je jenom o golfu, šukání a BIG LOVE, která je trošičku přitáhlá za uši. Normální chlap, by se na takovou zamindrákovanou ženskou, co sama neví co chce - co mindráky.. to se dá vyléčit láskou, ale že neví co chce? WTF? Tohle mě neba a ani v realným životě. hehe(12.7.2014)

Zapatovat míček do jamky Rene Russo a dokončit tak hru s minimálně pěti čísly za noc pod její pás je snem nejednoho Kevina. Film to není ani moc komediální, ani moc dramatický, ani moc romantický, ba ani moc sportovní, zato však rozhodně výborně průměrný. Co nádherně ukazuje je, že pokud si holka vybírá mezi blbem a blbem, vybere si vždycky blba. To je skvělá zpráva, protože kolikrát se vám stane, že máte za konkurenta dokonalého Úžasňáka? Na to je nás chlapů po světě pořád moc málo...(6.10.2015)

Sice jsem nerozuměla ani slovu a veškeré golfové termity šly totálně mimo mě, ale pokud jsem dobře pochopila, musel dostat míček přes ten rybník. Jo a musel být pod parou. A vzít si Birdie. Kdo je vlastně Birdie? No drama jak víno, přátelé. Naprostá spokojenost s vývojem děje, jelikož mé skálopevné přesvědčení jasně předvídatelného konce bylo zcela přečůráno. Tato milá komedie do detailu splnila svůj účel. Nemám nic pro ti ničemu. Kevin takový, jak ho známe, Cheech jako kedy fakt miloušký, dohromady s partou přátel odněkud z nikud tvořili sympatický celek. Kdybych teď nemířila do postele, tak bych se usmívala ještě půl dne.(7.4.2016)

Film sem si oblíbila ještě předtím než sem začala s golfem! To už je samo o sobě dost co říct, protože mi ''laik'' asi rozdíl mezi dřevem a železem neřekne. Jako podstaný to ve filmu není, ale to, že něčemu nerozumím mě například zase odrazuje od filmů o baseballu. Každopádně mám ráda Kevina Costnera a tady se mi vždycky líbí.(7.10.2013)