Zelený svět

Zelený svet

Komedie / Drama / Romantický / Sportovní

USA, 1996, 129 min

• terunka003

Sladké, laciné, nudné, trapně dlouhé. . Nic moc, budu upřímná. Děj tuctový, přišla jsem asi o 15 minut filmu a nijak mě nepřekvapila změna v ději. Takové laciné to bylo. Romanticky přeslazené, až se mi chtělo zvracet (a že jsem zrovna v milostném rozpuku), Costner co by lamač srdcí mě nikdy neuchvátil, vtípky byly nudné, triky a soustředěné pohledy taky takové zřetelně nahrané. Já vám nevím, fakt nic moc, na sobotní večer, bych si asi vybrala lepší film. ..přebrali si ženský a pořád jsou přátelé.. (27.6.2011)

Tenhle film je pohodička se skvělým (být holka napsal bych asi "okouzlujícím") Costnerem, bez násilí, bez akčních scén, bez emočního vypumpování diváka ...... ale s jednoduchým dějem a atmosférou, z který je Vám prostě dobře :) Mám velikou slabost pro sportovní filmy - golfu nevyjmaje. "Golfových" filmů znám více ale v kategorii "sportovní - komedie" Zelený svět vede s přehledem.(19.10.2013)

• Drapsy

Zelený svět je, jak již i název napovídá, komedií z golfového prostředí. Já mám golf rád a protože filmů o něm není mnoho, tak si cením každého příspěvku ovšem tento film - no nevím. Za prvé Rene Russo (kterou za její poslední role ve filmech moc nemusím) a Kevin Costner, zde hrají přinejlepším průměrně, takže jsem si ve filmu oblíbil spíš postavu Don Johnsona. A za druhé tu je ten dost stupidní závěr, který mě ani trochu nedojal (a já si duchu přál, at to spadne zase do vody). Navíc se mi zdá, jako by film skončil někde na půli cesty. O golfu samotném se nedozvíme skoro nic, čily by se nabízelo, že se bude jednat spíše o romantickou komedii, ale ani v tomhle směru si film nevede zrovna nejlépe a pobavení diváka by se dalo spočítat na prstech jedné ruky . Pokud tedy náhodou hledáte povedený film o golfu, tak tento snímek s klidným srdcem vynechejte a pusťte si raději "Golfový sen".(5.7.2010)

Před deseti lety jsem ten film úplně žral a i teď je to pořád pecka. Na nic si to nehraje, kladní herci jsou příjemní na pohled a slizoun Johnson co nesnáší děti, starý lidi a psy je slizoun na svým místě. Do toho pár vtípků, jedna velká láska a hra zmáknutá převážně sedmičkou železem a máte film na jehož některé momenty jen tak nezapomenete.(16.9.2012)

Romantika na golfovém hřišti v hávu průměrnosti - sem tam dobrá hláška, sem tam pář povedených momentům z greenu, ale žádná velká euforie se nekoná, asi proto, že podobnou šablonu jsme už několikrát viděli. Stejně ale nepochopím, proč se potom Keva tak zahrabal, rozhodně si myslím, že herec je talentovaný, možná jen pech na projekty - 60 %(20.11.2014)