Lepší společnost

Napůl pravdivou historii o tajemné smrti tiskového magnáta Williama Randolpha Hearsta natočil v koprodukci Kanady, Německa a Velké Británie známý režisér Peter Bogdanovich. V listopadu roku 1924 zahynul na své jachtě muž, který patřil ve své době k nejvlivnějším osobnostem Spojených států. Mezi hosty, kteří se plavby účastnili, byly slavní lidé - Charles Chaplin, Hearstova milenka Marion Davies, producent Thomas Ince či bulvární novinářka Louella Parsonsová. Co se tehdy doopravdy stalo? Jak zemřel muž, který měl v rukou osudy mnoha lidí? A jakou cenu museli zaplatit ti, jimž úspěchy záviděl celý svět? (oficiální text distributora)

Matty

Je libo trávit dvě hodiny ve stísněném prostoru s bandou hlučných pokrytců? Film chudý formou i obsahem dává jenom málo tušit, kolik toho Peter Bogdanovich ve skutečnosti ví a umí. Dojem vylepšuje (ale zároveň nic moc víc nepředvádí) Kirsten Dunst, které šaty ze 20. let minulého století sluší stejně jako kostýmy z 80./90. let století osmnáctého. 40% ()

NinadeL

Sympatický malý film o jednom filmovém skandálu, který mi přiblížil zejména příběh Marion Davies. Role a prostředí jako stvořené pro báječnou Kirsten Dunst. Rok 1924 si všichni pamatují jako skandál Thomase Ince. Elinor Glyn, Louella Parsons, Margaret Livingston a Charlie Chaplin, všichni jsou na svých místech. Další skandál ze života Hearsta a Davies z roku 1940 můžeme sledovat ve filmu RKO 281 (1999). ()

viperblade

Na tomto snímku jde vidět, že patrně hollywoodská smetánka se nemění, ani za půl století. Vždy jsou tu drbny, milenky a prohýřené mejdany. Možná proto se mi tento film líbil. Prostě se to nesnažil zakrýt. Ale toho Charlieho Chaplina fakt nevychytali (myslím vzhledově). ()

Indiana

No jako atmosféra toho filmu se mi docela líbila, ale nesouhlasím příliš s hereckým obsazením, neboť nikdy jsem netíhnul ke Kirsten Dunst (ta herečka podle mě nikdy neuměla pořádně vyjádřit lidské emoce) a v případě toho, co hraje Chaplina, je to totální fiasko (to už by rovnou mohl hrát třeba takový Arnold Schwarzenegger Froda z Pána prstenů). ()

Orlau32

Zajímavý námět, ale nějak tomu chyběl ten správný náboj. Možná, že to bylo chybným hereckým obsazením, všichni hráli jako by se jich to netýkalo. ()

Wilston

Film natočený na motivy známého skandálu, kdy během okružní plavby k oslavě narozenin došlo k úmrtí známého producenta a režiséra Thomase Ince. ()

Raevan

Vcelku příjemný snímek, který ale postrádá jakoukoli gradaci. Charaktery jsou sice vykresleny, ale imho na jiný papír než samotná lehce předvídatelná zápletka bez jakékoli jiskry o konci nemluvě. Rozhodně mě ale potěšil jako náhled do mé oblíbené doby, a taky přinesl, naštěstí jen, zamyšlení jak by vypadal svět bez vy-víte-koho. ()

everlong

Tak na tento snímek jsem se opravdu těšila, ale jsem neskutečně zklamaná. Z tak zajímavého námětu, který připouští zpoustu jiných možností se dalo vykřesat mnohem, mnohem víc. Ale nejvíce mě "dostalo" obsazení do role Chaplina.......některým to možná vadit nebude, ale mě jako velké obdivovatelce Chaplina se otevírala kudla v kapse.....ale pokud toto pominu, je z toho průměrné drama - Kirsten Dunts a spol. roztomile třeští za zvuku charlestonu a dojde i na nějakou tu vraždu. Ale nic z toho vám neutkví v paměti déle jak 10 minut, takže pokud máte rádi atmosféru dvacátých let Lepší společnost vás neurazí...........jo a jen tak mimochodem, Chaplin vždycky tvrdil, že tehdy na té lodi nebyl a taky nikdy nevěřil, že by v tom měl Hearst prsty.... ()

martiňák

Pri navsteve CSFD jsem s prekvapenim zjistil, ze Cat’s Meow je prvnim filmem, ktery jsem od Petera Begdanoviche shlednul. Prekvapenim pro me ale rovnez je nizke hodnoceni navstevniku CSFD. Pokud bych mel film popsat jednim slovem, musel bych napsat „vynikajici“. Pojeti pribehu, ktery se odehrava v uzavrenych prostorach mezi uzavrenym poctem osob, u kterych se odkryvaji jejich charaktery a vyvijeji se jejich vzajemne vztahy, me vzdy prislo navysost atraktivni. Stejne tak muze byt zajimave zobrazeni notoricky zname osobnosti z uplne jineho uhlu pohledu, nez pod kterym je vseobecne znama. O to prvni se pokousel napr. film Gosford park, ale vysledkem pro me byla pouze „uslechtila nuda“. O druhe se pokousel napr. film Chaplin, ale i zde jsem byl z vysledku rozpacity. Ovsem co se nepodarilo dvema zminenym filmum, to se dle meho nazoru, dari velmi uspesne v Cat’s Meow. Uzavrena spolecnost 14 lidi, vesmes zajimavych charakteru, travi nekolik dni na jedne lodi, pricemz udalosti nabiraji spad a konci tragicky (pozn. – ze se jedna pouze o spekulaci, i kdyz na zaklade skutecnych udalosti, autori nijak neskryvaji, naopak hned na uvod priznaji, ze nemaji zadne dukazy, ze se vse skutecne sebehlo prave tak jak zobrazuji). A slavnou osobnosti, ukazanou z jineho pohledu nez obvykle, je zde Charlie Chaplin, ktery sice neni hlavni postavou filmu, ale vyborne do nej zapada. Film se opira o velmi zdarile herecke vykony, pro me dalsim prekvapenim je, ze kraluje Kirsten Dunst, kterou jsem az do tohoto filmu vzdy povazoval za neprilis vyraznou herecku. Tempo a atmosfera filmu jsou velmi prijemne a ani na chvili nenudi. Cat’s Meow nepusobi na divaka lacinymi efekty, nepodbizi se, ale take prave proto jeho sledovani predstavuje opravdovou delikatesu. ()