Bílí muži neumějí skákat

White Men Can't Jump

Bieli muži nevedia skákať

Komedie / Drama / Sportovní

USA, 1992, 112 min

Pohodová, úsměvná záležitost, jak je na 80.-90. tvorbu obvyklé. I přes neskutečné slovní i fyzické výpady stejně pestré jako černošská a basketová móda, je zde "cítit" nezkaženost doby pojmy jako správní rada, nadhodnocené zisky, miliónové odstupné a jiné trapnofinační výrazy, co dalece přesahují sportovní i finanční svět a zamořily prakticky celý současný svět.(14.7.2014)

Tohle je a zároveň není film o basketu, respektive streetu. Sport je tady použit jen jako záminka pro vznik partnerské krize. Touto záminkou bývá častěji něco jiného, ale tady je to basket ve spojení s hazardem. Díky tomu je film sice trochu originální, ale na druhou stranu, kromě efektních basketbalových akcí toho samotný příběh zase až tak moc nenabízí.(3.5.2003)

Vydělavt peníze, se da různě třeba "basketem" . Woody a Wesley to dělají docela zábavným způsobem.(5.7.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $76,253,806Tržby Celosvetovo $90,753,806║ Dobieračky ústrednej dvojice majú svoje čaro, aj súhra, či basketbalové kúzlo ale občas to ich hecovanie začína byť aj málinko otravné. /55%/(14.5.2010)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $90,753,806(21.12.2006)

Jeden z nejlepších sportovních filmů, co jsem viděl ...(14.5.2008)

Soundtrack Boyz II Men: 1. White Men Can't Jump ,2. Sympin Ain't Easy ,3. The Hook ,4. Let Me Make It up to You Tonight ,5. Don't Ever Let 'Em See You Sweat ,6. I'm Going Up ,7. Can You Come Out and Play ,8. Watch Me Do My Thang ,9. If I Lose ,10. Jump for It ,11. Just a Closer Walk With Thee ,(10.6.2011)

Řadový Sheltonův sportovní snímek. Lanaři jsou mnohem lepší.(24.5.2003)

• dobytek

Basketbal mě nebaví ani trochu, takže jsem tak nějak čekal, že film o basketbalu mě taky asi moc nenadchne. Nečekal jsem ovšem, že to bude až taková slabota. Wesley Snipes a Woody Harrelson hrajou basket, pořád se s někym sázej a pronášej u toho rádoby vtipný hlášky, který jsou tak na úrovni 1. stupně základní školy. A o tom je v podstatě celej film. Woody Harrelson možná skákat neumí, ale já jsem měl při sledování týhle hovadiny chuť skočit z okna. Zejména část filmu z nějaký americký obdoby televizní soutěže, která se u nás vysílala pod názvem "Riskuj", byla ultra-debilní. Dost vážně jsem uvažoval, že to vypnu, ale nakonec jsem překonal sám sebe a dokoukal jsem to do konce. Jestli vám basket nic neřiká, tak se tomu vyhněte obloukem, protože ten film je naprostá ztráta času. Vůbec nechápu, jak tomu někdo může dát 5 hvězdiček...(27.4.2007)

Průměr, ale Woody Harrelson je dokonalej, Wesley Snipes je vedle něho jen takovej přicmrndávač. Sice děj celkem jasnej, ale rozhodně to nevadí a skvěle to pobaví(6.5.2007)

Aj napriek pomerne viditeľnej tuctovosti scenára a miernej predvídavosti si tento film stále u mňa drží silné postavenie. Asi najmä kvôli tomu, že ústredná, vtedy ešte neokukaná dvojica dodáva filmu neskutočnú šťavu a energiu, hlášky majú svoj spád a grády. Navyše je film vsadený do coolového športového prostredia. 75%.(27.6.2007)

Je to celkom dobrá športová komédia s Wesley Snipesom a Woody Harrelsonom. Má dobrý príbeh o nezamestnanom belochovi, ktorý si peniaze zarába svojim basketbalovým umením, keďže kvôli jeho rase a výzoru ho vždy černošskí basketbalisti podcenia až raz narazí na podobne schopného černocha, ktorý v ňom uvidí potenciál a dajú sa dohromady, aby vyhrali turnaj dvojíc. Ale beloch má problémy nielen s gangstrami, ale aj so svojou namyslenou priateľkou. Spracovanie nie je zlé, nie je tu žiadne výraznejšie slabé miesto, prvá polovica zaujme hlavne basketbalovými zápasmi, v druhej ide šport do úzadia a všetci riešia hlavne svoje osobné problémy, ale ani to nie je o nič horšie, z celkového potenciálu by sa určite dalo získať viac, viacero prvkov mi tu prišlo slabo využitých, ale zase viaceré sú výborné a na film sa aj kvôli svojej pohodovej atmosfére celý čas dobre pozerá. Dobre sú na tom aj samotné zápasy, kde vidno, že obaja hlavní hrdinovia tento šport zvládajú perfektne, len škoda, že sa tu za celý film nenájde žiadna iná akcia, čo hlavne kvôli obsadeniu Snipesa trochu sklame, aj keď potenciál tu na to bol. Celkom slušný je aj humor, týka sa hlavne rôzneho ponižovania na zápasoch, aby hráči svojich protivníkov vyviedli z mieri, ale viaceré hlášky a situácie sa skutočne vydarili. Herecké obsadenie je samozrejme výborné, hlavné duo Wesley Snipes a Woody Harrelson bez problémov ťahajú film a zaujme aj Rosie Perez s prakticky totožnou úlohou, ktorú zahrala aj v neskoršom filme To sa môže stať každému s Nicolasom Cageom. Réžia a technická stránka sa tu snáď ani skaziť nedajú, takže tu nemám žiadny problém. Bieli mužia nevedia skákať nie je určite žiadny hit, ale zabaviť dokáže a ako oddychovka je to úplne ideálne. Objektívna kvalita filmu- 64%, film sa páči mne na 60%.(23.10.2011)

Zajimavy a ojedinely film, s vybornym W.Harrelsonem. Nejde o zadne umeni, ale o dobre zvladnut snimek pro sobotni odpoledne.(6.9.2003)

Důkaz o tom že i Wesley Snipes kdysi býval hercem. Woody hraje takové to svoje klasické pako, které pořád provází smůla. Příjemně se na to kouká, protože těmhle dvěma to spolu prostě sedí. 65%(20.10.2014)

Vcelku tuctový sportovní snímek o street basketbalu: nechybí nezbytné těžké zápasy, hádky a sbližování obou hlavních protagonistů, krize s ženskýma... Nebýt W. Harrelsona a W. Snipese, dostal by film podprůměrné dvě hvězdičky - nic nového + moc žvanění a pokřikování na můj vkus + málo vtipné vtipy. 51%(18.1.2010)

Skvelé duo s ktorým budete mať o zábavu postarané. Tí chlapci sa našli a dokazujú to aj v ďalšom filme (Vlak plný peňazí). Nepatrím medzi fanúšičkou Majkla Džordena a už vôbec nie basketu. A to hlavne preto, pretože biely muži nevedia skákať. A práve preto som sa dal na hokej. Každopádne o šport tu nejde. Ak máte radi týchto dvoch borcov, rozhodne odporúčam, to je hlavný ťahák filmu. 85% - 4*(19.3.2015)

Bavil sem se u toho a to hodně. Wesley Snipes a Woody Harrelson jsou dobrá dvojka (navíc Snipes se tady jako velkohubej komik ala eddie murphy nebo chris rock skutečně vyřádil a bez něj by to bylo poloviční). Tak za 70%.(16.7.2007)

Bílý Billy a černý Sidney s přehledem na ulici mrskají oranžové míče do bezedných košů. Někdy hrají spolu, někdy proti sobě, někdy obojí a nebýt vycpávkového děje, tak bych si s nimi chodil zaházet častěji.(21.12.2009)

Som neskutočne rád, že som túto klasiku začiatku 90tych rokov objavil aj na dvd a mohol si ju znovu užiť. Konštatujem, že na svojom čare tento film nestratil nič a znovu som sa po rokoch dobre zabavil na streetbalových výkonoch Sidnyho a Billa. Bieli muži vedia skákať, ale tým čiernym to fakt ide lepšie.(14.10.2009)

• WANDRWALL

Zadlužil se, neb žil na vysoké noze. Naštěstí mu začal jít basket na úrovni, kde už jsou slušné odměny. Podobný případ znám ze svého života.(12.8.2010)

skoro som na tento film z detstva zabudol :) ...celkom pohodova oddychovka.(2.1.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7