Woodstock

Woodstock

Woodstock: 25th Anniversary Edition

Woodstock: 3 Days of Peace & Music

Dokumentární / Hudební

USA, 1970, 184 min (Director's cut: 228 min)

• Houdini

NFR 1996, Oscar 1 : Dokument + 2 nominace: Střih, Zvuk(1.4.2004)

„Why can't we have eternal life, And never die ... Never die?“ Někde mezi nebem a peklem se octli účastníci třídenní oslavy hodnot, které tehdy pobuřovaly a dnes přijdou mnohým k smíchu. Vytvořili si autonomní město uvnitř města, s vlastními pravidly, s vlastním pohledem na svět. Všichni na krátký čas všechny milovali a všem ochotně pomáhali. Nicotné hygienické podmínky nikoho netrápily. Všudypřítomné drogy také ne. Hnutí hippies mne odjakživa fascinuje a ačkoliv jej z nám jen z třetí (ale spíš ze čtvrté nebo páté) ruky, během sledování Woodstocku jsem měl velmi intenzivní pocit, že nic víc „hippie“ v životě neuvidím, neprožiju. Přítomní filmaři (mimo jiné také Martin Scorsese, Thelma Schoonmaker, George Lucas) odvedli skvělou práci. Z úsilí o co největší množství různých úhlů pohledu – ve smyslu názorovém i vizuálním – vznikl dokument dlouhý, ale přitom tak zábavný, že si přejete, aby byl ještě delší (viděl jsem DC). Aktérům monstrakce je vždy nadržováno v zájmu více ohromujícího zážitku. Vím, že to vyzní stejně naivně jako hesla tehdejší mládeže, ale po ty skoro čtyři hodiny jsem tam vážně BYL. Seděl na rozbahněné zemi, vdechoval marihuanový kouř, celým tělem vstřebával úžasnou, neskutečně procítěnou hudbu z pódia. Proč už dneska nikdo nehraje s podobným zápalem? Doba se změnila a já konečně vím, do které dekády bych cestoval, mít tu možnost. 90% Zajímavé komentáře: Karlos80, Morien, tangerine1(17.7.2009)

Rozpočet $600,000Tržby USA $50,000,000Tržby Celosvetovo $50,070,000(12.5.2010)

Hudba byla parádní! Mám rád tohle hudební období a celkem často si i něco poslechnu. Nejvíc ale oceňuji Santanu a Hendrixe, to byla vystoupení s energií. Občas totiž začalo být to hippícké brnkání na kytary dost monotónní (John Sebastian). Hodně mě zajímaly ty záběry mezi lidma a ze zákulisí festu. Je neuvěřitelný, že takovou obří masu zvládli jen s jednou stage a s minimem toitoiek a stánků s jídlem a pitím. Ale i když se člověk při sledování cítil dobře, některý ty hippíci mi přišli prostě směšný. Mám rád hudbu, nemám rád ty tehdejší posluchače. Ale respekt maximum si zaslouží ty dva organizátoři, kteří sehnali 2 mega, rozběhli to a pak solidárně s fans nechali volné vstupné a prodělali na tom, co se dalo. Takových srdcařů je málo.(8.12.2009)

už dlhý čas som zháňal niaký materiál o woodstocku.chcel som vedeť ako to tam vypadalo ,aká tam bola atmosféra ,jak to tam celé prebiehalo atd atd.no a tento dokument mi to všetko ponúkol na zlatom podnose.naozaj perfektný dokument samozrejme doprevázdaný skvelov hudbou a zaujmavými myšlienkami.(7.3.2007)

,,JESTLI TRÁVA USMIŘUJE, MĚLI BYCHOM JI HULIT VŠICHNI....“ /// Hudba, hudba, hudba. Hudba jako nejvyšší forma komunikace a festival jako epochální biblickej jev. Pár slov (,,Tak ty to tady Mike pořádáš...“) a zase hudba, hudba, hudba. Film o tom, jaký to skutečně bylo! Maximální informační hodnota - viděno z různejch úhlů, poskládáno z různejch názorů. Zásadní hudební dokument, pro všechny, kteří chtějí něco vědět o Woodstocku 1969. ( škoda, že mě ta hudba tolik nebere) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Máme doma žlutej autobus, pomalovanej kytičkama a máničkama. 2.) Myslím si, že ,,Benátská noc“ je největší fesťák, kde chčije. 3.) Thx za titule ,,PietroAretino“.(8.7.2012)

Woodstock 1969. Nejlepší, nejvelkolepější a zároveň nejúžasnější živý hudební koncert jaký jsem kdy viděl a zároveň jedna velká výpoveď lidí celé jedné tehdejší generace. Bohužel jen na videu, ale i tak mi to stačilo vytvořit si alespoň malý obrázek o tehdejší době. Koncert se konal na farmě Maxe Yasgara v newyorském Bethelu! Tři dny a tři noci míru, hudby, lásky všech těch mladých lidiček kteří si tenkrát říkali "květinový děti", prostě Hippies. Návštěvnost mluvila taky sama za sebe, téměř na půl milionu lidí, se utábořilo v co největší blízkosti jeviště, jež na pozemku vybudovali organizátoři akce. Mezi ty úplně nejúspěšnější interpreti či skupiny, se tenkrát v tom nejlepším světle ukázali zejména J. Hendrix, který vystupoval až skoro jako jeden z posledních, kdy už se tam váleli jen ty nejotrlejší a přeživší, omámení všemi těmi tehdejšími halucinogeny, a vedle nich jen tuny odhozených odpadků. Dále pak skupina "Ten Years After" údajně s nejrychlejším kytarystou na světě A. Leem. Nakonec bych nemohl opomenout britskou skupinu "Who", s ďábelským zpěvákem S. Townshendem. Nejlepší skladba koncertu jednoznačně "I' AM Gonna Home" od Ten Years After. Jedinečnost festivalu spočívala právě v ojedinělé a obecné atmosféře a v možnosti osvobození kterou divákům tehdy poskytl. Koupání na ostro v rybníku, dětinské klouzání v bahně, společné sdílení společných dek, láhví, jointů, sex, to vše přispělo k neopakovatelnému zážitku a jistému pocitu sounáležitosti.(20.5.2006)

Měl to být původně úplně obyčejný festival. Pak přijelo půl milionu lidí. Vstupenky se přestali prodávat a Woodstock po červeném koberci nakráčel do síně plné událostí, u kterých bych zaprodal duši, jen abych mohl říct, že jsem byl u toho. Byly to tři dny lásky, míru a hudby. Aspoň takový Woodstock zachytil Michael Wadleigh. Být tam asi bych umřel blahem.(16.11.2009)

Neuvěřitelný a neopakovatelný koncert, který probíhal tři dny a hipíci zde ve stylu svého přesvědčení pomocí hudby protestovali proti válce. Sešlo se neuvěřitelného půl milionu lidí! Tento dokument Vám naservíruje atmosféru tohoto představení. Lidi se zde počínali, rodili, brali i umírali. World in the world. Neměli kam jít na záchod, nenávratně zničili farmu a přilehlé pozemky, neměli co jíst, smrděli, váleli se v bahně a produkovali tuny odpadků. Ale zcela ve stylu volnomyšlenkářského hnutí nekontrolovaně obcovali a hulili co se dalo. A k tomu ta hudba! Zcela bez starosti, neřešili včerejšek ani zítřek, prostě jen žili! Na tři a půl hodiny jsem si připadal, že jsem o čtyřicet let zpět. Kdo by řekl, že tihle mladíci už jsou v dnešní době zasloužilí důchodci nebo se již před lety ufetovali k smrti.(10.5.2009)

"Upozornění, které teď řeknu, můžete brát s rezervou - teda, že hnědé LSD, které tu koluje, není nijak zvlášť dobré." Nepatřím mezi ty, kteří touží po třídenní zfetované bahenní koupeli a podobných vymoženostech, ale jsem fandou rockové muziky, takže mou absenci na Woodstocku omlouvá pouze to, že se festival neprozřetelně konal rok před mým narozením. Když už jsem tam tedy nebyl, tak musím ocenit geniální předtuchu, která vyslala dokumentární kameru na akci, jejíž budoucí legendárnost nebylo snadné vytušit. Díky tomu jsem tedy mohl být u všeho podstatného od začátku do konce, sledovat reakce domorodců, diváků i účinkujících a nechat na sebe dopadnout vlnu neakademického nadšení z hudby z pódia i reakcí sjetých návštěvníků. Jednu hvězdu však musím ubrat za to, že se občas na pódiu vyskytla kapela, která mé uši nepřesvědčila o své jedinečnosti.(14.4.2016)

(1001) (Hudební zážitek no. Uno: Arlo Guthrie - Coming to Los Angeles) Když jsem dala vale Rychlým šípům a začala si hledat jiné platonické lásky, hnutí hippies se mi zdálo jako "good way to go". Mír a lásku, komu by se to nelíbilo, taky jsem byla velká fanynka hudby 60. let (což tedy jsem stále). Nejvíc mě mrzelo, že jsem si tu "jejich" dobu nemohla prožít, omakat, odposlouchat na vlastní vlasy, ruce, uši. Teď tak nějak paradoxně čím víc toho o nich vím, tím míň bych to opravdu chtěla zažít a být jednou z půl milionu hlav v davu. To má být svoboda? --- A to mě ještě dovařily titulky na konci, kde k obvyklým heslům mír láska bla bla vyběhla i ekologie. Cha cha.(6.4.2009)

Kdyby se natočené materiály sestříhaly o pár let později, celý film by vyzněl úplně jinak. Roku 1970 se naštěstí za přispění Mihaela Wadleigha, Thelmy Schoonmaker a půl miliónu lidí povedlo zachytit atmosféru let šedesátých tak, jak nikdy předtím. Jeden z nejslavnějších finančních festivalových průserů se tak přetavil v dokonalou generační výpověď obohacenou krátkou exkurzí do světa chemických záchodků.(29.9.2009)

Originální film, který udržel mojí pozornost celou dobu trvání. Plejáda nejlepších tehdejších světových hvězd rockové hudby včetně legend Jimi Hendrix, Janis Joplin, Ten Years After a jiní, ukázala světu, jak to od poloviny šedesátých let v Americe vřelo. V tomto směru nebyl nikdy tento festival překonán, ale ukázal, jak skvělá muzika bourala tradiční hodnoty a ideály amerického konzumního způsobu života. Takže sluchátka na uši a jdu poslouchat Joe Cocker. Protože se dobře poslouchá.(9.4.2016)

Dějiny hudby zpívané...(6.11.2011)

Tři dny scvrknuté do tří hodin, které tvoří zřejmě ten nejlepší "festivalo-dokumentární" film všech dob. Už od samého začátku, kdy vystupuje božský Richie Havens s jeho fenomenální improvizovanou "Freedom" až po konec s geniálním Jimim Hendrixem, jsem pociťoval tu atmosféru celého festivalu sálající přímo z mýho pičítače. Úžasné zobrazení myšlenek tehdejší (nejen) mládeže. Na jednu stranu museli být naprosto úžasné tam být a na druhou stranu to muselo bejt na vyližprdel, s půl milionem lidí okolo sebe, minimem jídla a záchodů, spaním na poli (jeden den v blátě) a nemoct se jít vysrat do přírody, aniž by na Vás čuměly nadržený nature-ženy. Já bych to tam se svojí lehkou sociofobií asi tři dny nedal. Absolutní hodnocení bez jakýchkoliv výhrad. ... " Sometimes I Feel like a Motherless Child..." (20.1.2015)

Hudobné vsuvky z koncertov konkrétnych kapiel na zážitku skôr uberali ako pridávali a mňa osobne viac menej nudili. Čo sa však týka vnútra celého príbehu festivalu Woodstock, to už bolo iné kaféčko. Autentické zábery všetkých druhov (točenie nahých, plávajúcich ľudí, sex v tráve, šmýkačky do blata, spoločné zahrievanie niekoľko státisícového množstva ľudí počas chladnej noci), názory ľudí (kladné i záporné) na komunitu hippies "freaks", marihuanu a samozrejme aj na celé podujatie.(2.7.2013)

• WANDRWALL

Několikrát jsem se pokoušel přijít na klob tomuhle fenoménu, ale neúspěšně. Tohle že je vrchol květinové a feťácké mládeže? Poselství dalším generacím? Špinavé a neostříhané gebule, opilé a lenošící za zvuků všelijaké hysterické muziky? Po letech na to samotní aktéři vzpomínají jako na úlet mládí.(28.9.2010)

Nic nedefinuje éru hippies tak jako Woodstock. Tohle by se v dnešní době už opravdu opakovat nemohlo. Fascinující uvolněná atmosféra, která nezmizela ani po 40 letech. Vždycky mi bylo líto, že jsem tuhle dobu nemohla zažít. Teď mě to štve dvojnásob.(27.7.2009)

Výborný, rozhodně nijak více nepřipravovaný, sto procentně reálný a nezaujatý pohled. Natáčení od prvního do posledního momentu festivalu lásky. Tak takhle to vypadá, když se na jednom místě sejde skoro 500 000 lidí. Lidí, kteří svojí filozofii a účast podmínili mírem, láskou a poslechem hudby. Neuvěřitelná přirozenost a pravý entusiasmus, žádná přetvářka, nebo faleš lidí skrytá za make-up, účes, nebo hadry. Bylo to naprosto jednoduché. "Kdo dostal jídlo, rozděl se s ostatníma! Kdo je tak unavený, že nemůže žvýkat, pošli to dál". Pár slov od pořadatele "Koluje tu mezi Vámi špatná kyselina, o které se říká, že je to jed, není to je jed, jen je to špatně vyrobené, tak se tomu vyhýbejte a jestli to chcete vzít jako experiment, tak, prosím, vezměte si jen půlku, každopádně je to Váš trip". Akce se po několika hodinách od otevření stala akcí bez vstupu. Proč si vlastně vzájemně všichni nepomáhat tak, jako si účastníci akce pomáhali zde? Proč nežít v lásce a v klidu? Protože dnes by taková akce skončila hodně tragicky. Trochu naivní, ale neoddiskutovatelná mírumilovná a láskyplná 60tá léta jsou tady a teď. ABSOLUTELY FREE WEEKEND. Být tam musel být zážitek, jenž nebylo možné zopakovat. A o to šlo, akce byla ve své době revoluční záležitost a už navždy zůstane naprosto nepřekonána svojí podstatou. I když organizátoři byli více než v mínusu, podle jejich slov si tuto zkušenost nelze koupit za žádný peníze. 9 měsíců příprav a několik milionů dolarů pomohlo vytvořit nejmírumilovnější a nejpřátelštější festival všech dob, vlastně se jim podařilo vytvořit na tři dny nové město. A co dělo na pódiu? Nepřekonatelné hudební výkony a nekonečně dlouhé v některých případech fantastické skladby a výkony od srdce."Hudba je vyšší a nejprocítěnější forma komunikace".(3.5.2012)

Nevim jestli jsem slepej ale kde byli kurva CCR? To je bohužel to co chybí do 5* hodnocení.(25.5.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7