Nevlastní sestry bojují v Lipsku s rasismem a hledáním vlastní identity. Afroněmka Ivie, které přátelé přezdívají „Schoko“, žije se svou nejlepší kamarádkou Anne v Lipsku a dočasně pracuje v soláriu svého bývalého přítele Inga, zatímco si hledá stálou práci učitelky. Znenadání se u jejích dveří objeví nevlastní sestra Naomi, kterou do té doby neznala. Ta ji konfrontuje se smrtí jejich otce a jeho nadcházejícím pohřbem v Senegalu. Zatímco se sestry pomalu poznávají, Ivie stále více pochybuje nejen o své přezdívce, ale i o své identitě. (Dny evropského filmu)

Detektiv-2

Jedná se o relativně nekomplikované drama, které se zaměřuje na různé charaktery postav. Moc se mi líbil výkon obou hlavních představitelek. Fungovala mezi nimi dobrá chemie. Námět je určitě zajímavý a v mnoha směrech obohacující. Tempo je sice mírně pomalejší a stopáž možná příliš dlouhá, ale rozhodně mi to nekazilo celkový kladný dojem z filmu. Nutno také uznat, že režisérka Sarah Blaßkiewitz umí pracovat s citlivým a současným tématem a na snímku nebylo nic odbyto. ()