poster

Man Made Monster

 • USA

  Atomic Monster

Horor / Sci-Fi

USA, 1941, 59 min

 • liquido26
  **

  2,5 Starý dobrý Universal a koukatelné i když nijak zajímavé laciné "hororové" hodinové béčko, které sice příliš nenudí, ale také příliš nebaví a vůbec nenadchne. Máme tu všechny klasické béčkové propriety - šíleného vědce provádějícího pokusy na lidech, laboratoř plnou absurdních přístrojů a monstrum. Vědce si zahrál Lionel Atwill a světelkující monstrum zase Lon Chaney jr.(14.7.2011)

 • Oktavianus
  **

  Ačkoli je každé setkání s Lonem Chaneyem a Lionelem Atwillem jako setkání se starými známými, tahle jednohubka moc povedená nebyla. Uteče až příliš rychle a nic se v ní vlastně dít nestihne. Doktoři léčí Dana McCormicka, jediného pasažéra z vlaku, který přežil nehodu, zatímco všichni ostatní byli zabiti elektrickým proudem. Hrdina se dostává do péče doktora Rigase, který Hippokratovu přísahu příliš nectí, a ten z něj udělá elektrické monstrum. Monstrum někoho zabije, je odsouzeno k smrti, prchne, zabije svého stvořitele a samo umírá. Tečka, the end. To je vše, víc tam fakt není. Z podprůměru to nevytáhne ani extra charismatický Chaney, ani Atwill, který nemá moc prostoru a vystačí si s jediným výrazem. Elektrické monstrum ani není nějak namaskováno, je to prostě jen rozcuchanější Chaney se světélkující elektrickou aurou kolem sebe.Děj nikde, dekorace ve studiu taky nic moc (přemýšlím, jestli Universal měl nějakej slabší rok, že nebyly peníze). Někdy se ono setkání se starými přáteli prostě nepovede.(1.6.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace