Nezaměstnaný šéf reklamky začne pronásledovat nájemníky domu, kde dřív bydlel. Jeho úmysly s novou rodinou naberou zlověstné obrátky. (Netflix)

Trailer 1

Pethushka

I mě napadlo přirovnání filmu ke korejskému Parazitovi. Ale ničemu to nevadí, protože k žádnému kopírování nebo obkoukávání naštěstí nedošlo a film si jede svoji originální zápletku. Dvojice Javier a Mario hrají o sto šest a napětí by se dalo krájet. Tohle budu rozhodně doporučovat dále. ()

Sarkastic

„Už se nemíním dívat na ostatní, kteří si užívají to, co neumí ocenit, a co si nezaslouží. Takže od teď chytím život, svůj život, za pačesy a nebudu žádat o dovolení nebo se omlouvat.“ Je hezké žít poměrně luxusní život s luxusním domečkem, pořád ještě luxusní ženuškou a dítkem na luxusní škole. Jenže co když se přestane dařit, začnou docházet peníze a život v luxusu se začne vypařovat jako pára nad hrncem…To, jak si Javier (skvělý Gutiérrez) začne náhle bez skrupulí chladnokrevně počínat mi zpočátku úplně nesedělo, jeho motiv mi nepřišel úplně z těch nejsilnějších. Ale poté, co se dal do svého neotřelého a riskantního manipulování a každým dalším krokem odkrýval více ze svého prohnilého vnitřku, mě film začal bavit, a to hodně a s postupující projekcí stále víc. Jistě, některé „náhody“ byly poněkud na hraně, ale nic, kvůli čemu bych si rval vlasy. A nádherně cynický konec mi v tomto případě naprosto sedl, a i díky němu dávám solidní 4*. „Takhle chceš odejít?!“ - „Chceš se hádat, křičet a poslouchat vysvětlení, kterým neuvěříš?“ - „Ano!“ ()

verbal

Je-li jeden na pracáku a musí celé dny vysedávat v holobytě se škaredým otylým frackem a věčně pičující starou, není divu, že se úchylí k nějakému tomu rozptýlení. A tenhle slizáček rozjel svůj obsedantně sociopatický plán pěkně naprudko. Sice trochu přitažené za los vlasos a některé ty psychokonstrukty vycházejí až zázračně, nicméně exekuce výborná, herci skvělí a funí to vpřed jako dobře rozzuřený koridový skot. ()

EvilPhoEniX

Španělsko opět sebevědomě obhajuje svůj trůn a tasí na nás další povedený Thriller z dílny Netflixu. V zahraničí kritici dokonce film označují za Španělského Parazita. Ústřední herci jsou osvědčená kvalita ( Mokřina a Contratiempo) a režisér slušného hororu Přenašeči jsou samo o sobě dobrým lákadlem. Hlavní hrdina kdysi úspěšný podnikatel je nucen odejít ze svého drahého domu, jelikož si jej už nemůže dovolit, ale začne se infiltrovat do rodiny nových nájemníků, což však bude mít děsivé následky. Skvěle zahrané, velmi poutavé, divák téměř do konce netuší oč jde a místy film dokáže i pěkně zahrát na divákovy nervy. Tohle se opět povedlo a fanoušci Španělské tvorby by váhat neměli. Příběh****, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí***. 7.5/10. ()

Malarkey

Netflix má Španělsko asi hodně rád. Docela na mě totiž ty španělsky mluvící filmy sype a musím říct, že s nimi jde docela úspěch. Kde jsem doma je takový lehce špionážní, lehce stalkerský thriller, o kterém nevíte, co si myslet, dokud nenastane posledních pár minut a on Vám se vší parádou rozkreje svoje karty. Dlouho jsem podobný film neviděl a v tomto případě jsem byl mile spokojen. ()

• Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v katalánskej metropole Barcelona. (MikaelSVK)