Mat se zaplete do rvačky v klubu a jeho život je navždy poznamenán tím, že nedopatřením zabije jiného muže. Teď se ale po letech zdá, že štěstí je konečně zase na dosah. (Netflix)

Doomcourier

Parádní pilot, který mně v mnohém připomíná mysteriózní hru Life Is strange. Zatím tu máme rozjetých několik dějových linek, tak doufám, že se tvůrcům povede všechny důstojně uzavřít. Edit: Po dokoukání můžu říct, že Life is strange se to rozhodně nepodobá xd ()

castor

Až příliš dokonalý hošan (vlhký sen dívčin a nejednoho homosexuála) Mario Casas má všechny předpoklady stát se úspěšným jak v soukromém, tak v profesním životě. Z téhle diskotéky chtěl jít student práv zodpovědně brzy domů. Druhý den něco měl. Jenže scénáristé zaveleli jinak a hlavní hrdina Mateo má na krku obvinění z neúmyslného zabití vrstevníka. Holka za to mohla. Dostal nejvyšší možnou sazbu. Během výkonu trestu přijde o rodiče, stane se strejdou a pozná holku, se kterou se ovšem další den už nemůže sejít. Osud je ale svede zpět dohromady. Pak přijde její údajná služební cesta a jeho život se zase začne bortit jako domeček z karet. Budu rozhodně v menšině, nicméně nenažraný Netflix považuju za trochu ADHD platformu, které by rozhodně pomohla kompaktnější dramaturgie a jasnější představa, co divákům nabízet. Třeba se ale tentokrát můj pohled trochu narovná. ()

Anderton

Už úvodná, kvázi rapidmontáž toho, čo hlavný hrdina v posledných rokoch života zažil, dáva poznať, že "sovy nie sú tým, čím sa zdajú". Sme v diele Oriola Paula, takže je jasné, že nás čaká viacero prekvapivých zvratov a keďže sme tentokrát v osemdielnom seriáli, tak ich bude viac ako sme u tohto tvorcu zvyknutí. Je to zašmodrchané, tajomné, napínavé, ale podľa všetkého to bude časom gradovať a tak hodnotiť prvú epizódu nejakými percentami je skôr intuitívna záležitosť. ()

Necrotongue

Vypadá to, že by na německém cvičáku vyjádřili můj výběr seriálů v poslední době asi takto: "Nieder! Auf! Nieder! Auf!" Minule jsem se velice těšil na Hada a pohořel jsem, teď jsem se těšil na Nevinného a zatím nelituji. Tentokrát jsem měl ale výhodu, Oriol Paulo je pro mě zárukou kvality. Děj úvodní epizody sice nepřekypoval bujarou akcí, měl ale sakra vyvedenou atmosféru a spoustu nehlučného napětí. Zatím velká spokojenost. 4*+ ()

David.Darco

Oriol Paulo vstupuje na pôdu seriálového formátu a teda dúfam aj do povedomia väčšieho množstva divákov. Viaceré postrehy by som chcel sformulovať až po zhliadnutí celého seriálu pre zatiaľ však pozitívne prekvapil veľmi rýchly počiatočný vývoj situácie. V podstate to, o čom som si myslel že seriál v plnom rozsahu bude sa vyriešilo behom 5 minútovej expozície. Paulovi zatiaľ formát seriálu sekne, má to tajomstvo, čo je hlavnou doménou jeho tvorby a prislúchajúceho žánru. ()

LachtanShows

Španělský režisérský mág to zkouší i na seriálovém poli a já po čerstvém zážitku s (prozatím) půlkou jeho filmografie musím být i u tohoto výtvoru. Zatím je tu Paulo cítim každým coulem. ()

warrenur

Uz niekolkokrat sa mi stalo, ze som sa nechal "spanielmi zlakat" a nakoniec to bola preplacana "telenovela". Tento kusok sa zatial javi uplne vsetkymi moznymi smermi. Prave to "klamanie telom" a vydavanie sa za "mystery" je zatial asi jeho najvacsim pozitivom. Ked totiz este divak nevie, na com presne je. To samotne vsak nestaci. Uvidime, s akou premisou tykajucou sa tych "zhod okolnosti" a nahod, tvorcovia pridu. Dufam, ze to nebude nejaka hlupost. Postavy a ich "mindfuck" su tiez rozprestrete strasne nasiroko. Vid, rodicia po mrtvom a samotna zienka. Byvali vazen a pracujuci na vyssom poste v "pravnickom" biznise mi tiez nepride uplne "v poho". Meh... ()

Mamlas odpad!

Úplbě nezajímavý příběh, šnečí tempo, nedívatelná užvaněná nuda. Dokoukat první díl bylo utrpení, ačkoli 80% času jsem popřeskakoval. Další - ne, děkuji. Klasická netflixí továrna na nudu a zmar. (4%) ()