Epizody(8)

Recenze uživatele oasismanik k tomuto seriálu (9)

Nevina (2021)

Čo sa spočiatku javilo ako poriadny mindfuck sa časom pretransformovalo na poriadny whatafuck a skončilo to ako celkom solídne vyskladané puzzle. Napriek štyrom hviezdičkám mi tieto španielske šialenosti veľmi nesedia, chovanie postáv a množstvo situácií sú často hrozne nelogické, celé je to často veľmi naivné a pripomína to skôr béčkové nemecké detektívne seriály z 90. rokov. Nepomáha tomu ani strojený a neskutočne umelý herecký výkon hlavného hrdinu. Na áčkovú záležitosť to však posúva atmosféra, dej, ktorý nech už je akokoľvek bláznivý a nelogický, tak v žiadnom prípade ani sekundu nenudí, perfektný strih a vynikajúca piata časť. A veľmi sa mi páčil inovatívny začiatok každej epizody / "Si Mateo Vidal"..../ Bola to dobrá jazda, ľahko naivná, ale svieža a drsná, no od španielskych filmov a seriálov si dám asi dlhšiu pauzu. ()

Epizoda 1 (2021) (E01)

Uvod celkom navnadil, Španieli majú dosť osobitý štýl, teším sa na daľšie časti. ()

Epizoda 2 (2021) (E02)

No jo, toto je kvalitka, celý čas rozmýšlam, či som náhodou nezapol omylom nejaký iný seriál v španielčine, pričom priame spojenie v provm časťou je až v posledných sekundách tejto epizody. Zatiaľ to vyzerá na veľmi kvalitnú prácu a veľmi sa teším na dalšie časti. ()

Epizoda 3 (2021) (E03)

Veľmi ma baví ten španielsky šialený štýl, stačí si len odmyslieť zopár nelogickostí a absurdít a budete si to užívať, až zabudnete dýchať. ()

Epizoda 4 (2021) (E04)

Dosť sa v tých menách už strácam pravdupovediac, ale je to veľmi slušne premyslené a natočené. ()

Epizoda 5 (2021) (E05)

Drsná časť, hlavne prvá polovica. Niektoré veci sa postupne vyjasňujú, niektoré diery v celkovej logike a chovaní postáv sa už asi nevyjasnia nikdy, ale nenudíte sa. ()

Epizoda 6 (2021) (E06)

Ako sme si už zvykli, logika občas, dosť často, išla úplne do prdele, pribúdajú rôzne náhody, ale stále je to napínané a pozerateľné, len musíte aspoň trochu vypnúť mozog. ()

Epizoda 7 (2021) (E07)

Postupom času sa z kvalitného mindfucku stáva už len taký wtf...Mám s tým problém, budem sa opakovať, je to natočené veľmi kvalitne, emočne a herecky je to silné, strih je perfektný, ale je to tak strašne naivné, nelogické a deravé... ()

Epizoda 8 (2021) (E08)

Tak v poslednej časti sa ako v Contratiempo už žiadny veľký twist nekonal, iba sa všetko dovysvetlovalo a nakoniec to do seba aj celkom pekne zapadlo. Bola to fajn jazda, ale aj tak mi tieto španielske šialenosti veľmi nesedia. ()