Cesta kolem světa

• Česko Cesta Kolem Světa: Nejšílenější cesta všech dob

Ondřej Sokol a Lukáš Pavlásek se s filmovým štábem v čele s režisérem Danem Svátkem a kameramanem Jakubem Šimůnkem rozhodli natočit cestopisný seriál, jaký nikdo nikdy neviděl. To se jim skutečně povedlo... Z navštívených zemí toho divák zatím moc neviděl, zato jejich kamery zaznamenaly jeden průser za druhým. A proto mohl vzniknout tento film... Dozvíte se, co se těmto dvěma komikům, kteří se chtěli přiblížit slávě Zikmunda a Hanzelky, během 80 dní na cestě kolem světa stalo. Nakonec se totiž z ambice vyrobit „cestopis snů" stává šílený až dobrodružný a akční úprk přede všemi a vším, kdo a co se pro ně na cestě kolem zeměkoule stalo životu nebezpečným. (ČSFD.cz)

Hanka_M odpad!

Myslím, že tohle bylo úplně zbytečné. Nechápu, proč sestřihem těchto záběrů vůbec někdo ztrácel čas. Tedy spíše nechápu, proč vůbec někdo bral do ruky kameru a točil tenhle nesmysl. Kameraman Šimůnek točí i důstojnější věci, stejně tak jako Svátek a Sokol. A Pavlásek? Ok, na jeho působení v nízkém šoubyznysu jsme si už zvykli. Nechci na tohle nijak nadávat, nesluší se to, ale na tohle skutečně nemá smysl se dívat a možná bych, být tvůrci, uvažovala o tom, to z filmových databází a vůbec archivů, distribucí a disků smazat. Letos už fakt nevíte, co si máte z české produkce pustit, abyste tam našli alespoň deset minut rozumné kinematografie, či dokumentaristiky. Promiňte za upřímná slova. ()

filmmovier

Doufám, že seriál bude opravdu víc cestopis než making of film o filmu rozhovory s tvůrci. Tenhle film je hovadina a jsem si toho plně vědom, jenže si nemůžu pomoct Já se při něm prostě bavil. Výchozí zápletka je fajn a některé momenty jsou fakt vydařené. Na seriál se těším a snad bude vážně lepší, protože tohle cestopis není ani náhodou. To je šaškování. Jenže Sokol a Pavlásek jsou prostě výborní, a i v tomhle počinu si mě získali. Já za to nemůžu. 75%. ()

curil

"Přijedeš dolů jako Rey Koranteng" - nabádá Ondra Sokol svého kamaráda kdesi na sjezdovce na Novém Zélandu. Ve filmu je spousta jiných hlášek, cestopis je vystavěn na fikci a dva hlavní průvodci neslezou z plátna. Protože oba patří mezi mé oblíbené herce, sleduji jejich hrátky s pobavením. Jedinou chybou je, že jsem nemohl cestovat s nimi. ()

nwx

Síla. Kluci si zřejmě udělali parádní výlet za prašule sponzora a aby se neřeklo, tak z toho alespoň uplácali tuto srágoru. Nevtipné, trapné, nezábavné. Nechápu ten dlouhý seznam jmen lidí, kteří se na tomto podíleli na závěr filmu v titulcích. Ale tak alespoň budou mít Ondra s Lukášem bezva vzpomínky. Chudáci ale ti, kteří jim to zacálovali. ;) ()

kenkaku

Prakticky od začátku je hrozně vidět, jak je to přehrávané a strojené. A to asi ubližuje “dokumentu” (ty uvozovky jsou schválně) nejvíc. Pavláskové zbytečně tlačí na pilu (ten ultra retard je opravdu zbytečně moc) a zápletka o “rande na slepo” je debilní až to nemá obdoby. Kdyby alespoň měl člověk dojem, že něco viděl nebo se dozvěděl… bohužel ne. To hraní na dokument a přesvědčování diváka jak je to hrozně doopravdy zabíjí úplně vše. ()