Historické drama o důstojníkovi estonské rozvědky, který musí vystopovat záhadného dvojitého sovětského agenta během schylující se 2. světové války 23. srpna 1939. Sovětský svaz a Hitlerovo Německo, do té doby nelítostní soupeři, šokovali svět podepsáním dohody o neútočení. Evropa se obává okamžitého vypuknutí války. Ve stejnou dobu je zabit estonský agent a sovětské zdroje tvrdí, že v řadách estonské rozvědky je krtek. Feliks Kangur (Priit Võigemast), estonský špión v Helsinkách, je pověřen úkolem, najít toho zrádce. Ve stejnou dobu se začínají dít globální politické a vojenské události, které vedou Felikse k zjištění, že Rudá armáda odstartovala tajnou operaci na anexi Estonska. Feliks má ale i vlastní starosti, a to o svou lásku Marii, mladou polskou historičku umění. (Fary)

Trailer 2

xxmurphyxx

Na to, že sa tam nič moc neudialo to bolo slušne pozerateľné. Ale tak zas treba brat do úvahy, že sa jedná o historický film na základe skutočných udalostí a navyše z Estónska, takže čakať nejakú uletenú Michael Bay akciu by bolo mimo. Tempo je viac menej vlažné s určitým nádychom neustáleho pocitu niečoho zlého, čo je vzhľadom k dobe zasadenia príbehu očakávateľné. Potešili aj herci, pre mňa neznámi ale kvalitní, nemôžem si spomenúť na nič, čo by mi vyslovene vadilo ale vytrhávalo moju pozornosť z deja. Jeden z tých filmov, ktoré pokiaľ človek neuvidí o nič extra nepríde ale pokiaľ tomu dá šancu, nadávať určite nebude. ()

Fary

Ale jo - takový ten miliónkrát odvyprávěný příběh z druhé světové války o odboji v Estonsku. ()