Reklama

Reklama

Calamity - dětství Marthy Jane Cannary

(festivalový název)
  • Česko Dětství Kalamity Jane (festivalový název) (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

„Co to znamená být kluk? A co to znamená být holka?“ ptal se režisér známého snímku Až na severní pól (2015) po zhlédnutí dokumentu o slavné postavě dějin Spojených států Marthě Jane Cannary, známé spíše jako Calamity Jane. Právě dětství této jedinečné osobnosti a události, které formovaly její (na tehdejší poměry) značně nonkonformní charakter, rozehrává Rémi Chayé v tomto výtvarně okouzlujícím snímku s důrazem na překrásné scenérie severoamerické divočiny. Malá Martha je se svým otcem a sourozenci právě na cestě do Oregonu, vysněné země, kde bude práce a obživa pro celou jejich karavanu. Putování se ale zkomplikuje, když otec kvůli nehodě přijde k úrazu. Martha vidí přirozené řešení – řízení rodinného povozu převezme ona. Něco takového je ale pro předáka jejich karavany nemyslitelné, a tak se Martha tajně učí práci s lasem a jízdě na koni, aby trumfla jeho syna, který povoz dostane na starosti místo ní. Vzápětí je ale obviněna z účasti na krádeži vzácných předmětů a ztratí podporu členů karavany i své rodiny. Takové nespravedlnosti si však Martha rozhodně nenechá líbit a s odvahou se pouští na cestu očištění svého jména a vydobytí respektu, který jí přirozeně náleží. (Anifilm)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (2)

Anusak 

všechny recenze uživatele

Vizualne privetivy a barvami oplyvajici pribeh dospivajici Calamity Jane, ktera se vlivem nehody stane tahounem sve rodiny a pritom vyresi i vlastni identitu a prosadi si vysadni postaveni a prava, ktera na svou dobu pro zeny nebyla vubec obvykla. Prijemne se na to diva, zasmejete se, dojmete, pokochate se americkou krajinou a na konci se pristihnete u myslenky, ze country vlastne nezni tak zle. Coz nasledne uzamknete nekde v hluboko v sobe. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Další pouční příběh pro ženy o tom, že pokud chtějí být lidmi respektovány, stačí, když jim zachrání život, majetek a jsou ve všem lepší než oni. Tohle klišé je trochu smutné a trochu úsměvné. A tenhle film je upřímně řečeno veskrze průměrný. ()

Reklama

Galerie (21)

Reklama

Reklama