Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hrdinou tohoto brutálního akčního filmu je dobrý mimozemšťan, který se ukrývá v těle agenta FBI Lloyda Gallaghera. Ten na své pozemské misi musí zničit jinou mimozemskou bytost, která stále vniká do nových lidských těl a své nositele mění na agresivní šílence... (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (99)

Mol 

všechny recenze uživatele

Úvodní scéna filmu je zatraceně skvělá. Týpek v baloňáku a s brokovnicí vykrade banku, před ní bez mrknutí sejme fízla, nasedne do svého černého Ferrari, pustí song On Your Feet od Shok Paris a uhání to ulicemi Los Angeles před hromadou policajtů. Tohle je nějaká úvodní sekvence. Mimozenšťanova posedlost rockovou hudbou je cool a když vykrade obchod s muzikou, tak jsem si v pozadí všiml pár kapel, pro který bych to vykradl taky (Misfits, Generation X, Buzzcocks, Uk Subs, Sex Pistols, Verbal Abuse, etc.). Krve je dost a závěr s plamenometem je taky pretty cool. Přes to všechno uděluji pouze průměrné hodnocení. Přišlo mi, že film je s množstvím převtělováním a nesmrtelným parazitem zbytečně natahovaný a se závěrem filmu jsem se ze svého morálního hlediska nedokázal ztotožnit. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Dosť kvalitne spracovaný béčkový scenár. Dokonca aj akcie a efekty sú na slušnej úrovni. Dopomáha výber hercov, alebo skôr napísané charaktery postáv. Dej by sa síce dal zhrnúť do jednej epizódy 'The X-Files', no vtedy boli Scullyová a Mulder asi ešte v plienkach. Nemám však na film skoršie spomienky, tak hodnotím objektívne. 65%. ()

Reklama

Jino 

všechny recenze uživatele

Film jsem si už jako malý pouštěl na videokazetě. Teď, po těch několika letech jsem měl to štěstí vidět ho znovu v televizi. Nejedná se o žádný skvost, ale má svižný spád a s ním se Tajmené zlo docela dobře sleduje, takže mu sem tam odpustí člověk aji ty přitroublé dialogy. 70% když připočítám sympatické herce a jejich výkony . ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Představte si, že se tenhle film svého času dostal do našich kin. Hravě si spočítáte kolik diváků bylo ochotných do téhle břečky investovat. Investovat do ní totiž nehodlali ani producenti a tak film podle toho vypadá. Výprava a vše kolem dohromady nemá větší hodnotu než 20 USD, ještě když kurz nepadal strmě dolů. Podle "nákladné" produkce vypadá i herecké obsazení. Kyle McLachlan a Michael Nouri opravdu nejsou bombastičtí herci a film svojí přítomností háží do televizně-seriálové roviny. Ovšem ze svých zdechlých úspor producenti vytasili pár babek navíc na tehdejší sexy idol Claudia Christian, která byla na filmu asi to nejdražší (a nejatraktivnější) a stála dolar a devadesát centů k tomu. Největší švanda byla, když se film pokusil o něco akčního. Dlouho jsem se tak nezasmál, když po scéně pobíhali dva agenti v nažehlených sakách a se zanícenými rypáky honili vetřelce. Námět určitě originální nebyl a lze v něm objevit zjevnou inspiraci ve scifi dílech staršího data, zvláště pak inspiraci klasickými béčkovými scifi opusy a to jak z filmových řad, tak i z početného zástupu literárních kousků. Na triky už v prasátku doláče nezbyly a tak film vypadá nedodělaně, tváří se nesmírně vážně a má hnusnou kameru respektive vizuál ze kterého vám bude na blití. Odpad jsem nedal jenom proto, že jsem se bavil nad tím, jak je to celé amatérsky až ubohoučce natočené, co taky čekat od fádního Jacka Sholdera, že, tváří se to sofistikovaně a ještě se to dočkalo pokračování. Laciné scifi po všech stránkách. Mé hodnocení: 20% ()

Bauer 

všechny recenze uživatele

Když sem tento film viděl asi před 8 lety, tak jsem z něj byl úplně vedle.Po čase jsem se k němu vrátil a bohužel to nadšení nějak vyprchalo.Ale věřím , že v roce 1987, to musel být hit.Film má neuvěřitelně hustou atmosféru, děsivou hudbu a celkem dobré herecké výkony i přesto , mi stačí když to tak na další 2 roky neuvidím. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (8)

  • Během úvodní honičky se u černého Ferrari střídavě mění 2 poznávací značky. (Fenk)
  • Když míjejí Tom (Michael Nouri) s Lloydem (Kyle MacLachlan) policisty s rozstřílenými předními světly po přestřelce s Brendou (Claudia Christian), tak po jejich předjetí je v pozadí vidět, že má auto puštěné blinkry a svítí mu levý reflektor. (Fenk)

Reklama

Reklama