Epizody(10)

Upload se odehrává v budoucnosti, kdy jsou lidé schopni nahrát své vědomí do preferovaného výběru posmrtného života. Když Nathan (Robbie Amell) předčasně potká svou smrt, je přivítán Norou (Andy Allo) ve své verzi nebe. Seriál sleduje Nathana, který se snaží si zvyknout na život od svých blízkých a Noru, která se snaží zůstat nad vodou a pracovat vedle Nathana v posmrtném životě. (Mitin)

SonGokussj

Já nevím. Tohle show je just pure fun a nic víc. Neřeší se tam zásadní otázky ničeho, prostě jen ta abstraktní problematika toho, kdy jeden umře a místo hrobu je ve virtuální realitě (musíte mít peníze), kde se dějí věci nevídané. Já si to naprosto užil, těším se na (doufám) druhou sérii a možná se na to kouknu v brzké době znovu, protože man, this was a ride. :-) IR is not AR 85 % ()

NifKor

Na to, jak jsem se na tenhle seriál těšil tak jsem dost zklamanej. Příběh je místy strašně předvídatelný a má kupu klišé, CGI se mi někdy zdálo né moc dobrý. Herecké duo hraje dobře a to je snad jedna z mála věci, která tahá seriál nahoru společně s posledními 2 díly a pár dalších v celé sérii. Vtipy jsou z 90% spíš trapný než vtipný, což je další zklamání. Celkově seriál na mě působil jako něco co tu už bylo několikrát, jenom v jiném kabátku a ano ten pohled do budoucnosti je pěkný a i ten nápad je tady využit v jistých místech dost dobře, ale to nemění nic na tom, že seriál je v jistých místech maximálně průměrný a někdy nadprůměrný. Ve zkratce nečekané zklamání. C (64%) ()

novoten

1. série - 70% - Greg Daniels si asi při tvorbě Parks and Recreation vyměňoval s Michaelem Schurem nápady na komedii, ve které se nebudou omezovat na hrdiny, kteří prachobyčejně žijí a skoro to vypadá, že si dali sázku, kdy oba napíšou seriál, kde ústřední postava na začátku zemře. Schur pak slavil úspěchy s povedeným The Good Place, Daniels na to jde od lesa s mnohem techničtěji založeným námětem - a díky tomu také v první vlně prohrává. Příběh Nathana a Nory totiž funguje jen ve dvou základních rovinách. Jde o originální romantickou komedii, kde si na své přijdou jak ti, kteří raději vztahovou složku žánru (ústřední pár jsem chtěl pospolu snad od první společné scény), tak i ti, kteří raději onen humor (málokterý seriál mě dokázal v poslední době tak často nahlas rozesmát), skvělými přihrávači jsou i vedlejší postavy v čele s Lukem. Problém je ale právě ve vědecko-fantastickém prostředí. Ať se zrovna na obrazovce řeší upload, torrent, aktualizace, objímání nebo intenzivnější varianty mezilidského kontaktu, nejednou jsem měl pocit, že seriál aktivně popírá něco, co bylo ustanoveno jen o epizodu dříve. Jednou dvakrát se to dá odpustit, ale tady jde bohužel o každý druhý díl. Vzhledem ke komediálnímu žánru mě to mrzí o něco méně, po vycouvání z dlouhodobé linky ale přesto hodnotím střídmě, i pro ten pocit obav, že se seriál v příští sezóně může nehezky rozsypat. ()

Stružák

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Upload je nenáročná jednohubka, který by bohatě stačil 90minutovej celovečerák. Graficky parádní, asi dvakrát skutečně vtipná, nápady zajímavá. Jinak ale dost povrchní (ty postavy člověku nevyvolaj žádný emoce – za dva dny nebudu vědět, jak se tam kdo jmenoval), příběhem (pokud se tu dá o nějakým mluvit vůbec) plytká a zapomenutelná. ()

rasttea

Neočekávala jsem od toho moc, ale o to víc mě seriál mile překvapil. Dnešní zběsilá doba a neschopnost udržet dlouhodobější pozornost určují svižný rytmus seriálů současností a jejich půlhodinovou stopáž. Robbie rozhodně udrží jako lead celý seriál a velmi dobře se doplňuje s Andy. Vtípky jsou dobře vypointované a za mě teda i dobře načasované. Vizuálně jsou dekorace setů hodně dobře zvládnuté, muselo být paráda v nich točit. Téma série je trochu Orwellovské, takové 1984 v podání 21. století. Svět živých se prolíná s životem tzv. uploadů a světem VR a člověk se paradoxně má možnost s odstupem podívat na svůj život a položit si pár otázek, jaký může být život, když nás někdo může stisknutím tlačítka oživit = uploadovat, upgradovat, zaplatit doplnění dat, ale taky uspat, vymazat.... Do toho element záhady ve formě otazníku nad smrtí hlavního hrdiny a že celá ta okolnost nehody docela smrdí. Jen pár dní od vypuštění první série do světa byla seriálu Upload potvrzena druhá série. No velkej těšing :) ()

• Seriál se odehrává v roce 2033. (Mitin)