Love, Victor (TV seriál)

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2020, 5 h (Minutáž: 30 min)

Předloha:

Becky Albertalli (kniha)

Scénografie:

Kelly Berry (set dekoratér)

I když první epizody byly směsicí jednoho klišé za druhým, tak se z toho nakonec vyklubala sympatická romantická podívaná bez zbytečného LGBTQ agitování a přehnané dramatičnosti (byť dramatičtější momenty nechybí, ale jsou podány lidsky a netlačí na pilu). Je to milé, sympaticky obsazené, oddychové.(28.6.2020)

Film Já, Simon měl sice svoje mouchy, ale i tak to byla sympatická oddychovka, ze které i přes přítomnost vážnějších linií sálala neuvěřitelně pozitivní atmosféra. Proto jsem byl zvědavý na seriálovou verzi s podobným námětem. Všiml jsem si, že čím jsem starší, tím se mi zdají být filmy a seriály ze středoškolského prostředí vzdálenější, proto se musím na takové kousky dívat trochu s nadhledem - alespoň co se chování a vývoje postav týká. To byla jen taková malá vsuvka na začátek. "Já, Victor" si bere od svého filmového předchůdce základní kostru, nicméně se zaobírá i dalšími problematickými tématy než jen uvědomováním si sebe sama v období dospívání. Řeší se zde manželské problémy, první zamilovaná opojení a s tím spojená vystřízlivění a celkově rodinné a přátelské vztahy, které jsou jak křehké, tak i skálopevné. Jak už jsem ale řekl - je lepší se na některé dějové linie dívat očima náctiletých. Líbilo se mi nenásilné napojení na původní film a s tím spojené menší roličky herců z Já, Simon. Jak už tomu u středoškolských filmů a seriálů bývá, tak i zde se tvůrci v případě pár herců trochu sekli s výběrem - tím nemám na mysli herecký výkon, ale vzhled 25+, což pak vypadá trochu uměle. Ale budiž! Závěr poslední epizody člověku nabídl celkem zásadní cliffhanger, takže jsem zvědavý, jestli se dočkáme pokračování (nejen) Victorova příběhu - pokud tedy seriál nepropadne u diváků. Za mě ve výsledku slabší čtyři hvězdičky!(20.6.2020)

Začnu jako skoro všichni tady - film Love, Simon je jeden z mých nej, a proto jsem se na tenhle seriál fakt těšil. A jsem strašně rád, že mě nezklamal. Podobně jako ve filmu se zde řeší vážná témata s určitou lehkostí a bez afektu. Žádná postava nepůsobí zbytečně ani otravně a hlavní hrdina je prostě sympaťák. Moc bych si přál další sérii, zároveň se ale trochu bojím, aby se nevytratil ten klidný tón.(29.6.2020)

Celovečerní film Love, Simon miluji a je úplně jedno, nakolik je adaptace románu Becky Albertalli volná, protože ten film skvěle funguje nezávisle na románové předloze. Seriál Love, Victor nemá za sebou románovou předlohu - jde o původní dílo, které se volně váže na zmíněný celovečerák, nikoli na původní román. Přesto si lze Victora užít bez znalosti Simona, pokud jste ho neviděli. Love, Victor je vynikající dílo a díky seriálové formě je zde mnohem více času a prostoru na rozehrání hned několika dějových linií, aniž by diváci a divačky mohli vnímat nějakou případnou zkratkovitost. Rozhodně mi seriál přišel velmi k chuti a to nejen při pohledu na krásné mladíky, pro které mám zkrátka slabost. Celkově je tu výborná chemie mezi mnohými partnerskými dvojicemi, tudíž je to velmi věrohodné a nijak umělé. Jistě, někdo může seriálu vyčítat výběr některých o něco starších herců a hereček, ale skvělé herecké výkony to bohatě vynahradí. Hodně pomáhá soundtrack a jestli něco jsem na seriálu ocenil, tak to jsou fantasticky zachycené líbací momenty bez ohledu na pohlaví, jakkoli mi polibky mezi dvěma mladými muži jsou mnohem bližší a vzrušivější. Věřím, že bude druhá série, protože závěrečný cliffhanger k tomu přímo volá. A znovu jsem si díky Victorovi potvrdil jeden známý fakt: rodinu si člověk nevybírá.(25.6.2020)

Film Love, Simon mě tehdy naprosto okouzlil, takže na volné pokračování v podobě seriálu jsem se nesmírně těšila a měla z toho nápadu ohromnou radost. Stále mám pro tyhle teen záležitosti slabost - a asi se to jen tak nezmění, člověk si u nich fakt odpočine. A po pravdě? Victorův příběh mě okouzlil ještě o kousek víc, než Simonův. Nejde jen o to, že Victor je gay a trápí ho celá ta věc ohledně toho, jak se s tím vypořádat a jak to povědět okolí; máme tu hned několik dějových linií, včetně klasického rodinného dramatu v podobě manželské krize, nebo dívky, jíž opustila matka a nebo chlapce, který se potýká s problémem své matky naprosto jiného kalibru - zkrátka, je tu toho hodně a dokonce není ani potřeba vidět celovečerák se Simonem (přesto to ale doporučuji, byla by škoda se o to připravit), protože s jeho příběhem jsme seznámeni hned na začátku a Victorova cesta je příběhem samostatným. Je tu hezká vizuální stránka, kamera a soundtrack, je tu spoustu sympatických a hezky vykreslených postav a hlavně perfektních hereckých výkonů. Chemie mezi hlavním představitelem a objektem jeho sympatií je neuvěřitelná - ale nejde jen o ně, podobně to funguje i u dalších charakterů. Poslední díl mě dostal do kolen a naprosto rozněžnil a jestli bude druhá série, už teď se nemůžu dočkat.(26.6.2020)

• - Pesnička, ktorá hrá v rádiu v čase 8:20, je "Let Me Down Slowly" od Aleca Benjamina. (Petra321)

• - Michael Cimino se nechal při ztvárnění postavy Victora inspirovat radami svého bratrance, který je gay. (Stanislaus)

• - V roli Miy se měla původně objevit Johnny Sequoyah, nicméně byla přeobsazena a její roli převzala Rachel Hilson. (Stanislaus)