Space Force splnilo očekávání a nabídlo mi přesně to co jsem čekal.Slušnou dávku funkčního humoru,nějakou tu satiru,trochu vážnějších momentů a jako bonus velmi dobře fungující dvojici Carrel x Malkovich.V mnoha ohledech mi SF připomnělo konkurenčí Avenue 5,které nabídlo podobný mix humoru a "dramatu" a bavil sem se u něj podobně dobře.Je sice pravda,že mi chybí ještě dva díly,ale něvěřím že budou natolik průserové,aby mě donutily jít v hodnocení níž...70%(2.6.2020)

Fú, riadny bizár! :-) Je to taký patetický patrionizmus, že nemám pochybnosti, že je to celé paródia, čo podľa mňa veľa ľudí s ohľadom na hodnotenia a komentáre nepochopila. Obe hlavné postavy výborne napísané. Teda tých bolo viac, ale okrem hlavnej dvojky to boli viac menej iba ploché archetypy slúžiace skoro iba na hahaha. Ale Carell s Malkovichom, to bola pastva. Jednak strašne dobre to hrali, ale hlavne tie ich postavy mali viacero rozmerov ako si tipneš na prvý pohľad. Carellov generál Neird nie je iba večný "průserář", čo chce ako bývalý vojak všetko riešiť bombou a Dr.Malroy (Malkovich) mierumilovný slniečkový vedátorko. Občas sa tieto ich vlastnosti fatálne striedajú. A k záveru skoro každej epizódy príde taká nie až moc vybičovaná sentimentálna dochuť. Uvidím ako sa bude dariť ostatným sériám, ale za mňa zatiaľ výborné. Teda... Za pár hluchých, alebo zatiaľ nevysvetlených miest zatiaľ. Tie ale myslím, že dajú zmyseľ v blízkej budúcnosti. Dúfam. :-)(4.6.2020)

Nájezd to mělo skvělý, dost to připomínalo náš výborný Kosmo. To však v dalších dílech dost polevilo a pak už šla komedie poměrně do ústraní nebo se vtípky tolik nevydařily. Nicméně stále tam zůstalo výborné herecké obsazení, hlavně Malkovich je top, a obecně zajímavé prostředí plus oblíbené narážky na současnou politickou scénu a stereotypy. Ve výsledku mě tak trochu mrzí nevyužití potenciál, ale stále je to slušně koukatelné, slabší 4*(18.6.2020)

Zaujímavý komediálny seriál, ktorý sleduje stanicu Space Force ako sa snaží znova dostať na Mesiac. Jednotka Space Force musí čeliť výzvam ako konkurenčným krajinám aj osobným problémom a denným výzvam. Seriál sa zo začiatku pekne rozbehol, super humor zábavné situácie, pekné prostredie. Ale ku koncu seriál trochu stratil na humore aj na zaujímavosti a začal sa vliecť a zbytočne chodil okolo horúcej kaše. Ale pobavil ma.(30.5.2020)

Ačkoli se tady jedná o téma mně blízký a je to pro mě vlastně seriál z ranku Silicon Valley/Mythic Quest, tak HBO i Apple se s tím poprali daleko líp. Protože vedle tématu tyhle seriály staví na postavičkách, což v tomhle případě na rozdíl od předchozích dvou jmenovaných úplně nevyšlo. Ať se totiž Carell snaží, jak se snaží, tak mě prostě nesedí a jeho postava je ve většině případů nezajímavá a nevtipná. A v tomhle není jediná. Druhá hlavní postava, kterou hraje Malkovich je totiž stejně nevýrazná a trochu jí zachraňuje právě alespoň jeho hereckej projev. Lehce to tak zachraňujou aspoň vedlejší figurky Carellovo asistenta a Jian Yang... ehm, teda Chan, kterýho si půjčili ze Silicon Valley a kterej tam stejně válel 10x víc za použití 10x míň slov. A pak je tu Fuck Tony, kterej funguje naprosto bez problémů. Jenže vedlejší postavičky to nemůžou táhnout a když je kromě projevů Fucka Tonyho a pár dalších výjimek jinak celej humor takovej unylej a nedokáže dát ten takzvanej "punch", tak je to prostě špatně. A stejně špatně je i to, že tu moc nefunguje ani dramatická stránka věci. Je docela zvláštní něco takovýho napsat, ale český Cosmo tu cestu na Měsíc zvládlo o dost líp.(25.7.2020)

• - Seriál je voľne založený na základe veľkého plánu Donalda Trumpa na rozdelení Air Force Space Command na vlastnú skupinu zvanú Space Force. (Game90)

• - V tomto díle zpívá generál Mark Naird (Steve Carell) skladbu „Kokomo“ od The Beach Boys, která zazní také v závěrečných titulcích. (danielsaf2)

• - Fred Williard, ktorý tu hrá otca hlavnej postavy (Steve Carell), zomrel krátko pred premiérou prvej epizódy. (rasistik)