Jednotky vesmírného nasazení

(seriál)
  • USA Space Force
Trailer
Komedie
USA, (2020–2022), 8 h 44 min (Minutáž: 25–37 min)

Simon Chapman

Steve Carell, John Malkovich, Ben Schwartz, Diana Silvers, Tawny Newsome, Jimmy O. Yang, Don Lake, Lisa Kudrow, Owen Daniels, Hector Duran, (více)

Série(2) / Epizody(17)

Armádní generál se neochotně spojí s výstředním vědcem, aby společně připravili ke startu nový útvar americké armády: Vesmírné síly. (Netflix)

Trailer

Gimli

Mně se na Space Force líbí, že právě nejde o sérii prvoplánových nesouvisejících skečů, ale o dobře provázanou spleť promyšlených vtipů, situačních gagů i trochu kameňáků v pozadí, která ale funguje díky vynikajícímu herectví nejen hlavních představitelů. Navíc má každá epizoda nějaký jednotící rámec, který se jí táhne jako červená nit, a díky tomu humor a vtip přirozeně vyplývá ze situace. Daří se tak balancovat na té správné straně hrany trapnosti a absurdního humoru, což je přesně to, co velmi dobře hraje na mou strunu. Komu takový styl nesedí, bude rozčarován. Já jsem v zásadě nadšený a těším se na další sérii. ()

D.Moore

Čím raději máte vesmír a jeho dobývání, tím víc vás bude tenhle seriál bavit. Je to především komedie se skvělým obsazením (Steve Carell a John Malkovich jsou dvojice, kterou bych dokázal sledovat hodiny a hodiny), ale potěšilo mě, že to na druhou stranu není jen legrace a že postavy mají i svoje vážnější lidské momenty a že stejně jako o smích jde o příběh, který se postupně hezky vyvíjí. Co do komedie z dílů jasně vyčnívá ten druhý, při kterém jsem se smál od začátku do konce, ale vážně to neznamená, že bych se u ostatních nebavil. Druhou řadu bych prosil co nejdříve. ()

T2

Prvotný nápad ako akási paródia na ozbrojené sily siahajúce zo svojou ochranou až do vesmíru vôbec nie zlé. Len tá nevyrovnanosť medzi dielmi, obsahová stránka a hlavne účelova trefnosť chýba. Herci viac menej v pohode, neprehrávajú, má to ako také stráviteľné zázemie, zbytočne to nehaluzí na pofidérnosti. /50%/ ()

Toren

6,5/10. Nakonec dost v pohodě. Carell a Malkovich to neuvěřitelným způsobem táhnou (překvapivě i emocionálně), zatímco ostatní jsou trochu do počtu. Bizarní gagy se občas netrefí do vkusu (některé zas trefí jackpot) a vlastně celková nekonzistentnost materiálu škodí nejvíce. Přesto jsem se velmi bavil, postavy oblíbil a druhou sérii bych si dal více než rád. Držím palce! Více: https://www.youtube.com/watch?v=BeOV89PxdAY&t ()

Spiker01

Obě verze Kanclu se mi obloukem vyhly, v kontetxu tohoto seriálu je pochopitelně důležitý ten americký remake s mým oblíbencem Stevem Carellem a společným tvůrcem, jež má dle mnohých s Jednotkami vesmírného nasazení dost společného. Musím říct, že první díly se u mě nenesly v duchu extatického smíchu, ale i tak mě to bavilo a i díky střídmé 30ti minutové stopáži jsem rád pokračoval dále. Určitě mě ohromil rozpočet seriálu a výprava, jež musel být v kontextu sitcomu obrovský a na ty záplavy smíchu kolem poloviny nakonec taky došlo. Signifikantní je Carellova chemie s další legendou Johnem Malkovichem, jež se postará o mnoho humorných situací. Další řadu si rád dám a doufam, že bude. A třeba se dostanu konečně i k tomu Kanclu..8/10 ()

• Kovový model slnečnej sústavy na námestí jednotiek vesmírneho nasadenia je geocentrický model zo stredoveku. (Weezy22)
  • Wild Horse vo východnom Colorade predstavuje rovnú plochu, kde nie sú žiadne hory. V skutočnosti sa tu nachádza asi 6 domov a jedna pošta. (Weezy22)
  • Vesmírne jednotky USA v skutočnosti nemajú jednotný dizajn uniformy aký je použitý v seriáli. (Weezy22)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

01.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky…

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard

16.05.2020

Ve věku 86 let zemřel legendární herec a komik Fred Willard, hvězda filmů režiséra Christophera Guesta Vichřice nebo Nejlepší show. Smrt oznámila manželka Guesta Jamie Lee Curtis. Willarda diváci…