poster

Pistole pro Ringa

 • Itálie

  Una pistola per Ringo

 • Španělsko

  Pistola para Ringo, Una

 • anglický

  Ringo: The Killer

 • USA

  A Pistol for Ringo

 • Velká Británie

  A Pistol for Ringo

 • USA

  Ballad of Death Valley

Western

Itálie / Španělsko, 1965, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • odpadlik123
  ***

  Pistolník Ringo je prachsprostý zákeřný vrah, díky jeho schopnostem nečekaně oddělávat nepřátele do zad je však osvobozen z vězení a poslán coby návnada do rezidence obsazené krutým Sanchem (F. Sancho) a jeho bandou. Když pomineme onu nesmyslnou brutalitu, s níž likviduje obyvatele haciendy, ten se tu pokouší rozehrát jakousi komediální polohu, a to od prvotního přepadení banky až po závěr s vánočním (!) stromečkem. Poučíme se zde mimojiné totiž o tom, jak se na Divokém západě slaví svátky a naši jinak hnusní desperáti si se Sanchem v čele zapějí koledy. Ringo je ten samolibý vymydlený týpek (v jedné části dokonce špinavý!), což tady ale tak nevadí, jelikož je to taková blbost, že ho snad nikdo ani nemůže brát vážně. Děj připomíná postup: režisér vyskočí se slovy „teď mě napadlo něco legračního, pánové“, a všichni si to ochotně zaimprovizují a ještě se dobře pobaví. V drobné roli krásná Nieves, Tessariho Ringovští prominenti G. Martin a A. Casas, a hlavně nepopsatelný Morricone. "Andělíčku, mazej do chlíva!"(5.2.2013)

 • špaček421
  ***

  "Volné pokračování" Ringo se vrací je mnohem lepší. Tohle vypadá jako rodokaps: čestný a statečný šerif, čestná a poctivá dívka, gentlemanský tatík, ukecaný stařík. Všichni v čistých nažehlených košilích, umytí a oholení. K tomu jako křiklavej kontrast hlavní hrdina, který je charakterově založenej na Clintově postavě z Fistful of Dollars, jenže je taky oholenej a vymydlenej, pije mlíko, a jeho představitel Giuliano Gemma prostě nedokáže tuhle postavu přesvědčivě zahrát. Další, ještě křiklavější kontrast, je brutální násilí, kdy banditi se smíchem vraždí každý půlden jednoho rukojmího (v Djangovi to sedí, ale tady je to jako pěst na oko). A hlavního záporáka hraje Fernando Sancho, který mi nevadí, když hraje vedlejší postavu, ale hlavní záporák by měl vypadat trošičku jinak, navíc se jeho postava (i další ) chová dost nelogicky. Morriconeho kýčovitej soundtrack, kterej jsem samostatně považoval za jednu z jeho nejhorších prací, sem dokonale sednul, což mu nahrabává body (a ještě mě Ennio pobavil variací na Tichou noc). Suma sumárum, nic moc.(1.1.2012)

 • kyLuke
  ****

  Tento western vůbec není špatný . Má několik dobrých věciček a když si to tak vezmu , tak je to v několika ohledech sice průměrné , ale občas až nadprůměrné . Je to klasický westernový příběh , nic originálního : vyloupená banka , nebezpeční bandité , šerif , který je chce chytit a pak hlavně klasický klaďas . Není to nic vyjímečného , ale velmi to pobaví a musím uznat , že jsem se ani moc nenudil . Morriconeho hudba tu nehraje žádnou moc velkou roli ( soundtrack by byl asi spíše průměrný ) a jak už tu zmiňuje jeden uživatel , je to jedna z jeho nejhorších samostatných prací , ale k tomuto filmu se to celé hodí . Film je navíc dobře natočen a nemá vyloženě špatné herce . Takže když se na to podívám z té lepší stránky , dávám "Pistoli pro Ringa" čtyři hvězdičky , protože ve své době v Itálii to muselo být rozhodně výborné . Dnes už slabší , ale jak už jsem řekl - nenudil jsem se .(25.10.2013)

 • PetrPan
  ***

  Průměrný evropský western s andělským Giualinem Gemmou nevyniká prakticky v ničem, čistě upravení kladní hrdinové, směšní záporní, slabší akční scény. Z kladů se dá vypíchnout la femme fatale Nieves Navarro a osamocená napínavější scéna pokusu o znásilnění, jinak opravdu šeď , šeď a zase šeď. Uvidím co nabídne druhý díl.(30.11.2013)

 • Rodriguez
  ***

  "Pistole pro Ringa" předvedla chladnokrevnou jízdu, která pro bandity končí na ranči blízko mexické hranice. Ti se snaží najít jakýkoliv způsob, jak se odtamtud dostat. Jenže jejich plány začne pomalounku hatit Ringo, kterého tam nastrčí místní šerif a na oplátku mu slíbí svobodu místo oprátky kolem krku. Ten příjmá a mexická hranice se začne banditům vzdalovat. 60%(6.5.2015)

 • - Režisér Tessari natočil dva westerny o Ringovi hned po úspěchu Leoneho prvního filmu dolarové trilogie Pro hrst dolarů, na jehož scénáři se Tessari podílel. Také Ringo se točil ve španělské Almérii a byl velice úspěšný. (Mariin)