Při vloupání do muzea se strhne přestřelka, při které policista zabije jednoho ze zlodějů a jeho dívka pak zastřelí jeho. Ale co je horší, náhodný výstřel zasáhne sochu perského boha, v jehož podstavci je skryt rudý kámen - vězení džina. Ten ihned začne konat svoje poslání - plnit lidem přání výměnou za jejich duše. A má napilno - musí záskat tisíc duší než se vyplní proroctví a Zemi ovládnou démoni. Proto se nechá zavřít do vězení, neboť zločinci mají spoustu přání a na duši kašlou. Hodina hrůzovládí se blíží a jediný, kdo může hrozbu zastavit je dle proroctví nevinná dívka čistého srdce, která démona náhodou osvobodila. Ale může zlodějka a vražedkyně démona zastavit? Dokáže očistit svou duši, napravit svůj zločin a zastavit démona? (oficiální text distributora)

tron

Lepšie, ako jednotka. Že by za to mohla výmena režisérov? Dvojku totiž nenakrútil nikto menší, než expert na béčko-céčka Jack Sholder (Nočná mora z Elm Street 2, Arachnid, Tajomné zlo, Renegáti, Sám v temnote, Skica smrti 2, Supernova). Nie snáď, že by to pri nízkych kvalitách prvej časti bolo niečo ťažké, ale i tak som rád, že sa to stalo. Jednotka bola dosť hanblivá a pozadu, nemala úplne zlý nápad (džin!), ale ten jednak nebol poriadne využitý a jednak bol samotný džin vybavený veľmi slabým hercom. Na dvojke je prekvapivé, že hoci herec zostal, od prvých sekúnd patrí k tomu najlepšiemu zo snímky. Andrew Divoff je uvoľnený, absurdný, svoju rolu si poriadne užíva. Odporúčam pozrieť si to v pôvodnom znení, kde ešte viac vynikne hercov maniakálny výkon. Ruka v ruke s ním ide tentokrát už o čosi sympatickejšia hlavná hrdinka, ale hlavne poteší, že sa tvorcovia konečne poriadne odviazali a scenár je plný prianí s kurióznymi koncami. Je to samozrejme jedno obrovské béčko, ale oproti suchej jednotke je to relatívna sranda. Tentokrát – po Englundovi, Tedovi Raimim a Tonym Toddovi – béčkarský kasting zastupuje len Tommy „Tiny“ Lister. ()

obitus

Oproti skvele jednicce pomerne velky pokles v zabavnosti. Prakticky vse je v tomto pokracovani o tridu horsi. Nejvice je to videt na "splnenych pranich", z originality a vtipnosti jednicky prilis nezustalo, coz je skoda, protoze slo o hlavni devizu filmu. Nejvetsim kladem proto zustava demonicky Andrew Divoff v roli Nathaniela/Djinna, kdyz vystrci bradu pul metru pred sebe a mezi zuby procedi "As you wish." je opravdu dokonalej. Krom nej bych vyzdvihl jeste zasazeni casti deje do zajimavych prostredi jako kasino nebo veznice - pro Djinna opravdovy zlaty dul. :) ()

Shit

Hned jak sem viděl tu úvodní lupičskou akcičku, tak mi bylo jasný, že se na mě chystá něco nepěknýho, ale to sem ještě netušil, že to bude ještě horší a polovinu filmu se tam budou modlit v kostele a druhou polovinu hrozit Wishmasterovi Bohem, čemuž se samozřejmě Wish zvesela vysměje a radši povraždí pár lidí pokerovejma kartama v kasinu, což je asi jedna z těch nejlepších částí filmu, i když i to taky neni nic moc, ale spolu s protáhnutím nějaký vězeňský špíny přes mříže a samoopíchávácí scénou s právníkem to bylo to nejzábavnější. ()

MM_Ramone

Pri nevydarenom vlúpaní do prestižnej los angeleskej galérie sa rozbije tri tisíc rokov stará perzská socha boha Ahura Mazdá. V nej je urytý magický červeno žiariaci opál, ktorý privedie na svet diabolského Wishmastera. Je to démonická bytosť, ktorej stačí povedať, čo si prajete a on vám to s radosťou ihneď splní. Lenže je v tom háčik. Každé želanie sa obráti proti tomu kto ho vyslovil. Za odvahu žiadať niečo od Wishmastera sa platí tá najvyššia cena. Vládca prekliatých prianí za svoju službu požaduje ľudskú dušu. ** ()

*CARNIFEX*

O triedu slabšie ako veľmi solídna jednotka. Originalita a nápaditosť v podobe plnenia prianí sa takmer úplne vytratila, takže za mňa za dva - 50% ()

darkrobyk

Recyklace prvního dílu je očividná. Opět mladá žena vypustí džina, který nutí lidi, aby si něco přáli výměnou za jejich duši. Místy hodně utahané, přání jsou ale docela milá - projít skrze mříže je zřejmě odkaz na Terminátora 2, masakr v kasinu připomene ty v jedničce. I když pár scének je fajnových, třeba rozložení se zaživa. No a prdět peníze by možná leckdo bral....zato karty létající z břicha už asi méně. Maska opět vydařená, závěrečné optické efekty, kdy démona opouštějí duše, jsou více než mizerné. Až na pár momentů jsem si film téměř nepamatoval, což značí, že jde o zábavný průměr... ()

JohnnyD

To, že niečo nie je v poriadku je jasné už v prvej scéne, ktorá popiera nielen logiku prvého dielu ale aj všeobecné pravidlá logiky. A lepšie to už nebude. Wishmaster 2 je prepadom o niekoľko tried. Ten rozpočet musel byt desatinový oproti predošlému filmu. Minimum masiek, krv obmedzená na jeden masaker, málo fantazijných scén a hlavne minimum džina. Prevažná časť filmu sa navyše odohráva na nudných miestach ako väznica, kostol, či kasíno. Nuda. ()

pornogrind

Jestli jsem kdysi neviděl první díl tak tenhle určitě ano. Vše se mi vybavilo ve vězení když přišla scéna z mřížema. Tohle a finále v kasínu jsou nezapomenutelný. Dalším z pozitiv je o5 účast Andrewa Divoffa jehož démonickej úsměv je taktéž nezapomenutelnej. První díl je zábavnější o něco víc. Pořád se ale ještě jedná o koukatelný pokračování, který nenudí takže na 3 slabší hvězdy to ještě vyjde. Další pokračování ale raději odložím na dobu neurčitou. ()

kingik

Nepříliš vydařené pokračování nápaditého hororu. Ani Andrew Divoff už zde není tak zábavně zlověstný a tvůrcům evidentně došli nápady a začínají se opakovat. ()

hladass

Největší problém dvojky je, že se jaksi vytratil černý humor a celkový nadhled, kterého si na jedničce tolik cením... Nejde říct, že je všechno špatně, některé vraždy jsou docela povedené a nápad zavést džina do kasína (pro něj země zaslíbená), je výborný, ale to je tak asi všechno... Nebýt skvělého Divoffa, který si roli Wishmastera vysloveně užívá, asi bych dal filmu ještě o jednu hvězdičku míň... ()

Campbell

Parádní béčko který jsem za mlada s respektem obcházel(vždycky mě Wishmaster děsil svým zjevem). Dnes je to sice úsměvné ale sakra já se u toho královsky bavil. Masky jsou výborné a krve je tu celkem dost na takovýhle film. Film lehce kazí efekty které jsou špatné ale zachraňuje to charismatický Divoff který je ďábelský i bez masky. Film je sice plný nelogičností(třeba jeden zloděj si přeje aby se nikdy nenarodil, což by znamenalo že by Wishmaster nebyl nikdy vypuštěn). Ale koho to sere tohle je prostě zábava jakou umí Sholder(tohohle režiséra prostě žeru). Za mě palec nahoru. ()

eraserhead666

Slabší a ukecanější než jednička, méně vychytávek, méně triků, méně originality, ale pořád dobrej horor. Andrew Divoff jako Džin je pořád skvělej, ten jedinej si udržel kvality předchozího snímku. ()

malylada

Dvojka se nese ve stejném duchu a utíká stejně svižně. Džin opět dostatečně baví, vizuálně se taktéž povedl. Jediné, co ubralo na kvalitě, tak určitě kreativitou nápady plněných přání, která jsou mnohdy z těch trapnějších......5/10 ()

Terva

Film má podnázev - Zlo nikdy neumírá. Hned při úvodní scéně je jasné, že to bude trikově slabší než jednička. Taky je tento snímek ve škatulce - video film. CITÁT - Čas se naplnil........... Pán přání už ani nepotřebuje konkrétní přání, může pracovat i s nepřímo vysloveným přáním. Scénář tu trochu pokulhává a příběh je méně komplikovaný. Stále však musíme dávat pozor na to co si přejeme. CITÁT - Každý něco chce........... Alespoň, že hlavní hrdinka, Morgana ( Holly Fields ) je pěkná, trochu to nahradí ty nepovedené triky. No a když Djinn splní tisíc přání musí si Morgana přát ty tři svoje. Co myslíte, vyjde to tentokrát Djinnovi ? Opět ho hrál Andrew Divoff. Hudbu tentokráte stvořil David Williams. CITÁT - Nib shuggarath bahim........... ()

corpsy

U tohto pokračovania som vďačný aspoň za trikovo skvelo prevedené gore. Takže aspoň niečo, pretože ide o dosť nudný výlet do strašidelného žánru, pri ktorom sa veru nepobavíte. Dupľom, ak ste priaznivcom žánru. ()

ConanVJ

Jednička byla o dost lepší. Zde je to ještě více utahané a přání nemají moc nápadité konce. Za mě 40% :) ()

fcreading

Pokračovanie ktorého sa chopil menej známy Jack Sholder ( Arachnid, Freddyho Pomsta, Alone in the dark a Tajomné zlo) a pokračoval tam kde skončila predchádzajúca časť. Začiatok je vynikajúci v galérii prebudia zlodeji k životu Džina ( Andrew Divoff) ktorý sa prebudí a jeden zlodej bude postrelený a bude si priať aby sa nenarodil Džin mu to splní a vtom tam dorazí polícia a obklúčia to tam, a Džina vezmú do väzenia. Ale Džin tentokrát spriada plán, ako ujsť s väzenia a tak tu máme obete ktoré si vybere s pomocou želania niektorého väzňa ale je vtom háčik, pretože keď niekomu to prianie splní, zobere mu zato dušu. A mimochodom záver v kasíne nemal chybu 60 percent. ()

kobejn

První dva díly jsou rozkošné hříčky na téma, buďte opatrní, aby ste správně uměli vyslovit a formulovat svá přání, kdo ho nevysloví exaktně, bude toho litovat. Velmi zajímavé téma, originálně zpracováno, druhý díl je možná i o něco nápaditější než první, ale oba filmy jsou skvělé. ()