Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Banda zlodějů koní přepadne ranč rodiny MacGregorů a pokusí se ukrást stádo připravené k prodeji v městečku Las Mesas. Rodinka si však s bandity (za přispění "rodinného děla") hravě poradí a mladí MacGregorové se vydávají uskutečnit zmíněný obchod. Jenže poté, co dorazí do Las Mesas, zjistí, že obchod s koňmi tu má pod palcem jakýsi Crawford, který nakupuje výrazně pod cenou. MacGregorové se odmítají podvolit a končí za mřížemi. Po zdařilém útěku nacházejí úkryt na vypáleném ranči, kde žije osiřelá dívka Rosita. Postupně zjišťují, že za vším od útoku na jejich ranč až k podvodným obchodům s koňmi stojí mexický bandita Santillana, pro kterého Crawford pracuje, stejně jako zaplacení šerifové. MacGregorové proto vymyslí plán - nejstarší Greg vstoupí do Santillanovy bandy, aby získal přehled o jeho akcích, které pak ostatní budou sabotovat... (JimLogan)

(více)

Recenze (8)

špaček421 

všechny recenze uživatele

Sedm hrdinů, z nichž jeden zmizí hned na začátku a pět jich dělá křoví Robertu Woodsovi. Banda, jejíž řadový člen má manýry šéfa. Když Italové ve Španělsku dělají Skoty v Americe, je něco špatně. Ale Morricone do toho hraje hezky. Z pokračování jsem nevydržel ani deset minut, tohle ještě šlo. ()

odpadlik123 

všechny recenze uživatele

Když na začátku vytáhla banda starých senilních skotů své památeční dělo a za křiku "McGregorova whiskey je nejlepší!" jím počala kosit zloděje koní, došlo mi, že to asi nebude to pravé ořechové. Jejich synové se poté rozjedou do světa chránit rodinnou čest (a své slavné skotské jméno), takže začíná komedie jak vyšitá. Celý film je vlastně sestříhán z cca tří k sobě ne příliš se hodících částí, kdy je jeden díl naprostá blbost (veškerý humor), druhý vážný (drsné scény) a třetí biblicko-romantická (románky bratrů a dialogy toho zamilovaného), kterážto je zcela nepochopitelná. Humor sestávající ze skotské mentality hrdinů, jejich šetrnosti a banda obstarožních skotů přijíždějící jim na konci na pomoc ve skotských sukních už zábavu vážně nepozvedne. Jediný, od koho by se ještě dalo čekat nějaké vytržení, je Fernando Sancho, jenž je zde však pouhým terčem shazovaných lustrů, ran pěstí a podobných věcí bez přispění k ději (který tu stejně není). Co může zaujmout, hlavní bratr McGregor (jmenující se vtipně Gregor) si na začátku třetí třetiny filmu obléká naprosto totožné pončo jako nosí Clint Eastwood a poté pobíhá v semiškách a kalhotech, které jako by mu někde za rohem ukradl. Závěrečná bitka ve vodě raději bez komentáře. Bohužel, McGregorovic bratři jsou samý zasloužilý a sypatický špageťák, ale když to dají dohromady v tomto duchu, nedá se to vydržet. ()

kkarx

všechny recenze uživatele

Tenhle western jsem chtěl vidět jenom kvůli neslavné scéně při níž známý představitel mexických banditů Fernando Sancho málem přišel o hlavu. Inkriminovaná chvíle nastává v 58. minutě. Sancho lezl na střechu vagónu vlaku a přitom si přidržoval klobouk jednou rukou takovým způsobem, že mu zakrýval výhled před sebe. Ve chvíli kdy se Sancho téměř napřímil ovšem vlak přejížděl přes most a jeho nízká kovová konstrukce minula Sanchovu hlavu jen o centimetry. Film sám o sobě je opravdu špatný a smrt Sancha při jeho natáčení by asi taky moc kvalit nepřidalo. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Přestřelky, salonní rvačky, humor, chytlavá hlavní melodie a jednoduchý příběh. Spaghetti western se vším všudy a v plné parádě. Jako od Clinta Eastwooda to však není. Svou zábavnou atmosférou se přibližuje k westernovým snímkům Terence Hilla a Buda Spencera. Jednotlivě i obou dohromady. Film v Česku opomíjený. V rámci žánru má co nabídnout. ()

ilclassico 

všechny recenze uživatele

Tak, tomuhle druhu filmů se říká ptákovina (bez ohledu na žánr). Hodnocení bývá podle vaši nálady, či vašich nároků. Kdo se denně modlí k Sergiovi Leone, toho musí tenhle film urazit, pobouřit. Kdo se chce jen nezávazně pobavit, má možnost. Děj by se dal shrnout asi jako "Skotové na Divokém západě". Ve filmu hrají dvě španělské westernové ikony Leo Anchóriz a Fernando Sancho. Málokdo hraje mexické zloduchy tak dobře, jako tyto dva. A to během celé jejich kariéry. V rámci podžánru (ptákovina) za 3. ()

JimLogan 

všechny recenze uživatele

Uznávám, že to nebyl žádný zázrak, ale úvodní scéna útoku na ranč mě natolik na tenhle film naladila, že jsem s ním v podstatě neměl žádný problém. V podstatě oddychovka, které výrazně nesvědčí, že tvůrci si nemohli vybrat, zda chtějí točit komedii nebo vážně myšlený film. Ta komedie by jim určitě vyšla lépe. ()

Reklama

Reklama