I tre che sconvolsero il West (Vado, vedo e sparo)

• Španělsko

Llego, veo, disparo

One Dollar Too Many

Western / Komedie

Itálie / Španělsko, 1968, 91 min

Vcelku pohodová záležitost, kterou tahá hore hlavně sympatická ústřední trojice Sabato, Saxon & Wolff. Ani v rámci žánru sice nic objevného, na druhou stranu si dovedu představit, že vidět to někdy v deseti letech na TV Premiéra, tak jsem nadšen. U nás "vyšlo" se slovenským rychlodabingem.(13.3.2019)

Komediálny western v štýle Terence Hilla A Buda Spencera o zámene kufra plného dolárov o ktorý majú záujem mnohí dobrodruhovia, banditi a bitkári. Je nabitý akciou, akrobatickými výkonmi a poteší každého milovníka tohto žánru. Vo filme si zahrali známi aktéri westernu - Frak Wolf / Vtedy na západe, Velké ticho /, John Saxon/ Grošák, Joe Kidd../ a mladý Antonio Sabato nápadne pripomínajúci Terence Hilla. Rok 1968 bol najúspešnejší na spaghettiwesterny - bolo natočené vyše 80 filmov tohto žánru, ktorý ukončil svoju púť v polovici 70 tych rokov.(24.2.2009)