Reklama

Reklama

Horizont poznání

(festivalový název)
  • USA The Edge of All We Know
všechny plakáty
Dokumentární
USA, 2020, 102 min

Obsahy(1)

Černé díry stojí na hranici lidského vědění. Za účelem prozkoumání této hranice znalostí propojuje dalekohled Event Horizon Telescope observatoře po celém světě a simuluje přístroj o velikosti Země. Tímto nástrojem tým sleduje vůbec první obraz černé díry, jehož výsledkem je obraz viděný miliardami lidí v dubnu 2019. Hawking a jeho tým mezitím útočí na paradox černé díry v samém středu teoretické fyziky – fungují prediktivní zákony stále, dokonce i v těchto masivních narušeních prostoru a času? (Academia Film Olomouc)

(více)

Recenze (5)

Kaka 

všechny recenze uživatele

Moc vědátorské a málo mainstreamové, či snad alespoň uchopitelnější pro klasické civily. I tak ale nelze nepochválit nadšení tvůrců a ještě větší nadšení vědců, kteří jsou ochotni poznání vesmíru zasvětit v podstatě celý svůj život. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

The Edge of All We Know není dokument o černých dírách, ale dokument o vědcích, kteří černé díry zkoumají. Konkrétně o skupině astrofyziků, kteří poprvé v lidské historii dokázali nafotit skutečnou supermasivní černou díru nacházející se v galaxii M87 vzdálené zhruba 54 mil světelných let od Země. Což je samo o sobě pecka a bezpochyby hodné velkého uznání. Dokument samotný je to ale spíše skromný, nemainstreamový, dalo by se skoro říct až nezáživný - až mě překvapilo, co něco takového vůbec na Netflixu dělá. A rovnou případného diváka varuju, že pokud se na to chce dívat s tím, že se pokochá pěknými animacemi a zároveň se u toho něco nového o černých dírách dozví, tak ať raději hledá jinde. Je to skutečně spíše osobní dokument o lidech a jejich výzkumu, než-li nějaká vymazlená popularizace. ()

kill-tec 

všechny recenze uživatele

Kdyby to bylo podané v trochu jiné formě, jak to jen říci slušně, prostě ve formě pro "debily", asi by se mi to líbilo více. Takhle jsem jen počítal rovnice, které neumím spočítat a kochal se obrázky černé díry, které neumím docenit. Co je černá díra tak nějak vím, více jsem se toho ale nenaučil. I tak, slušná práce všech vědátorů, máte můj obdiv a podporu! ()

Reklama

Reklama