Horizont poznání

(festivalový název)
  • USA The Edge of All We Know
Dokumentární
USA, 2020, 102 min

Černé díry stojí na hranici lidského vědění. Za účelem prozkoumání této hranice znalostí propojuje dalekohled Event Horizon Telescope observatoře po celém světě a simuluje přístroj o velikosti Země. Tímto nástrojem tým sleduje vůbec první obraz černé díry, jehož výsledkem je obraz viděný miliardami lidí v dubnu 2019. Hawking a jeho tým mezitím útočí na paradox černé díry v samém středu teoretické fyziky – fungují prediktivní zákony stále, dokonce i v těchto masivních narušeních prostoru a času? (Academia Film Olomouc)

Kaka

Moc vědátorské a málo mainstreamové, či snad alespoň uchopitelnější pro klasické civily. I tak ale nelze nepochválit nadšení tvůrců a ještě větší nadšení vědců, kteří jsou ochotni poznání vesmíru zasvětit v podstatě celý svůj život. ()

kill-tec

Kdyby to bylo podané v trochu jiné formě, jak to jen říci slušně, prostě ve formě pro "debily", asi by se mi to líbilo více. Takhle jsem jen počítal rovnice, které neumím spočítat a kochal se obrázky černé díry, které neumím docenit. Co je černá díra tak nějak vím, více jsem se toho ale nenaučil. I tak, slušná práce všech vědátorů, máte můj obdiv a podporu! ()