More Than Only

Komedie / Romantický
USA, 2017, 107 min

petrsv

Jedno klišé za druhým, dialogy jako ze spousty jiných filmů, ohrané schema ve stylu utlačované mládí - romantické poznání - zamilování - první rozpory - problém - vše zase dobré - žijí tam až dodnes. Hlavní postavy - jeden si jako kluk obouval dámské boty, k tomu otec kretén, druhýho šikanovali, teď si dávají kytky a wow, nechybí ani svatba. No, je to pro Amíky. Kladem budiž krásné prostředí. ()

tomeš

Nezávislá feel-good romance z Oregonu. Film mi doporučil youtube (kde je dodnes oficiálně k shlédnutí) a jsem za to rád. Obdivuju nadšence jako Michelle Leigh (jinak celoživotní zdravotní sestra v Portlandu a ochotnická režisérka), kteří chtějí něco říct, posunout svět dál, a tak se odhodlají napsat, zafinancovat a natočit film, aniž s čímkoli z toho mají předchozí zkušenost. To se sice může vymstít, ale z týhle love story to nadšení a odhodlání kouká a za mě je fantastický, jakej film se dá vyrobit "na koleně". Jasně, to samo o sobě nemusí být měřítkem kvality filmu, ale More Than Only je víc než obstojnej nezávislej biják, co vyhrál pár cen v Oregonu. Je to navýsost skutečnej film, co nešustí papírem, a i když se možná nevyhne pár klišé (v příběhu i zpracování, a hudba je taková divná), celkově je to uveřitelný, opravdový, dobře zahraný - a dojemný, a to prosím nijak prvoplánově (viz scéna hádky u auta během večeře s rodiči, aww). Zkrátka bavilo mě to i dojalo. PS:Přestože sama autorka říká, že jde o romatickou komedii, za mě je to romantickej film, nicméně komedie ne, nenechte se tím zmást. PPS: Milovníci tichomořskejch pláží Oregonu si přidají k hodnocení jednu hvězdu. ()