Pinpon (festivalový název)

Pingu-Pongu

ピンポン

Komedie / Drama / Sportovní

Japonsko, 2002, 114 min

Víc než o ping pongu (kterého je ve filmu ale štědře k vidění), je to film o věčném sváru talentu a dřiny, přičemž koneckonců není nejdůležitejší metou samotné vítězství, ale chování se na cestě k němu - přátelství, kontinuita, prostě životní hodnoty důležité všude, nikoliv jen ve sportu. Dokonalé drama, dokonalý ping pong. Doporučuji vidět, pro toho, kdo někdy aspoň trochu ping pong hrál, je to skoro povinnost.(13.9.2009)

Ping pong nepovažuju za nějakej extra sport. Dva maníci, dvě pálky, míček a stůl. Víc to pro mě neni. Ale pro Asiaty je to něco víc. Hra, zápal, čest, víra. Je to vlastně film o tom, jak se vykašlat na něco, na co má člověk talent. A někdo ho prostě nemá, a pořád to zkouší dál. Kolik kluků na světě dělá nějakej sport a kolik jich fakt prorazí? Málo. Každopádně se na to hezky koukalo a film nakonec sdělil i jakýsi morální ponaučení. Jinak to že jsou Japončíci zblázěný do Ameriky je známá věc, ale ty věty v angličtině tam vážně nemusely bejt..(2.3.2010)

• 4daPeace

Verdikt: Nene, tento film Vas do srdce nezasahne, zbytecne prehnana delka, nepochopitelna motivace a jednotvarnost vsech hrdinu po celou dobu filmu vcetne flashbacku, typove vymezeni - namachrovani zaporaci ze zle skoly v cernych uborech s vyholenyma hlavama proti parte kterou tvori skoro handicapovani jedinci (vzdyt tym hodne skoly Kasai mel asi devet hracu, ale turnaje hrali porad jen dva, taktez trener se tomu zbytku vubec nevenoval) jejich ukolem je tleskat ci mlcet flegmaticky a neustale zachmureny Tsukamoto a jedine plus filmu - sympaticky polosileny rebel Peco.(24.5.2007)

Jen bych upozornil, že šotek, který vložil do kolonky žánr slovo "komedie", má opravdu zvláštní smysl pro humor. Takové veselé a milé drama vykoupané v originalitě. A ta spočívá? V provedení, v příběhu, v charakterech i v drobnostech. Takhle by to šlo. V takovém balení bych asi dokázal koukat na jakýkoliv sportovní film.(19.11.2011)

Dvaja kamaráti, dva príbehy, dva postoje, ktoré spája jeden malý kúsok bielej umelej hmoty. Väčšina mojich dojmov je de facto rozsypaných naokolo, len doplním že stopáž je (spolu s exhibične prepálenou pózou niektorých postáv a dialógov) "Pacovým bolavým kolenom" filmu. A sic je koleno sviňa, nie vždy znamená prehru. 70%(31.10.2008)